V središču

Mačji WC


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor To maj 10, 2016 1:08 pm

Re: Mačji WC

Kolegica je problem neuporabe mačjega wc-ja pri posvojeni štalski mački rešila tako, da ga je najprej napolnila z zemljo, potem pa počasi začela dodajat posip.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To maj 10, 2016 6:59 pm

Re: Mačji WC

Wc naj bo odprt (brez pokrova), če še ni. Če najdeš (zavohaš :D ) zunaj kakšno mačje lulanje (v zemlji na vrtu, npr.), ga daj malo v wc, da bo prepoznal, kje se dela te reči. Tega se spomnim zaenkrat.

Mac

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 16

Pridružen: Po mar 14, 2016 1:34 pm

Odgovor To maj 24, 2016 7:12 am

Re: Mačji WC

No samo, da se pohvalim, da smo opravili prvo lulanje v mačji WC :yahoo: Sem ga prestavila v drug prostor bol na skrivno mesto in se je fnt zgleda opogumil :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To maj 24, 2016 8:29 am

Re: Mačji WC

:clap: :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To maj 24, 2016 9:07 am

Re: Mačji WC

:clap: za prvo lulanje, naj jih bo še veliko. :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Pe okt 15, 2010 5:53 am

Odgovor Če jan 09, 2020 10:31 pm

Re: Mačji WC

Nekako je do nas prispela starejša muca. Stara okrog 15 let. Muca je bila očitno zunanja, sedaj bi jo radi imeli not. Zanima me če se lahko starejša muca nauči uporabljati mačje stranišče?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jan 10, 2020 9:15 am

Re: Mačji WC

Muce nagonsko iščejo prostor za iztrebljanje, kjer se da (za)kopati pridelek. Morda ji nastavite več (dva, tri) za začetek odkritih wc-jev, da bo prostor lažje našla, postavite jih na mesto, kjer bo imela mir. Glede posipa je najbolje, če uporabite navaden pesek (glinen), morda v enem od wc-jev tudi navadno zemljo, ki jo je, če je živela kot zunanja mačka, najbolj vajena. Če se bo na začetku kdaj iztrebila izven wc-ja, poberite kakec ozir. popivnajte lulanje s papirnatim robčkom in dajte v pesek, ker jo bo naslednjič lasten vonj pripeljal na pravo mesto. Držim pesti, da uspe. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe jan 10, 2020 10:12 am

Re: Mačji WC

Mi smo pred leti dobili v varstvo mačjega seniorja, ki je do takrat opravljal potrebo zunaj in mu nikakor ni bilo jasno, čemu služi WC, zato je počepal kar kjerkoli.

Izziv sem rešila tako, da sem ga omejila na blazino za ležanje, hrano in vodo in odprt WC, pa čisto nič prostih tal. Takoj je pogruntal, kam se lula in kaka (v hrano in vodo ne, na blazino tudi ne, ... voila) in od takrat je bil lahko tudi spuščen, vse je bilo v redu.

Nasvet za primer, če bodo gospa "trdi". ;)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Pe okt 15, 2010 5:53 am

Odgovor Pe jan 10, 2020 10:27 am

Re: Mačji WC

Sedaj imamo po hiši plenične podloge. Trenutno ji je najbolj všeč hčerina postelja. Bove danes zamenjali mačji pesek z zemljo ali mivko, pa da vidimo. Muca ni zaprta v kopalnico, ker je ta res majhna in ker rada spi na kavču.
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.