V središču

Sredstva proti bolham


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor Pe avg 19, 2011 9:33 pm

Sredstva proti bolham

Se opraviČujem takoj, Če je bila ta tema Že obdelana, nisem naŠla nič pametnega :girlblush: ....
NaŠi prvo posvojeni mucki smo pred cca 1 tednom pripeljali še prijatelja in žal sem v tem času od veterinarja in delavcev v zavetišču do prodajalcev v specializiranih trgovinah z živalmi dobila toliko različnih odgovorov, da mi ni več nič jasno. :fool:

Prosim vas, ki ste izkušene že dolga leta v tem za odgovor kako delate:

- koliko krat na leto ali na... je potrebno mački, ki nima izhoda ven dati sredstvo proti zunanjim zajedalcem in katero je naboljše
- enako bi prosila odgovor tudi za notranje zajedalce
- koliko se da količinsko 1,5 let stari mački težki 3,1 kg in 4m staremu mucku težkemu 1,7 kg

Njej so pred cca 6 meseci dali sredstva proti notranjim in zunajim zajedalcem, njemu pa pred cca 1m.

Dobili smo vse možne nasvete od tega, da ne potrebujejo nič, če so notri do tega , da potrebujejo samo za notranje zajedalce na 3m, do tega, da s tem ni dobro pretiravati in je dovolj samo za zunanje 1x na leto? :blush:

Prosim za pomoč kako delate vi, ki imate mačke že nekaj časa samo doma, HVALA!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So avg 20, 2011 10:53 am

Re: Sredstva proti bolham

Hja to je odvisno od marsičesa. Jaz načeloma pazim, kolkor se pač da, da bolh domov ne prinesem. Antiparazitiki so ipak strup, jaz sem pa fun naravnih stvari, tako da potem malce kompromise sklepam. Pes je še kar redno tretiran (ne gledam ravno na koledar), mački pa sem pa tja dobijo ampulo frontline (sem vidla ene naravne v zooticu, pa jih še nisem stestirala). Enako proti notranji zajedalcem, kar se tiče "konvencionalne medicine". Če in dokler se le da, se izogibam vseh sort strupov in uporabljam bolj naravne zadeve (eterična olja, izvlečke...) Stvar odločitve :)

Kolko komu dat je pa najboljše pogledat na navodila proizvajalca. Sploh ampule so itak prodajajo glede na kile, za mladiče pa pogledaš, da na škatli piše, da je tudi za kittens.

No tolko od mene. :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16112

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So avg 20, 2011 11:34 am

Re: Sredstva proti bolham

Če je bil novi muc razglisten samo 1x, pri njemu takoj ponovi razglistenje. Za notranje muce je sicer priporočilo 2x/leto.

Sredstvo za razglistenje: pri MH uporabljamo tablete Zantel, ker pokrivajo tudi trakuljo. Doziranje: 1 tableta je za 10 kg muca, torej si preračunaj, kolikšen del tablete boš dala enemu in drugemu glede na njuni teži.

Bolhe: če jih muca nimata, jih razbolhat ni treba, ker jih ponavadi v stanovanju ne dobijo :D. OK, teoretično jih lahko v stanovanje zanese tudi človek, ali pa kakšen živalski obisk.
Če bolhe imata, lahko kupiš katerega od izdelkov Frontline (spray, ampula), ali kar ti bo pač dal veterinar proti bolham. Kako ugotoviš, če imata bolhe: z gostim glavnikom jima prečeši dlako in nato dlako, ki se nabere na glavniku, daj na moker bel papir, npr. papirnato brisačko. Malo potapkaj s prsti, da se dlaka zmoči/navlaži. Če opaziš na papirju rdečkaste pikice, so to iztrebki bolh, torej imata bolhe. Ta preizkus lahko narediš vedno, ko se ti zdi, da se muca sumljivo veliko praskata, dajanje sredstev proti bolham "za vsak slučaj" pa je nesmiselno.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor So avg 20, 2011 2:05 pm

Re: Sredstva proti bolham

OK! Hvala lepa obema za odgovor! :good: Se mi je zdelo, da naj bi bilo nekako tako....samo ker sem dobila toliko različnih nasvetov sem hotela se tukaj povprasati!
Bom tamalmu se 1x proti glistam dala. (trenutno imam Pratel, to so mi dali, ko sem kupovala za proti notranjim zajedalcem....ker itak nisem poznala nicesar).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So avg 20, 2011 2:47 pm

Re: Sredstva proti bolham

muca_liza je napisal/-a:OK! Hvala lepa obema za odgovor! :good: Se mi je zdelo, da naj bi bilo nekako tako....samo ker sem dobila toliko različnih nasvetov sem hotela se tukaj povprasati!
Bom tamalmu se 1x proti glistam dala. (trenutno imam Pratel, to so mi dali, ko sem kupovala za proti notranjim zajedalcem....ker itak nisem poznala nicesar).


Pratel ne pokriva vsega spektra zajedavcev pri mačkah.

Priporočam, da to raje narediš z Zantelom, da bo res učinek.

Sama bi naredila tako:
- razčrvičila bi oba mačka,
- nato bi postopek ponovila čez en mesec,
- po tem pa bi preventivno dajala sredstva na cca. 3 - 4 mesece, se pravi max. trikrat letno.

Samo enega nima smisla, ker če je okužen z zajedavci, je verjetno tudi drugi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor So maj 05, 2012 8:54 am

Re: Sredstva proti bolham

Ali je morda katera od vas že prakticirala kakšno sredstvo proti bolham, ki bi bilo v obliki npr. tinkture, da ga lahko vmešaš v hrano in ga mačka poje? Potrebujem namreč rešitev za prostoživečko in bi bil takšen način razbolhanja edini mogoč. Hvala. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So maj 12, 2012 6:02 pm

Re: Sredstva proti bolham

ajvi je napisal/-a:Ali je morda katera od vas že prakticirala kakšno sredstvo proti bolham, ki bi bilo v obliki npr. tinkture, da ga lahko vmešaš v hrano in ga mačka poje? Potrebujem namreč rešitev za prostoživečko in bi bil takšen način razbolhanja edini mogoč. Hvala. :)


A toliko se ne približa med hranjenjem (sploh če je kaj slastnega), da bi ji lahko od zadaj na hitro kapnila Frontline na vrat?

(Meni je zadnjič pri Piki to uspelo s profenderjem :D ).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So maj 12, 2012 7:57 pm

Re: Sredstva proti bolham

ajvi je napisal/-a:Ali je morda katera od vas že prakticirala kakšno sredstvo proti bolham, ki bi bilo v obliki npr. tinkture, da ga lahko vmešaš v hrano in ga mačka poje? Potrebujem namreč rešitev za prostoživečko in bi bil takšen način razbolhanja edini mogoč. Hvala. :)


Sem probala na tak način tablete zdrobit v hrano, pa so beštije raje 4 dni stradale kot da bi pojedle.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor So maj 12, 2012 8:20 pm

Re: Sredstva proti bolham

Skuiki je napisal/-a:A toliko se ne približa med hranjenjem (sploh če je kaj slastnega), da bi ji lahko od zadaj na hitro kapnila Frontline na vrat?
(Meni je zadnjič pri Piki to uspelo s profenderjem :D ).


Problem je v tem, da je ta muca sicer navajena prisotnosti človeka, ki jo hrani, torej mene in kolegice (pred drugimi se skrije), vendar je nisem nikoli (namenoma) navajala na mojo roko, saj se mi zdi, da je to, glede na okolje, v katerem živi, še najbolje zanjo.

Lahko sicer probam na brzino izstisniti ampulo na vrat, ampak sem kar precej skeptična, da bo poskus uspešen. Kolikor sem prečesala splet, pa sem našla samo naravne tinkture, ki bi jih bilo potrebno dozirati vsakodnevno, kar pa spet ne pride v poštev. :S

Mačja mama, tablete za notranje zajedalce poje brez problema, tako da imam glede tega očitno srečo. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Ne maj 13, 2012 5:37 pm

Re: Sredstva proti bolham

ajvi je napisal/-a:Problem je v tem, da je ta muca sicer navajena prisotnosti človeka, ki jo hrani, torej mene in kolegice (pred drugimi se skrije), vendar je nisem nikoli (namenoma) navajala na mojo roko, saj se mi zdi, da je to, glede na okolje, v katerem živi, še najbolje zanjo.

Po mojih izkušnjah, se prostoživeče muce navadijo na hranitelja, kar pa ne pomeni, da se potem pustijo vsem. Je pa zelo dobro, da se tudi prostoživečke navaja na dotike, ker je včasih fajn, da lahko kaj pogledaš ali jo pretipaš. Mi dajemo vsem Stronghold, ker so vse navajene na moje dotike in 'šarjenje' po njih, če je z njimi vse ok :girlblush:.
ajvi je napisal/-a:Lahko sicer probam na brzino izstisniti ampulo na vrat, ampak sem kar precej skeptična, da bo poskus uspešen.

Glede na to, da so te ampule dokaj nerodne in da jaz še svojadva držim težko pri miru, da iztisnem celo ampulo, bi bilo mogoče smisleno, da 'prečrpaš' tekočino v injekcijo, potem pa samo na hitrco stisneš za vrat in je to to. Čist simpl :truce: :D
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: To dec 13, 2011 10:25 am

Odgovor Sr maj 23, 2012 9:33 pm

Re: Sredstva proti bolham

Jaz pa proti notranjim zajedalcem prisegam na Milbemax. Ma vsi Zanteli pa Dehineli se lahko skrijejo proti Milbemaxu. Eno škatlico imam za mojo mačo za celo leto, je pa tabletka z okusom kvasa, tako da jo samo frcnem med brikete al pa posladke, pa gre dol brez problema. Po Zantelu se ji je vse penilo iz ust ker ni htela pojest dol, pa še ni mi praktiš ker ne moreš fajn odmerjat (ne da se razlomit točno na četrtinko) pa pol nikol nisem vedla, če sn dala pravo dozo al ne....
Dogs have owners. Cats have servants.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So maj 26, 2012 2:25 pm

Re: Sredstva proti bolham

ajvi je napisal/-a:
Skuiki je napisal/-a:A toliko se ne približa med hranjenjem (sploh če je kaj slastnega), da bi ji lahko od zadaj na hitro kapnila Frontline na vrat?
(Meni je zadnjič pri Piki to uspelo s profenderjem :D ).


Problem je v tem, da je ta muca sicer navajena prisotnosti človeka, ki jo hrani, torej mene in kolegice (pred drugimi se skrije), vendar je nisem nikoli (namenoma) navajala na mojo roko, saj se mi zdi, da je to, glede na okolje, v katerem živi, še najbolje zanjo.

Lahko sicer probam na brzino izstisniti ampulo na vrat, ampak sem kar precej skeptična, da bo poskus uspešen. Kolikor sem prečesala splet, pa sem našla samo naravne tinkture, ki bi jih bilo potrebno dozirati vsakodnevno, kar pa spet ne pride v poštev. :S

Mačja mama, tablete za notranje zajedalce poje brez problema, tako da imam glede tega očitno srečo. :D


Sem slučajno našla to, o čemer si spraševala - tablete za mačke proti zunanjim zajedavcem.

Tablete Protect: http://klinikaloka.com/trgovina/izdelki ... ppell.html

Ne vem pa, koliko je to zares učinkovito.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe sep 14, 2012 8:04 pm

Re: Sredstva proti bolham

Koliko časa mora miniti med dvema nanosoma Frontline-a? Dva tedna je dost, anede?
Ni še vse pocrkalo, pa saj ni čudno, revež mali je bil skoraj prekrit z njimi, zdaj imamo pa samo še
nekaj posameznih skokic :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Če feb 07, 2013 11:15 pm

Re: Sredstva proti bolham

A lahko dam tudi Fypryst (preventivno), ga daje katera? Na veterini mi ga vedno tako ponujajo namesto Strongholda...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe feb 08, 2013 7:25 am

Re: Sredstva proti bolham

Fypryst ni zamenjava za Stronghold.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Pe feb 08, 2013 10:32 am

Re: Sredstva proti bolham

Ja vem, da ne pokriva toliko stvari, npr. notranjih parazitov, saj za tisto itak dam Zantel..sem mislila za zunanje, za bolhe? Sprašujem, ker tudi garij ne pokriva, pa ne vem, a jih lahko prinesem z druge mačke sama v hišo, tako kot bolhe? Ali se te ne prenašajo tako? :blush: Pač nekaj drugega bi še imela, da bi malo kolobarili... :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe feb 08, 2013 10:42 am

Re: Sredstva proti bolham

Ne, če gre za edino mačko pri hiši, ki nima stikov z drugimi in je že dolgo brez ušesnih garij, bi bila bolj znanstvena fantastika dobiti ušesne garje.
Meni ga drugače ni čez stronghold, smo poskušali tudi že kaj drugega in nazadnje vedno prišli zopet k strongholdu. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Pe feb 08, 2013 10:46 am

Re: Sredstva proti bolham

Aha, hvala :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če jul 11, 2013 2:17 pm

Re: Sredstva proti bolham

Pri mojem najstarejšem mačkonu sem opazila, da je cca 2 dni potem, ko je dobil ampulo strongholda na vrat, na tistem mestu (premera cca 2 cm) izgubil popolnoma vso dlako - mu je kar odpadla v velikem šopu. Zlizat se pomoje ni mogu, ker je na takem mestu (na zatilju) ki ga mačke naj ne bi dosegle. Je to pogosta reakcija? Je potrebna kakšna nega?

Hvala
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če jul 11, 2013 2:41 pm

Re: Sredstva proti bolham

Naš Yodi je imel enako reakcijo na Profender in vsaj pri Profenderju je v navodilih navedeno, da se to lahko zgodi. Pri Yodiju je dlaka kar kmalu zrasla nazaj.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.