V središču

Mačji WC


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: Pe jan 28, 2011 8:02 am

Odgovor Ne jan 30, 2011 10:54 am

Re: Mačji WC

Zadržalo so ga zaradi tega, ker nimam možnosti domače karantene. Traja tri tedne da dobijo rezultate, poleg tega pa vedno obstaja možnost :( da je komu ušel.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 30, 2011 10:57 am

Re: Mačji WC

Pa velika možnost, da tam faše kugo.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 248

Pridružen: Sr dec 01, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 30, 2011 11:05 am

Re: Mačji WC

Kateri pa je tvoj na njihovi strani?
Koliko živali pa imaš še doma,da ni prostora?
A pol ga boš ti posvojil?
Sej na mikrosporijo naredijo hitri test.Jaz nisem ga imela 3tedne v karanteni,ker je zgledal zdrav.Samo prehlad je bil.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: Pe jan 28, 2011 8:02 am

Odgovor Ne jan 30, 2011 3:09 pm

Re: Mačji WC

helena je napisal/-a:Pa velika možnost, da tam faše kugo.


A resno misliš? Imaš take izkušnje z njimi? Meni so se zdeli kar prijazni in strokovni (se pa seveda na to kaj preveč ne spoznam).

lp
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 30, 2011 3:37 pm

Re: Mačji WC

ja, seveda resno. Ja, imam take izkušnje. Več njih.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: Pe jan 28, 2011 8:02 am

Odgovor Ne jan 30, 2011 4:18 pm

Re: Mačji WC

Imaš torej kašen predlog kaj naj naredim, ali naj čakam in upam da bo z muco vse OK ali kaj drugega?
Kako pa naj bi ravnal po tvoje? Malo sem pogledal/povprašal po netu in ravnal v skladu s priporočili.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 30, 2011 4:20 pm

Re: Mačji WC

A jo misliš ti potem posvojit? Nimaš pogojev za karanteno in če ne, kaj ti manjka, da bi jih imel?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Ne jan 30, 2011 4:29 pm

Re: Mačji WC

hmmmm. Jaz sem imela Lili Pumo več kot 5 tednov (je bila stavka in se je tako dolgo čakalo na rezultate mikrosporije) v začasnem pri sebi doma, ni bilo problema. Še prav veseli so bili ko sem rekla da jo imam lahko doma ker niso imeli prostora. Pa sem imela hkrati še eno muco doma in je Lili pač živela samo v moji sobi kamor druga muca ni smela, pa razkuževali smo stanovanje. Ne razumem zakaj ste jo mogli pustiti tam...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 30, 2011 4:31 pm

Re: Mačji WC

Sej ni on nič kriv, ne obtoževat za karkoli. Je pa za necepljenega mačjega mladiča veliko primerneje da je v karanteni tam, kjer ni možnosti okužbe z virusom mačje kuge.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Ne jan 30, 2011 4:36 pm

Re: Mačji WC

Ne sej ne obtožujem samo zanimivo se mi zdi da so ga hotli obdržat, ker jaz sem imela takrat veliko frko mamo prepričat v namestitev pa mi je niso mogli obdržat tam ker ni bilo prostora. samo začudenje sem izrazila. Nič zlonamernega :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne sep 04, 2011 8:55 pm

Re: Mačji WC

Sem na hitro preletela temo pa ne najdem, da bi kdo napisal. V kaj dajete mačje iztrebke, ko čistite WC? Jaz imam navadne vrečke z ročaji, ki se jih kupi v roli in tja mečem, potem zavežem in vržem v smeti. Ampak vrečka, čeprav močno zavezana precej smrdi, tko da moram sproti odnašat samo to, če smeti niso preveč polne, da bi vse skupaj nesla. Kam pa vi? Ima kdo kakšno boljšo rešitev?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne sep 04, 2011 9:02 pm

Re: Mačji WC

litter locker :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne sep 04, 2011 9:12 pm

Re: Mačji WC

Jaz imam manjše vrečke za odpadke, kamor dam pridelke, potem pa vrečke dam v poseben manjši koš, ki je na balkonu. Če ga odprem res ni ravno prijeten vonj, tako da moram en drug material najdt, ampak je pa ok rešitev. Predno nesem dol v smeti pa vse samo stresem v večjo vrečo in je to to.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Ne sep 04, 2011 9:53 pm

Re: Mačji WC

Jaz dajem v tiste male zastonj vrečke iz oddelkov za zelenjavo. To potem vrzem med mesane odpadke. Nisem glih bio eko kar se tega tice ampak se pa se zmerom po moje prej razgradi kot pa otroske plenice recimo. V bistvu bi lahko ta pesek ki ga uporabljamo, tudi v wc vrgla kot to pise na vreci, ampak jaz tega ne delam.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po sep 05, 2011 5:55 am

Re: Mačji WC

Kupi se take male vrečke, zelo podobne tistim od zelenjave, ampak so mlečno bele in biorazgradljive. Mislim da so od Piskarja (nisem ziher), imajo jih v vseh večjih Mečkatorjih, Šparih itd.

Tudi za pasje kakce pobirat uporabljam te.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: Pe jan 28, 2011 8:02 am

Odgovor Po sep 05, 2011 6:55 am

Re: Mačji WC

Uporabljam "Cat's Best Öko Plus",ravno zaradi tega, da nimam problem kako "hraniti" in transportirati zadeve. Enostavno poberem in dam v WC, ker je bio in razgradljiv. Odlično deluje - nima vonja niti škripajočega občutka ko pohodiš kar se raznese.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Po sep 05, 2011 7:36 am

Re: Mačji WC

LuNa73 je napisal/-a:litter locker :)


The best!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr sep 07, 2011 8:03 pm

Re: Mačji WC

Naša Olivia the Dog se zelo rada sladka z indijančki, ki jih izdelujejo mačje rite. Vedno, ko gre mačka na WC, čaka, da dobi še toplega pod zob. Šla je celo tako daleč, da se je kar preselila v WC, kar je nekaj mačk skoraj privedlo na rob živčnega zloma, ko so nič hudega sluteč vstopile v omenjeni WC.

Torej sem po dolgem tuhtanju dotični WC prestavila na mizo (ne jedilno, da ne bo koga :bad: ). Ampak mačke zdaj povzročajo probleme. Ne vem kdo, sumim pa našo Nox predvsem, ki je s svojo baročno 8-kilsko postavo včasih precej lenobna. Nox ima skupaj s sestro Vis svoj lasten WC v "svoji" sobi, ki pa ga ne uporablja, ker se grde stvari raje drugje opravlja. Tako zdaj gre lulat k Cucu v njegove prostore, kakat pa kar pod mizo, na kateri je WC. Moram pripomniti, da so madam sicer dovolj gibčni, kadar je v kuhinji potrebno skočiti na 93 cm visoki pult in prečekirati, če je kaj hrane ostalo, prav tako komot spijo na 75 cm visoki mizi, samo za na skret hodit se pa ne potrudijo...

Kaj mi je storiti? (Jest mam mačk počasi dost :negative: )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14890

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr sep 07, 2011 8:31 pm

Re: Mačji WC

Veš kaj, vis, kolk jaz tole berem, je kriva Olivija. Nox je samo noče za priboljške prikrajšat in ji jih pač lepo nastavi. :mocking:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr sep 07, 2011 9:29 pm

Re: Mačji WC

Itak, da so mačke krive, če tvoja skravžlana čunka je dreke. :dash:
Dej mal jo vzgajaj. :rolleyes:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.