V središču

Mačji WC


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 7

Pridružen: To sep 14, 2010 12:13 pm

Odgovor To sep 14, 2010 12:17 pm

Mačji WC

Zanima me, če ima kdo izkušnje zakaj se maček valja v svojem wc-ju in potem res ne diši privlačno. Hvala za nasvet/odgovore.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To sep 14, 2010 1:06 pm

Re: Mačji WC

Če je še mlad, je verjetno to zanj zanimiva igra.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor To sep 14, 2010 8:59 pm

Re: Mačji WC

Imam izkušnje, da se samo mladiči radi povaljajo, ker jim je to igra, ali pa se gredo skrivalnice in potem iz Wcja skočijo na mimoidočega kosmatega ali nekosmatega prijatelja. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 7

Pridružen: To sep 14, 2010 12:13 pm

Odgovor Sr sep 15, 2010 7:07 pm

Re: Mačji WC

Hvala za mnenja ampka pravega vzroka se nismo odkrili. Muc ima vec kot eno leto, posvojen v Macji hisi...prvic je pricel s svojo neugodno aktivnostjo po vrnitvi s poletnih pocitnic. Zanj je medtem skrbela sestra, vendar v nasem domu. Drugace, pa na splosno, z njim ni nobenih tezav...je pa res, da je zelo navezan na nas.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Ne nov 07, 2010 10:40 am

Re: Mačji WC

Imam vprašanje konkretno glede WC-ja in prehoda iz navadne 'kište' na 'boks' oz. pokrit WC z vratci. Naša gre sicer rada vanj, ampak samo če ni vratc gor, če namontiram vratca bo raje držala kot šla opraviti potrebo. Poskusna doba je bila sicer kratka, ker se mi smili zverinica, da bi se zadrževala, če jo tišči :( Tudi drugam ne opravi, gleda izmenično v WC in v mene, tako žalostno, da se ti trga srce :blush:

Je komu uspelo navaditi odraslo muco uporabo zaprtega WC-ja z namontiranimi visečimi vratci?
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:56 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 10:48 am

Re: Mačji WC

Ali sta pred začetkom uporabe kaj vadili, ali si ji vratca kar namontirala? Jaz sem prejšnjega muca (takrat je bil star okoli pol leta) naučila hoditi skozi vratca z igro. Sem ga z igračami zvabila noter, ven je prišel sam in tako dalje. Od začetka sem ga morala kar malo potiskati noter, potem je pa šel tudi sam. ;)
Pri zdajšnji muci se s tem sploh nisem ukvarjala. Že pri začasni skrbnici niso imeli vratc in jaz jih tudi nimam ter jih tudi ne pogrešam.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Ne nov 07, 2010 10:55 am

Re: Mačji WC

Najprej sem pustila brez - to je bilo kak teden po selitvi (sva se selili iz KP v LJ) in je bila že sama selitev dovolj hud stres, da bi ji še vratca gor dala ker je v KP imela navaden WC, čez kak mesec pa sem jih namontirala in jo vabila not tako (je poslušna muca, če ji rečem da naj gre nekam kar uboga), da sem vratca nekoliko podržala in ko je šla not - tako da jih je deloma sama odrinila, sem jih počasi zaprla. Nekaj časa je čemela not, potem je šla normalno ven, ampak ni želela nazaj not - cel dan, ko jo je prijelo na WC je sedela spredaj in žalostno gledala, spet sem ji pokazala, da jih lahko odrine in da se enostavno premikajo, pa ni bilo efekta, je sedela in me žalostno gledala. Potem me je skrbelo, da bi predolgo držala in se matrala in sem obupala, bi morala najbrž več krat poskusiti na podoben način? Zelo se mi upira misel, da bi se zadrževala :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:02 am

Re: Mačji WC

Mi smo probali takole: dala sem vratca gor in potem vsaki muci posebej pokazala, kako naj grejo skozi. v praksi je to izgledalo tako, da sem muce porinila tako not, da so sami z glavo odrinili vratca. punci sta šli potem takoj sami ven, torej sta poštekali sistem. ubogi jack je pa ostal v strenišču in nesrečno jokal, dokler mu nisem privzdignila vratc, da je lahko šel ven. se mi je preveč zasmilil, tako da sem vratca snela in se odločila, da jih ne potrebujemo. sem pa s tem eksperimentom ubogemu jacku povzročila travmo, da od takrat ne gre več cel v stranišče - ko lula/kaka, mu vedno glava gleda ven za vsak primer. :(

kaj točno pa od vratc pričakuješ? če je pokrit wc, ob kopanju itak pesek ne frči ven tudi brez vratc. če je kakšen efekt glede vonjav, ti bojo znali pa povedat tisti, ki jim je vatca uspelo uveljavit pri svojih mačkah. :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:07 am

Re: Mačji WC

Dobro vprašanje - mislila sem da manj frči naokoli (včasih ga precej ven zbeza, občasno dobi fleš in divje koplje ob tem pa precej ven zleti)? Ampak bolj kot razmišljam, niti ni problem v tem, da toliko zbrklja ven, ampak kasnejši transfer, ker se ga nekaj zatakne med blaznice, pri tem pa najbrž ni pomoči kot pesek z večjimi delci. Z vonjem pa nimamo večjih težav, razen neposredno po kakanju.

Zanima me še nekaj, če je več muc, je potrebno več WC-jev ali je za dve muci npr. 1 dovolj, pa se ga bolj pogosto čisti?
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:56 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:11 am

Re: Mačji WC

Mogoče bi morali malo več vaditi. Midva sva vadila tako, da je imel svoj stari WC še vedno na voljo, s ta zaprtim sva se pa "igrala" ko je bil prazen. Šele, ko se ga je navadil sem notri nasula pesek (iz prejšnjega WC-ja, da je že malo "smrdel" :D ) in sva še malo povadila.
Je pa res to kar pravi taperverčki. Pesek ne frči ven ob kopanju tudi brez vratc, nekaj peska (pa po mojih izkušnjah) prinesejo ven v vsakem primeru. Namestiš predpražnik, pa je. :) Glede vonjav pa... jaz uporabljam kvaliteten pesek in redno čistim, pa ni nobenega problema z vonjem tudi brez vratc. Ko smo jih imeli gor sem imela občutek, da je v WC-ju slab zrak (ko sem ga odprla za čiščenje) in če bi bila jaz mačka, bi raje hodila v WC z zračenjem (beri brez vratc). :lol:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:56 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:12 am

Re: Mačji WC

Eh, sem toliko časa pesnila odgovor, da si vmes že nekaj napisala.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:15 am

Re: Mačji WC

Mah vidim zdaj, da ni neke koristi od teh vratc, pesek imamo kvaliteten, redno čiščen, težav z vonjem ni, transfer na tačkah je izgleda enak in ideja s predpražnikom zveni odlično! A dejansko pomaga? Mogoče jo bom naučila brisat tačke, hehe :D

Hvala za mnenja :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:56 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:20 am

Re: Mačji WC

Hehe, vidim, da si priša do enakega zaključka kot jaz. :D Pri nas predpražnik pomaga, do ene mere seveda, nekaj peska je še vedno po kopalnici (kjer je WC), dlje pa večinoma ne gre. Jaz imam kar navaden kopalniški predpražnik, moram sprobati še kaj drugega, če bo učinek še boljši. Imam pa zraven WC-ja vedno majhno metlico in kakšna večja nasutja sproti pometam, da se ne raznaša (drugače mi je pometanje/sesanje zelo odveč, tega sprotnega pa že kar avtomtično opravim).
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:22 am

Re: Mačji WC

Naša dva nista z vratci imela nikoli težav, kljub temu, da sta pri skrbnici bila brez vratc (če se prav spomnim?). So pa vratca izjemno praktična, vsaj Smoothija si ne znam predstavljat brez, ker koplje in koplje, da pesek leti povsod. Če tvoja muca lepo zakoplje, po moje ni problema biti brez vratc. Mi imamo en wc za dva muca in se ga večkrat čisti. Mislim, da dva wcja ne bi nič rešila, ker bi verjetno oba hodila v oba :D

Še to, pri nas predpražnik ni rešil ničesar, je bilo okrog več peska kot sedaj, ko sta brez. Sta ga pa redno uporabljala za lulanje, ko sta se hotela "maščevati" ali doseči svoj prav :dash: :devil: In smo ga ukinili :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:26 am

Re: Mačji WC

mi imamo tri muce in smo imeli v prejšnjem stanovanju samo en wc. čistila sem ga praktično sproti (torej večkrat na dan) in malo bolj pogosto menjavala pesek, pa je bilo vse ok. zdaj imamo več prostora in imamo dva ločena wc-ja. je lažje, ker se ne sekiram več, če so recimo cel dan sami doma. pri samo ene wc-ju me je skrbelo, da ga ne bi želeli uporabljat, če bi bil umazan. spomnim se, kakšni so dopoldne wc-ji na kakšnem večdnevnem glazbenem festivalu, kot je recimo metalcamp. :bad: misel, da bi se mucam tako gravžal njihov lastni wc, je grozljiva. :lol: :lol: :lol:

predpražnike (oz reliefne pvc pladnje) imamo tudi mi in so fantastični. res zadržijo ogromno peska, da je lažje pospravit. :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:29 am

Re: Mačji WC

Ohh mi imamo pesek povsod v radiju 5m od Utility-a kjer je WC ( pesek je drobčken), ko Janko in Metka je naša Čičika, točno veš kje je hodila :P

Bom še malo na temo o posipih pogledala, morda najdemo kako manj potujočo alternativo, predpražniček grem pa zdaj izrezat pa bomo probali. Kar se tiče kopanja - ima občasno fleše in koplje kot kak kuža (na splošno je nekoliko kužasta tale naša zver, morda ker je bila dudarka in si je sposojala mleko tudi pri eni psički :rolleyes: ) ampak ne vedno, je pa res da takrat vse leti ven, je skoraj več peska zunaj kot not in pri tem bi edino vratca pomagala.

Reliefni PVC pladnji? Imajo to v trgovinah za živali? Prvič slišim :D
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:56 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:29 am

Re: Mačji WC

Hehe ob Andrejinem zapisu sem se spomnila enega dogodka, pri katerem bi bila vratca zeloooo dobrodošla. Eno jutro, sem namreč ob umivanju zob kar naenkrat začutila nekaj toplega, tekočega na nogi. WC imamo namreč pod umivalnikom, muca je "malo" falila položaj in je lulala direkt skozi vrata na mojo nogo. :lol: Hmmm, mogoče pa ni falila in je bilo to samo kakšno maščevanje. :O :D
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:31 am

Re: Mačji WC

LOOOL

To pa je res dober razlog za vratca, hhihihihih :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:36 am

Re: Mačji WC

Za mala dva je bil tudi problem.. Ker sem nabavila WC z vratci, prvi dan so bila brez, ker so pri skrbnici imeli brez in brez problema na potrebo. Drugi dan pa sem namontirala vrata, pa ni šlo. Nista znala priti notri. Tretji dan sem spet nazaj vratca namontirala, medtem pa povprašala na enem forumu kako ju "naučiti".. In kakšne pol ure za mojo objavo pa sta že šla oba noter in ven.. ( kot da bi vedela kaj pišem na forum ).. Mislim, da vsak maček pogrunta to, drugačnih nasvetov jaz žal nimam, na silo tudi ni dobro mačka noter dajat, da se mu ne zagnusi potem in bo potrebo raje opravljal kje drugje. Če pa ne bo šlo, pa naj bo brez vrat, pa mu nekaj pred straniščem daj.

Kljub temu, da imam vratca, je nekaj peska zmeraj zunaj. Kako ne vem, izgleda tak globlje kopljejo, da vse ven frči, tudi če so vratca :D
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 11:37 am

Re: Mačji WC

mi uporabljamo kristale, ker se najmanj raznašajo. kar prinesejo na tačkah, pa ostane na predpražniku.

pladenj imamo pa tak:
Slika
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.