V središču

Koliko pojejo muce?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 54

Pridružen: Sr nov 09, 2011 6:33 pm

Kraj: Postojna

Odgovor So dec 31, 2011 8:46 am

Koliko pojejo muce?

Upam, da te teme nisem zgrešila. Moja mačkona sta zadnji mesec pojedla več kot 3kg suhe hrane + 3x na teden še mokro hrano. Jima je prav vseeno kaj je samo, da je hrana. kupujem RC junior ker je edino 2kg pakiranje, ki ga Postojna premore. Probala sta tudi druge, natural trainer, hills..samo imajo samo 400g pakiranje, pa se finančno ne splača. Hrano imata na voljo 24 ur in tudi ko je njina posoda polna, pojesta še pasje brikete, če ostanejo. Sta pa za 6m velika, pri moji mami je muc iste starosti za polovico manjši. Ne zdita se mi pa debela(ali se pa samo tolažim :D ) Koliko pa vaši muci pojejo, samo za primerjavo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor So dec 31, 2011 8:57 am

Re: Koliko pojejo muce?

Najlažje je preverit na vrečki od briketov, koliko naj bi vsak za svojo težo pojedel na dan (tudi na mokri hrani so ti podatki). Jaz za naše 4 kupujem Sanabelle brikete, 10kg pakiranje, pri Super Čombetu, kar je finančno zelo ugodno. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So dec 31, 2011 9:25 am

Re: Koliko pojejo muce?

S tem da pazi, na embalaži proizvajalci ponavadi ZELO pretiravajo s količinami. Jaz moje hranim s približno 1/4 priporočene dnevne količine, pa so vsi trije čisto pri sebi in lepo zaobljeni.
Tvoji sicer še rastejo, ampak pri notranjih odraslih mačkah, ki niso zelo fizično aktivne, lahko hitro pretiravaš pri hrani. Raje malenkost manj kot pa preveč.

Predvsem jih ne hrani preveč s suho hrano, ker mačke izvirajo iz puščavskih živali in nimajo zadostno razvitega refleksa žeje, zato če so v glavnem na suhi hrani, v stanovanju kjer je centralna kurjava itd, lahko pijejo premalo, kar dolgoročno vodi v težave z ledvicami.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So dec 31, 2011 9:34 am

Re: Koliko pojejo muce?

Ja, tole z vodo je lahko problem. Ena je enkrat svetovala in jaz tako delam: ko dobijo konzervico, jo oplaknem
z vodo in še to dolijem in vse poližejo.
Je pa različno od mačke do mačke. Pri nas ni briketov stalno na razpolago, ker dve bi pojedli samo toliko, kot
rabita, eden bi se pa prenažiral, dokler ne bi počil :rolleyes: . Je pa mačko zelo težko shujšat, eno prostoživečko
imam tako in je kot bunka na kratkih nogicah, vsekakor je boljša preventiva.
Pa tudi ene so bolj aktivne in pokurijo, druge so bolj lene... Določi eno količino in boš videla kako in kaj.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 54

Pridružen: Sr nov 09, 2011 6:33 pm

Kraj: Postojna

Odgovor So dec 31, 2011 10:14 am

Re: Koliko pojejo muce?

Pijeta pa veliko, še v wc hodita :bad: pa jima ne zmanjka v posodi. Upam, da nisem kaj mimo udarila, sem jima do zdaj kupovala do 4m, namesto do 1leta.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor So dec 31, 2011 10:21 am

Re: Koliko pojejo muce?

Ah kje, ne sekiraj se. Maladva še rasteta, zato tudi pojesta več kot bosta kasneje. Po njunih slikcah sodeč sta še vedno štriguli, ravno taki kot sta šla od mene ;) . Pri meni imajo briketke skoz na voljo, mehko hrano pa dobijo občasno. Tudi mi kupujemo samo RC, meni je pri testiranju vsega mogočega daleč najboljši. Naslednjič kupi Rc kitten (do enega leta) in če se ti začneta rediti počasi prešaltaj na odraslo hrano.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So dec 31, 2011 10:30 am

Re: Koliko pojejo muce?

Za orientacijo: meni trije odrasli mački skupaj pojejo nekako 4kg briketov na mesec pa vsak večer jim razdelim še eno vrečko mokre hrane za posladek. Niso nč debeli. Nimajo pa hrane ves čas na razpolago, zjutraj dobijo dnevno količino in do naslednjega jutra zmanjka. Dajem jim toliko, da nič ne ostaja do drugega dne pa da niso že sredi dneva brez.
Jaz se pri mladičkih ne bi sekirala, ker v obdobju rasti itak rabijo dosti energije. Če začneta postajat okrogla, bi pa začela količine omejevat ali menjala na hrano za odrasle. :lol:
BTW: tudi mi naročamo 10kg Sanabelle, ker je kvalitetna hrana, radi jo jejo, cenovno je pa res neprimerljivo bolj ugodna od RC. Za primerjavo: 10kg Sanabelle stane na uč ene tolk kot 4kg RC. :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 54

Pridružen: Sr nov 09, 2011 6:33 pm

Kraj: Postojna

Odgovor So dec 31, 2011 10:44 am

Re: Koliko pojejo muce?

Sej se ne sekiram, samo za primerjavo mi gre, firbec babji pač :D sej ni nič narobe če še pasjo hrano zraven pomalcata, una v trgovin je kar oči ven vrgla, ko sem ji povedala :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor So dec 31, 2011 10:49 am

Re: Koliko pojejo muce?

Aja je pasji RC za mladičke, Ziggy in Marley pa pač mačjega in pasjega :D . Bosta preživela ;) .

Naša začasnica Phobe je tudi stalno v Macini posodi za hrano, Acana je zakon :D .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So dec 31, 2011 10:52 am

Re: Koliko pojejo muce?

Kokr vem, pasja hrana po sestavi ne vsebuje vsega, kar muce potrebujejo. Torej ne bi bilo primerno, če bi muce hranila (samo) s pasjo hrano. Nima pa pasja hrana notri nč takega, kar bi blo mucam škodljivo. Če zraven svoje pohrustata še mal pasje, ne bo nč narobe zarad tega. ;)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor So dec 31, 2011 10:54 am

Re: Koliko pojejo muce?

Sej nisem nikjer napisala, da je prav, da maček je samo pasjo hrano ;) . Valda je sestava drugačna. Sem hotela povedat, da pa ni nič narobe, če poje poleg svoje tudi nekaj pasje.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 54

Pridružen: Sr nov 09, 2011 6:33 pm

Kraj: Postojna

Odgovor So dec 31, 2011 10:55 am

Re: Koliko pojejo muce?

Ja RC junior za pse, sej te pasje hrane ne ostane dosti, samo paskrbita, da je res ne ostane nič
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So dec 31, 2011 10:56 am

Re: Koliko pojejo muce?

Pola, sej ti nisem oporekala, temveč sem se s tabo strinjala, da ni nč narobe. ;)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor So dec 31, 2011 11:02 am

Re: Koliko pojejo muce?

Taperverčki, kako imaš pa ti disciplinirane muce :O ... Če bi jaz nasula zjutraj dnevno količino hrane bi se najprej vse tri najedle do onemoglosti, potem bruhale, okoli poldneva bi bile pa že glasne za hrano.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So dec 31, 2011 11:42 am

Re: Koliko pojejo muce?

Larina: pri nas je (skoraj) isto, s to razliko da bi ta velik pojedel vsem trem celotno količino, nič bruhal, ampak okrog poldneva bi bil pa vseeno spet lačen :lol:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor To jan 03, 2012 8:11 am

Re: Koliko pojejo muce?

Našadva pojesta približno tolk briketov kot naj bi jih glede na količino dni zapisanih na RC vreči, poleg tega dobita še pol porcije mokre hrane dnevno. Brikete dotresam 1x dnevno in so skozi na voljo. Opažam pa da njun apetit zelo variira od dneva do dneva - ni pravila. Sem pa opazila, da sta bila tam okrog 6 meseca najbolj "požrešna", se jima je apetit v zadnjem mesecu (gresta proti 8mim mesecem) malo umiril. Takrat sta se mi zdela tud mal bolj bucasta, vednar sta zadnje čase povečala igre z žogo in sta prava očarljiva mačkončka.

Mal opazuj navade svojih mucov, pa spremljaj težo, pa boš videla kam gre trend. Vsekakor pa, če glčdam svoje tam okrog pol leta starosti še zelo rastejo in tudi potrebujejo veliko hrane in energije.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Sr jan 07, 2015 9:09 pm

Re: Koliko pojejo muce?

Bom vprašal kar v tole temo...
Pri nas dobijo muce zjutraj konzervo, brikete pa imajo na voljo 24 ur na dan, se pravi vedno. Žal je zdaj Suzi zbolela in bo morala jesti dietno hrano (ima kristale + kamne v mehurju, najbrž bo potrebna tudi operacija) in zato briketi ne bodo mogli biti več na voljo neprenehoma, me zanima kolikokrat na dan hranite svoje muce. Nekje sem prebral, da za muce nad enim letom starosti zadostujeta 1 - 2 obroka na dan, drugje, da naj bodo vsaj trije,.... tako, da nič ne vem. :D
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 07, 2015 9:48 pm

Re: Koliko pojejo muce?

Mojim sem kar nekaj let dajala po trikrat na dan, kar sem pred kake pol leta zmanjšala na dvakrat na dan, s tem, da sem količine malo povečala, tako da je količinsko približno enako.

Meni se super obnese. Tudi navajene so, da pojejo skoraj vedno vse naenkrat ali pa v roku kakšne ure, tako da ni kakšnega posebnega mešanja hrane.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Sr jan 07, 2015 9:55 pm

Re: Koliko pojejo muce?

Pri nas tudi dobijo 2x na dan, pojejo v roku 2min :D , tistemu bolj suhemu dodamo še kak obrok tekom dneva, Bučka pa itak dobiva hrano x-krat na dan. Super se obnese tudi s tega stališča, ker imaš več kontrole nad tem, koliko kdo poje, pa še vsakemu lahko prilagodiš obseg obroka glede na težo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Sr jan 07, 2015 10:18 pm

Re: Koliko pojejo muce?

Hvala! :) Bom za začetek poskusil dnevno količino razdeliti na tri obroke, tako, da se privadijo, da posodice kar naenkrat niso več vedno polne, potem bomo pa najbrž prešli na dva obroka dnevno. Upam, da se bo obneslo...
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.