V središču

Mačji WC


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor Po nov 14, 2011 12:18 pm

Re: Mačji WC

A katera mogoče ve, če lahko pesek oz. jaz uporabljam tiste kristale, dam med bio odpadke?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16499

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po nov 14, 2011 12:27 pm

Re: Mačji WC

Ne, ker iztrebki tam ne sodijo.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor Po nov 14, 2011 12:39 pm

Re: Mačji WC

Hvala...torej gre med navadne odpadke... :) Jaz bi potrebovala navodila za uporabo kant za smeti :D :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po nov 14, 2011 12:45 pm

Re: Mačji WC

Za mal' upanje dvignit... :rolleyes:

Naš "mel(k)ijasto-brihten" Sonček je danes - po X letih - krstil WC z vratci!!! :clap: :yahoo: :clap:
Pa še celo VEN je znal SAM priti!!! :dance: :dance: :dance:

Dokaz, da upanje umre zadnje! 8)

ps: MojcaL, LJ Snaga je izdala eno brošuro prav za nas take... ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po nov 14, 2011 1:12 pm

Re: Mačji WC

Sami kristali SO biorazgradljivi in jih lahko damo na kompost. Hkrati pa tako naša logaška komunala kot tudi LJ Snaga ne dovoljuje metanje živalskih iztrebkov v bio kanto. Se pravi v tačrno kanto. :)

Glede zakopavanja sem pa ziher že povedala, kako je pri nas. V čisto svežem pesku vsi trije ful pridno zakopavajo. V malo poscanem pa samo še Čupa, medtem ko ostaladva besno kopljeta "na suho" na predpražniku pred sekretkom. :fool:
Smrad je pa čisto odvisen od hrane. Če jejo samo brikete, se niti voha ne, da so kakali. Po nekaterih konzervah ali pa (bohnedej) priboljških pa smrdi, da okrog padeš. :(
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor Po nov 14, 2011 4:55 pm

Re: Mačji WC

taperverčki je napisal/-a:Sami kristali SO biorazgradljivi in jih lahko damo na kompost. Hkrati pa tako naša logaška komunala kot tudi LJ Snaga ne dovoljuje metanje živalskih iztrebkov v bio kanto. Se pravi v tačrno kanto. :)


ok, to je malo kontradiktorno a ne...kristali so za v kanto, iztrebki pa ne...ali po domače lulanje ja kakci ne? :D

ps: MojcaL, LJ Snaga je izdala eno brošuro prav za nas take... ;)


vejo, da nas je več tablontnih :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po nov 14, 2011 6:12 pm

Re: Mačji WC

Ne, ne. Čiste kristale loh u bio daješ, poscanih pa ne. :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor Po nov 14, 2011 10:31 pm

Re: Mačji WC

:lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: So jan 22, 2011 4:59 pm

Kraj: okolica Lj.

Odgovor Sr nov 30, 2011 6:55 pm

Re: Mačji WC

men pa teli kristali, ki se držijo kakca, in vse skupaj v wc vržem kar šumijo in pokajo, podobno, kot je bilo v mojem otroštvu popularno pokalice na jezik dajat pa je vse šumelo od tistga cukra :nyam:

ena mal mim: nekatere pravite, da vašim mačkam ne smrdi tako pridelek, me zanima, s kakšno točno hrano (ime?) jih hranite.

jz našga razvajenca hranim z briketi RC hair&skin, pa ma tak vonj pridelek, da če me ni takoj zraven, celo stanovanje smrdi, da bi človek skoraj rabil plinsko masko za dihanje :truce:
Ali smo mi lastniki mačk, ali mačke lastnice nas, to je zdaj vprašanje... :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če dec 01, 2011 8:45 am

Re: Mačji WC

Dva izmed mojih dobivata popolnoma isto hrano, pa Mišinih pridelkov
skoraj ne zavohaš, pri Sunny-ju pa grem pa prec spucat, če sem doma, ker smrdi za okol past :D.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če dec 01, 2011 8:54 am

Re: Mačji WC

to je zato, ker Miša je dama, Sunny pa desc! :lol: :P :lol:

mal heca. Sicer pa - ja, zanimivo, pri meni je podobno. Vsi imajo isto hrano, pa različne smradkote oddajajo. Ampak pazi zdaj tole - princeskine basice ne smrdijo spljoh! :girlblush: tko da mogoče pa je kaj na princeskah? :O ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če dec 01, 2011 8:55 am

Re: Mačji WC

Itak 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če dec 01, 2011 9:20 am

Re: Mačji WC

Pri nas smo pa imeli najprej RC za mladicke. Ko smo presli na Almo Nature za mladicke, je bila prememba vonja na bolje res ocitna. Na zalost ima nas muc hudo reakcijo na Almo za odrasle (zadnjic sem poskusila par briketkov (poudarjam: res zelo malo - kolicino, ki se je navadno sploh ne opazi, ko mesam drugo hrano vmes) zamesat med navadno hrano in je spet snezil - dobi namrec katastrofalen prhljaj), tako da smo presli na drugo hrano za odrasle muce. In s tem so prisli nazaj tudi zelo smrdljivi kakci.

Lahko pa recem, da mala Ella pridela gromozanske kakce. Ki prav fajn "odisavijo" stanovanje :P Tako da niso nujno princeske tako zelo disece :P
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Če dec 01, 2011 9:26 am

Re: Mačji WC

Klinc pa princeske. Naša princeska pridela take, da bi jih lahko prodajali kot kemično orožje, Jakčevi so pa kot umetni, skoraj brez parfuma. prav ne moreš verjet. Hranjena oba isto. Je pa res, da je tudi z Eli bolje, odkar dobivata Schessir (briketi ovca in vrečke govedina in ovca). Dokler je jedla Apllaws je bilo pa juhuhu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če dec 01, 2011 9:38 am

Re: Mačji WC

ja no dobr - so princeske in "princeske".... :girlblush:
;) :P :P

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če dec 01, 2011 9:38 am

Re: Mačji WC

kemično orožje :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Če dec 01, 2011 1:12 pm

Re: Mačji WC

naš crni obvlada skret in vse z njim povezane dejavnosti u nulo. začne se sicer že izven njega ko najprej samo priventilira oblaček nevidnega parfuma mimo tvojega nosa. ne veš kam bi se odmaknu, ker parfum zapolni vse kotičke sobe. potem pa običajno nadaljuje na wcju, od koder po nekaj minutni tišini zaslišiš besno zakopavanje in zaletavanje v vratca in stene sekreta, ko da je wc kriv, da je kao premajhen za tako debelo rit. če počekiramo to nadvse zaudarjajočo zadevšno po vsem tem rompompomu, seveda ne bo zakopana, ampak lepo čaka na površju od koder lahko še naprej zaudarja. da ne pozabm povedat, da je ob takih kritičnih časih najbolš počakat zun na mrazu in se nadihat svežega lufta, ker je stanovanje odišavljeno ne po naših željah. potem pa ga moram gospoda še lovit in rit pucat ker sam tega pač že ne bo počel in raj delam to, kot pa kasnej drekaste črte pomivat po vseh vogalih. uh... :bad:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor Po mar 26, 2012 6:08 pm

Re: Mačji WC

Upam, da bo to temo še kdo bral... :girlblush:
Zanima me, s čim operete mačji wc, ko menjavate pesek ali kristale?
Jaz ga operem s praškom za perilo, poskusila sem s Prilom, s Cifom, z zrnatim praškom...pa na soncu sem ga pustila, da bi se malo razdišal...vonja po urinu se ta plastika ne znebi. :S
Smrdi še vedno.
Upam, da mi ne bo treba vsak mesec drugega kupovat. :rolleyes:
Prosim, če lahko delite izkušnje... :)

Pozdravček,
Icy
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Po mar 26, 2012 6:12 pm

Re: Mačji WC

Uf, mi uporabljamo Cat's Best lesne briketke, pa lahko rečem, da WC čisto nič ne smdi. Izpraznim, našpricam z razkužilom, dobro sperem, posušim in to je to.

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor Po mar 26, 2012 6:29 pm

Re: Mačji WC

Hm, po moje je tako le pri kristalih, ko kepic urina ni treba odstranjevat.
Avena, a tudi nič ne smrdi po urinu, ko streseš briketke ven?
Ta naš wc smrdi po razpadajočih ribah. :( Tudi po razkužilu ni nič bolje. :rolleyes:
Pa menjam kristale teden dni prej, kot naj bi jih...
Še kak nasvet, s čim zdrgnit wc?
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.