V središču

Mačji WC


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Po mar 26, 2012 6:38 pm

Re: Mačji WC

Ne, čisto nič ne smrdi, prisežem. Ima pa sodelavka tudi kristale, pa isto jamra, da smrdi. Jaz bi poskusila z alkoholnim kisom. A posipa pa ne bi zamenjala?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po mar 26, 2012 6:40 pm

Re: Mačji WC

Mi smo imeli že vse sorte posipov in wc-je sem morala najbolj drgniti ravno pri kristalih. Ampak smo se znebili vonja,
s Prilom (ne glih prilom, pač unim za posodo prat) in malo kisa.
Cat's best ima naš zajec in tam moram isto dodati malo kisa, da lahko do čistega operem in odstranim vonj.

Muce imajo sedaj Golden in ne rabim nobenih dodatnih čistil, samo malo Prila.

Poskusi s kisom, jaz ga uporabljam za čedalje več stvari in sem čisto navdušena. Pa še ekološki je, pa še prišparaš :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po mar 26, 2012 6:46 pm

Re: Mačji WC

Jaz pa dam malo varikine, zato da s tem še razkužim.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Po mar 26, 2012 6:48 pm

Re: Mačji WC

Ja, kis je zakon ;)
Golden Master smo imeli mi, dokler nismo dobili Jakca rovokopača :rolleyes: Tudi nobenega problema z dišavami. Ne vem Icy, jaz bi se sigurno znebila kristalov.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To mar 27, 2012 7:29 am

Re: Mačji WC

Mi uporabljamo kristale (btw: ***** ima tigerino trenutno v zelo ugodni akciji!). Posodo perem samo z alkoholnim kisom in to ne ob vsaki menjavi. Po čiščenju s kisom nima prav nobenega vonja.

Sej ne da zganjam paniko, ampak če urin res tolk hudo smrdi, a je muc ziher zdrav? Moja prejšnja muca je imela temen skoncentriran urin z izrazitim vonjem, ker je imela okvarjene ledvice. Urin je prav razžiral plastiko na unem koncu, kjer je ponavadi lulala.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor To mar 27, 2012 8:13 am

Re: Mačji WC

Hvala, hvala za te izkušnje in nasvete. Jao, kako se nisem spomnila na kis?! :girlblush: Pa varekina...seveda. Bom najprej s kisom, pa da vidimo.
Ja, muca sta oba zdrava ampak so problem kristali, ker se ne pobira polulalnih kepic ven, kot pri ostalih posipih. Zaenkrat ne bi zamenjala posipa, ker je čist kul, ( kristali so super, posoda ga pa svira ;) ) zdaj zrihtam še posodo in smo zmagali. :D
Tigerino ne poznam...se enako dobro obnese, kot Magic Clean?
Moram itak še krtačo naročit, ker sta jo moja divjaka zgrizla! :rolleyes:
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To mar 27, 2012 8:24 am

Re: Mačji WC

Kis + soda bikarbona. :good:

WC opereš, razkužiš z razkužilom in/ali kisom, posuješ z malce sode bikarbone, "razmažeš" z mokro gobico, počakaš par minut in splakneš...
Pri nas deluje 100% (da še mačkom NE škodi). :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor To mar 27, 2012 8:37 am

Re: Mačji WC

Soda...jao, vse našteto imam doma. :girlblush: Punce, zlate ste! :) Sicer nimam možnosti primerjave, kako se obnese pesek ampak najbrž imata tako pesek kot kristali svoje prednosti in slabosti. Kot sem brala...hm...vsak hvali svoje... :D
Meni je super, da se kristali ne primejo na tačke in jih le tu in tam najdem kje drugje kot v wcju. Pa še to se pol Kaya igra z njimi. :rolleyes:
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To mar 27, 2012 9:29 am

Re: Mačji WC

Tigerino so vsaj meni ful boljši kot Magic Clean, jih kupujem že kakšni dve leti (razen vmesno krajše obdobje Cat's Best, dokler se niso mački uprli :girlblush: ), glede cene pa sploh ni primerjave. :good: Priporočam, ampak une klasične neodišavljene. Se mi zdi, da se parfumirani prej usmradijo.

Pred kratkim smo se pogovarjali tudi o tem, da lahko po posipu potreseš malo sode bikarbone (dobiš poceni pol kile u eurospinu). Naj bi pomagala nevtralizirat vonj, čeprav moj nos ni zaznal kakšne opazne razlike.

Meni so kristali super predvsem zato, ker je moje življenje fejst lažje. Lahko mečem kakce v naš wc (ni treba zbirat grudic v vrečki in nosit v kanto), vonja ni praktično nobenega pa ne raznaša se. Je pa seveda treba dosti bolj pogosto menjavat kot pri posipih, ki se grudijo.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor To mar 27, 2012 12:16 pm

Re: Mačji WC

Taperverčki, a mi lahko prosim daš link, katere kristalčke točno ti nabavljaš? Jih bom naročila...pa da kaj ne falim. PA kaj je še takega, kar dobavljaš iz *****?
Soda je res nevtralizator...probat ni greh. :)
Tudi jaz drekce mečem v wc, se le nekaj kristalčkov gor napopa, potem pa tako fajn šumi v vodi, kut Šššššummmmm bonboni. :D
Jaz sem šele tretjič menjala kristale...zdržijo tri tedne brez problema vendar sem jih tokrat menjala na 14 dni. Za dva divjaka je to čist kul. 8)
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To mar 27, 2012 12:44 pm

Re: Mačji WC

Jaz mam 2 sekretka za 3 mačke, menjam pa kristale v obeh nekako na 14dni. Se pravi porabimo 4 vreče na mesec. Tri tedne je res kar dolgo, če dva uporabljata. Itak, da ne more dišat. :S

KLIK --> zdaj so v akciji, ponavadi dobiš 3x5l za 12eur, poštnina je pa pri nakupu nad 50eur zastonj.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor To mar 27, 2012 2:59 pm

Re: Mačji WC

Ne, ne, ne...moja mucka sta še majhna in malo lulata in kakata! :D
Saj kristali nič ne smrdijo...plastika smrdi. :S
Hvala za info!
Grem nabirat robo, da še kaj koristnega naročim. 8)
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor Če jun 28, 2012 8:23 pm

Re: Mačji WC

Nekaj me zanima, wc imamo zdaj 2,5 leti in je začela prav grdo smrdeti plastika. A se to da s čem odstranit al moram kupit kar novi wc.

V bistvu mi ga ni za kupovat pa tega metat stran, odvečne smeti pa to a ne ;) wcji niso tako dragi, sam se mi res zdi nesmiselno metat stran čisto ok wc, če se ga da morda kako drugače rešit.

Če morda katera ve, bi lepo prosila za info...hvala.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jun 28, 2012 8:28 pm

Re: Mačji WC

Poskusi razkužit z mešanico varekina/voda, pa ne takoj sprat, naj se malo "odmoči". Muce pa zaradi varnosti pred čistilom umaknit iz prostora in malo okno odpret.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jun 28, 2012 10:09 pm

Re: Mačji WC

jaz za razkuževanje uporabljam Saniform, za boxe in WCje kar nerazredčen, se mi zdi bolj varna in sploh ne kakovostno slabša varianta od varekine. Kupujem ga v T*š-u.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Pe jun 29, 2012 7:32 am

Re: Mačji WC

Oaza88, na tem forumu lahko pišeš imena trgovin, ni prepovedano. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe jun 29, 2012 7:57 am

Re: Mačji WC

v TUŠu, evo 8)
hvala :girlblush:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:40 pm

Kraj: Koper

Odgovor Pe jul 06, 2012 2:59 pm

Re: Mačji WC

Jaz sem enkrat po nesreči vzela v roko napačno stekleničko in pošpricala posodo s koncentratom za vodni kamen... in fleki na dnu posode so se stopili :O
Tako da zdaj posodo redno čistim najprej s tem koncentratom, pustim da učinkuje nekaj minut, splahnem z vrelo vodo... nato še pošpricam z varikino, enako pustim učinkovati kakšno minuto, splahnem z vrelo vodo in pobrišem z brisačo... posoda je tako vedno čista, nič ne smrdi, nič ni uničena, mačke nič ne moti :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor So jul 07, 2012 2:24 pm

Re: Mačji WC

V lekarni imajo Incides dezinfekcijske robčke (tole: http://www.lekarnar.com/izdelki/incides ... cki-v-dozi)
za dezinfekcijo medicinskih pripomočkov jih uporabljajo - fuuuuul o super za te stvari - smrad gre takoj stran, ni packarije, ful jih priporočam!! :good: :good:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jul 07, 2012 8:46 pm

Re: Mačji WC

O hvala za tole, ker mi baby robčki niso ok tok za wc, pa sem iskala nekaj kar bi lahko ponucala. :good:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.