V središču

Mačji WC


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Po nov 15, 2010 7:34 am

Re: Mačji WC

Hvala za informacijo, sem že kupila najmanjšo vrečo za probat, samo zdaj ne vem, ali ga naj postopoma mešam med navaden pesek, dokler ne bo prevladoval samo ta, ali ga naj kar v kompletu zamenjam; ne vem ali ga mački kar takoj sprejmejo ali imajo težave ?

Pred leti sem že enkrat probala kristale in so bile kar velike težave, da se je maček navadil (takrat je bil še samo eden :lol: ), vendar sem ga kasneje opustila in spet prešaltala na bentonitni pesek
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po nov 15, 2010 7:45 am

Re: Mačji WC

Zamenjaj v kompletu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr dec 08, 2010 1:59 pm

Re: Mačji WC

A ima kdo še kakšen fajn predlog za navajanje na vratca? Tudi prozorna pri nas nimajo želenega učinka. Dejansko je hecno, da se igrata skozi vratca - če je eden notri, ga drugi lovi s tačko, ampak eden ne zna sam ven, drugi na zna sam noter ... Ma, če je kvaliteten pesek, itak ni take panike glede vonja, bi bilo pa vseeno fino, če bi vratca bila zaprta, ker ko se pri nas prekopava, se konkretno prekopava :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 444

Pridružen: Sr okt 06, 2010 8:48 am

Odgovor Sr dec 08, 2010 5:55 pm

Re: Mačji WC

taperverčki je napisal/-a:mi uporabljamo kristale, ker se najmanj raznašajo. kar prinesejo na tačkah, pa ostane na predpražniku.

pladenj imamo pa tak:
Slika


Huda reč! Pomaga ful :yahoo: , pa imamo droben pesek.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr dec 08, 2010 6:25 pm

Re: Mačji WC

Debra je napisal/-a:Ali ima kdo kakšno izkušnjo z lesenim posipom (Cat's Best) ? Baje je biološko razgradljiv in ga lahko mečeš kar v stranišče ali na kompost.


Kako se vam obnese? Mi ga ves čas uporabljamo, Čarli ga je torej že vajen.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Sr dec 08, 2010 7:28 pm

Re: Mačji WC

Dva tedna nazaj sem ga začela uporabljat in sem najprej zmešala pol-pol s peskom in moram rečt, da ni bilo prav nobenega problema z navajanjem in sem zelo zadovoljna. Zdi se mi poraba dosti manjša, predvsem pa je zelo vpojen. Imam namreč dva XL mačka in ona dva sta naredila v pesek takšno kepo, da je komaj šla na lopato. Bomo zdaj za enkrat ostali kar na lesenem posipu. Predvsem pa je veliko manj svinjarije zunaj, kajti komaj kaj odnesejo ven na tačkah in ni tako moteče, kot pesek, ki ga moraš kar naprej pometat.
REs sem zelo zadovoljna.
(Čarli je pa itak en takšen prilagodljiv in zlat mucek, ki je vedno ZA. Drugače je pa z njim vse super, prav nobenih težav, kot najmanjši mora pa pri nas najbolj delat, saj mora večkrat na dan svoja dva frenda umit in jih zhrihtat, ker sta debeluha prelena :( .)
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr dec 08, 2010 8:05 pm

Re: Mačji WC

Priden Čarli. Že pri nas je bil marljiv delavček, ki se ni nikoli pritoževal.

Leseni posip se splača kupovati v velikih žakljih (40l), na *****.de je po 21 eur. Je kje še cenejši? Pri nas porabimo najmanj žakelj na teden.

Kar se raztrosi, pa pojedo psi kot poslastico. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Če dec 09, 2010 9:02 am

Re: Mačji WC

Hvala za informacijo. Do sedaj sem se sicer izogibala naročanja iz tujine preko spleta, (zaradi morebitnih zlorab kartic),toda to je pa res veliko cenje, tako da bom še premislila, če se le ni bi ojunačila 8)
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr jan 05, 2011 1:57 pm

Re: Mačji WC

Imam sekretni update! Bolj za hec sem enemu od wc-jev obesila vratca. Če znajo brihte mačje odpirat predale, omare in vrata (v obe smeri!), bojo pa ja osvojili tudi mačja nihajna vratca. (Če bo sila, je pa drugi sekretek še vedno odprt.)

Prvi poskus
Prvi dan: vsi trije se hodijo čudit vratcom. Če zalotim muco pred wc-jem, jo porinem notri z glavo naprej, da sama odrine vratca. Ven znajo pridet same.
Drugi dan: muce uporabljajo samo drugi wc, zato vratca snamem in pospravim
Drugi poskus
Prvi dan: nekaj dni kasneje se odločim poskusit še enkrat, dogajanje isto kot prvi dan
Drugi dan: Nežka čisto flegma stopi v zaprti wc. :yahoo: Jack praska po vratcih, malo kasneje pogumno (beri:zelo previdno) sam vstopi. :clap: Čupa praska po vratcih. Predvsem pričakujem, da se bojo zdaj učili en od drugega, ker je strašno zanimivo stati zunaj pred wc-jem in se čudit, kdo je notri. 8)

Upam, da v kratkem zalotim tudi Čupico. ;)

Privajanje očitno niti ni tako težko, je pa seveda lažje vztrajati če imajo na voljo še en wc, da se ne zgodi kakšna nesreča. Zdi se mi, da z nihajnimi vratci ven prinesejo manj peska, kaj več bom pa znala povedat po kaj daljšem času.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr jan 05, 2011 2:05 pm

Re: Mačji WC

Meli je ob prvem poizkusu lulanja na uni strani vrat prinesel ven še cel pokrov od wcja, ker se je zagozdil, znorel od panike in zadevo odtrgal.

Ampak jako lep in možat je bil videti, ko je tako viteško napravljen letal po dnevni 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr jan 05, 2011 2:08 pm

Re: Mačji WC

Ful fajn, taperverčki :clap: Ampak pri vas imate itak same specialne mucke :D

Pri nas imamo trenutno samo eno stranišče, pa brez vratc. Eno obdobje sem puščala vratca gor in dvignjena (so lepo obstala pokonci) in sem jih občasno spustila pa malo poskušala mačka prepričevat, da bi bilo fajn it notri skozi vratca, ampak je bilo takooooo zabavno vsako noč zadevo odmnontirat in potem ropotat z njo naokrog, da sem jih dokončno snela :D
Pa tudi, ko so bila vratca gor, se je Yoda dejansko ulegel noter in čakal, da ga kdo spusti ven, Leia pa ga je medtem s tačko žokala od zunaj :rolleyes: Seveda gospodična ni niti pomislila, da lahko pride v stranišče, če že lahko vratca premakne :D No, ampak ven je pa šla sama, ko je že bila noter :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr jan 05, 2011 6:08 pm

Re: Mačji WC

Pri nas noben mačkon ni imel nikoli težav z zaprtim WC. Še Louis je takoj prvi dan vedel, za kaj gre. Je pa res, da sem 3 tedne nazaj morala po nov WC, ker sta mi pri starem vratca odlomila, predvidevam, da v igri, saj če en sliši drugega praskati v WC, je takoj pred vrati in izziva.
Me pa veseli, da se dobi prdpražnik za pred WC, ker se drobni pesek res kar precej raznaša okrog. A se ga nabavi na E-bayu?

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr jan 05, 2011 6:24 pm

Re: Mačji WC

Gina je napisal/-a: A se ga nabavi na E-bayu?


Verjetno tudi :) No jaz sem za svojga nabavlala tukaj : http://www.*****.de/shop/katzen/katze ... n_vorleger

Jaz sem s tretjim od zgoraj navzdol najbolj zadovoljna :)
Za četrtega bo pa Pola kej več povedala, kako se obnese 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr jan 05, 2011 8:25 pm

Re: Mačji WC

Sorči, sej sem res pozabila poročati... :blush: :girlsad:

Je fajn, zadrži ful peska, ga je pa težko potem ven spravit. Meni najboljši so eni predpražniki, ki sta jih svoj čas Maja in Mateja nekje iz Avstrije nosili. Tisti so pa zakon. Bi nujno rabila še kakšnega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr jan 05, 2011 9:21 pm

Re: Mačji WC

Kakšni so pa bili?

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr jan 05, 2011 9:29 pm

Re: Mačji WC

mateja je napisal/-a:Tole je za stranišče link:
http://www.*****.de/shop/katzen/katzentoilette/exklusive_katzentoilette/190401
dimenzije in posnetki uporabe pa na: http://www.modkat.com/


Predpražnik sem pa jaz tudi imela takega, pa sem bolj zadovoljna s tem:
Slika
Je kot preproga za v avto, samo iz umetne mase in bolje zadrži drobni pesek. Dobi se ga v Fressnapfu (Celovec)



Tale :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr jan 05, 2011 9:32 pm

Re: Mačji WC

In samo v Celovcu se dobi? Morda ima kdo naslov trgovine ? Mogoče imajo kakšno spletno stran, da bi se pogledalo...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr jan 05, 2011 9:35 pm

Re: Mačji WC

Ja tale je the best :good: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr jan 05, 2011 9:36 pm

Re: Mačji WC

Sem že pogruntala, da je Fressnapf štacuna in celo spletno stran imajo, zdaj moram samo še najti, če imajo predpražnike..
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr jan 05, 2011 9:43 pm

Re: Mačji WC

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.