V središču

Mačje kihanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: Pe jan 28, 2011 8:02 am

Odgovor Sr sep 14, 2011 10:12 am

Mačje kihanje

Muca kiha že ves teden. Izcedka iz smrčka ni. Spi brez problema z dihanjem, samo ko vstane zjutraj se sliši da ima zamašen smrček - posledično 10x kihne pa je OK. čez dan se kihanje ponavlja. Veterinarka je rekla da ni nič hudega, da pa bo v primeru izcedka iz smrčka dobila antibiotike. Kakšne izkušnje s podobnim problemom?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr sep 14, 2011 10:16 am

Re: Mačje kihanje

Najbrž ti ne pomaga kaj dosti, ampak moja Nežka včasih fejst kiha, ko menjava dlako. Ji grejo zgleda kocine v nos. :crazy:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr sep 14, 2011 10:18 am

Re: Mačje kihanje

Naši več kihajo, če dolgo ne posesam :blush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr sep 14, 2011 10:25 am

Re: Mačje kihanje

Naša dva sta pa kihala ful dolgo, ko smo ju posvojili. Brez izcedka iz nosa ali kaj takega.
Baje je lahko posledica spremembe okolja.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Po okt 31, 2011 7:33 am

Re: Mačje kihanje

Izkoristila bom temo, da vprašam, kaj naj naredim. Naš Bači je včeraj cel dan in celo noč danes ponoči kihal kot nor. Ponoči je bilo takšno kihanje, da sva oba z mojim skočila v zrak, kaj se dogaja, ker je bil taki čuden piskajoč kihajoč zvok.Zjutraj sem ga pobožala, pa je začel spet kihat kot nor. Se mi zdi, kot bi tudi malce težje dihal, ampak to ne skos. Iz nosu mu ne teče, po stanovanju še vedno skače kot zmešan in ko je slišal vrečko s hrano, je bil prvi pri posodi. Kaj torej narediti? Ima kdo kakšno idejo? Hvaležna bom za vsak nasvet ...
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po okt 31, 2011 9:22 am

Re: Mačje kihanje

Tudi med mojimi mucami je trenutno kar nekaj prehladov. Je takšen čas. Pri ponavljajočem kašljanju dam jaz muco kar na antibiotik, da preprečim kakšne nadaljnje komplikacije.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Po okt 31, 2011 9:54 am

Re: Mačje kihanje

Saj kašlja ne, samo kiha. In ponoči je tako piskajoče kihal. In me je skrbelo, kaj naj naredim ...
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po okt 31, 2011 11:02 am

Re: Mačje kihanje

tole je izključno preblisk - ampak a je kdo pomislil, da mogoče mačke draži suh zrak, če že kurite? Mi zdaj šele sem pa tja zakurimo v kaminsko peč, kar je čisto druga toplota, ampak ko bomo zalaufali centralno, bom vklopila vlažilnik zraka. Pa neeeee, ne zaradi mačk, kje pa.... ;)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Po okt 31, 2011 1:07 pm

Re: Mačje kihanje

Nisem pomislila na to, priznam. Je pa potem čudno, da kiha samo Bači, ne pa tudi Naya ...
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po okt 31, 2011 1:43 pm

Re: Mačje kihanje

če je Bači desc, potem je razglaga simpl: desci so eni softiči (pod krinko večinoma) ;)

Če je Bači punca, pol pa tkole: ja no, tudi ljudje smo si različni! ;)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Po okt 31, 2011 4:24 pm

Re: Mačje kihanje

Hehehe, dec je ja :) Ampak ni softič, sam mal bolj razcrkljan, pa ko revež 1x kihne, mami postrani gleda, ko pa 4tič kihne, pa mami v luft. :) Moj se mi reži, ko sem ga nagnala z balkona (čeprav je zastekljen) noter (ker je mrzlo), da mamino mazo vzgajam :)
christinchy
Naya & Bači

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če jan 26, 2012 7:46 am

Re: Mačje kihanje

Vem, da je zdaj "prehladni čas", tudi pri mucah in da to pri odraslih in dobro hranjenih mucah ni nič posebnega.
Bi prosila samo za info, kakšni so znaki, da se prehlad hoče razviti v kaj več in da je boljše muco peljat k veterinarju?
Ne bi jih rada vlačila po ambulantah, če ni nujno, mi bodo še tam kakšen virus pobrale.
Trenutni znaki so: izcedek iz učk (prozoren), skoraj neprestano kihanje, ki ga spremlja izločanje precej rumene sluzi (kar šprica
okoli), zamašen nos (dihanje skozi usta), večja umirjenost.
Hrana je zaenkrat še zmeraj zanimiva, traja pa vse skupaj tri dni.

Zgoraj opisano in po nasvetu Helene (hvala :) ) se tudi meni ne zdi nujno, da dobijo antibiotike, sprašujem torej samo,
na kaj moram biti pozorna in kako vem, da hoče prehlad preiti v kaj hujšega, da grem pravočasno do veta.

Hvala lepa.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor Po jan 30, 2012 9:56 pm

Re: Mačje kihanje

slavica je napisal/-a:Trenutni znaki so: izcedek iz učk (prozoren), skoraj neprestano kihanje, ki ga spremlja izločanje precej rumene sluzi (kar šprica
okoli), zamašen nos (dihanje skozi usta), večja umirjenost.
Hrana je zaenkrat še zmeraj zanimiva, traja pa vse skupaj tri dni.


Jaz se ne bi hecala na tvojem mestu. Ravno ta vikend sem enega mulčka s takimi znaki peljala k vetu, bakterijsko vnetje (rumeno-zelen izcedek je gnoj! ki se je tudi vohal, ko je maček predel v naročju), dobil amoksiklav za 2 dni, stanje se mu je občutno izboljšalo, izcedka skorajda nima več, danes dobil isto inekcijo za 2 dni, potem pa nadaljevanje s Synuloxom sirupom. Je pa nekaj podobnega (brez izcedka) že enkrat imel in "prebolel" brez antibiotika. Jaz ne bi tvegala, sploh če je še mladiček (in necepljen).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po okt 06, 2014 5:39 pm

Re: Mačje kihanje

hmmm... pri našem Pončiju (star 2 leti, izključno notranji, cepljen, zadnje pol leta nismo imeli nobenih svežih začasnikov) sem opazila kihanje in izcedek iz nosa. tole traja zdajle mogoče tretji dan, malenkost bolj miren je, normalno jé (torej hlasta po hrani :D), ne bruha, ne driska, skratka prebava deluje ok. ker sem bolj vajena prehladov pri mladičih, kjer je ponavadi treba hitro ukrepati, me zanima, kdaj zapaničariti oz. se ga naj da na antibiotike ali počakamo... lahko vmes dajem fiziološko v nos ali to nima efekta?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po okt 06, 2014 6:09 pm

Re: Mačje kihanje

s fiziološko itak čistiš nosek - škoditi po moje skoraj ne more, samo lažje bo dihal. glede AB bo pa kdo drug lažje povedal.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po okt 06, 2014 7:42 pm

Re: Mačje kihanje

Mogoče ima tudi vročino, če je bolj miren. Če ja, skoraj zagotovo dobi antibiotik. Fiziološka pa zelo pomaga pri izčihavanju "čepkov" iz nosnic, ki ga dražijo, da čiha. Ampak jo je treba v nosnici spraviti "pod pritiskom" - čim globje (1 ml brizga je najboljša, lažje pa gre z 2 ml).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po okt 06, 2014 7:45 pm

Re: Mačje kihanje

ne, sej zdele sem ugotovila, da ni bolj miren, samo njegovo miško smo morali izbezati izpod omare :D bom probala najprej s fiziološko, če se bo pa počutje poslabšalo, gremo pa po antibiotike.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po okt 06, 2014 7:51 pm

Re: Mačje kihanje

Leia je napisal/-a:glede AB bo pa kdo drug lažje povedal.


Ravno sem hotla napisat, da se AB danes ni dobro odrezala, ko sem skapirala, katere AB ti imaš v mislih :girlblush: :lol:

Ontopic :D Meli je zadnjič tako kihal pred epizodo krvavega lulanja. Pa še en uč se mu je malo zapiral. Menda tudi to od stresa. Dobil je mažo, čez par dni je bil dober.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po okt 06, 2014 8:09 pm

Re: Mačje kihanje

joj, Cats, pa ne moreš takih komedij mešat na resen forum :P
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 255

Pridružen: To jun 21, 2016 1:11 pm

Odgovor To jan 03, 2017 10:44 am

Re: Mačje kihanje

slavica je napisal/-a:Vem, da je zdaj "prehladni čas", tudi pri mucah in da to pri odraslih in dobro hranjenih mucah ni nič posebnega.
Bi prosila samo za info, kakšni so znaki, da se prehlad hoče razviti v kaj več in da je boljše muco peljat k veterinarju?
Ne bi jih rada vlačila po ambulantah, če ni nujno, mi bodo še tam kakšen virus pobrale.


Zaradi tega razloga, se tudi jaz oglašam v tejle temi. Rabila bi povratno mnenje ker je naša Juno malce bolana, pa ne vem ali jo je že potrebno peljati k veterinarju ali ne, da nebi šle tja za brezveze. Aja pa trenutno sva s fantom oba prehlajena že kakih 10 dni ali je možno, da se je nalezla od naju?

Trenutno stanje: Juno kiha čez dan ko jo prime, kihne 5-10x pa je potem dobra, pa se ponovi čez kako uro, ima minimalen prozoren izcedek iz noska, pa še to samo po desetem kihcu in pa rahlo prehlajeno levo učko (mokra učka, sicer pa gleda normalno). Kaka normalno, požre še vedno vso hrano, mogoče je malenkost bolj mirna na trenutke ampak še vedno se podi za trakom in hoče skakati na mizo...

Je možno, da se ji je zadeva pokazala tudi zaradi stresa? Tole novoletno pokanje ji ni bilo namreč čisto nič všeč :(
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.