V središču

Sredstva proti bolham


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jul 11, 2013 3:24 pm

Re: Sredstva proti bolham

Ja, je reakcija, se bo zarastlo nazaj, ni treba nič posebnega, vsaj tako je bilo pri nas pri enem mucku.
Vsi drugi niso nikoli imeli reakcije na stronghold.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr apr 09, 2014 9:51 pm

Re: Sredstva proti bolham

Iščem sredstvo proti zunanjim zajedavcem za mačke, ki pokriva bolhe, klope in ušesne garje.
A ima kdo izkušnje s kakšno ampulo, ki pokriva vse troje? (Da bi bili zraven pokriti
še notranji zajedavci pa je res znanstvena fantastika, a :rolleyes:)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr apr 09, 2014 10:10 pm

Re: Sredstva proti bolham

Ne obstaja, no vsaj na našem trgu ne. Ali bolhe in klopi ali bolhe, gliste in ušesne garje.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: Pe avg 08, 2014 6:50 pm

Odgovor Sr avg 13, 2014 8:41 pm

Re: Sredstva proti bolham

Sem dokaj nova na forumu pa nisem našla nobenega podobnega odgovora...se opravičujem, če ponavljam...
Danes smo šli cepit našega notranjega mačkona in sem prosila veterinarko, da mu da še tableto proti notranjim zajedalcem. Ni in ni šlo...3 smo ga držali...pa je rekla, da zelo redko, ampak nekaterim mačkam se pač ne da dat tablete....se je pa začel zelo zelo slinit od tistega malo kar je uspel polizat s pokušanjem.
Potem mi je rekla za ampulo, ki je proti notranjim in zunanjim zajedalcem, je sicer dražja, ampak baje, da če je maček samo notri lahko zadevo naredim 1x na leto...tako, da mu je to dala.
Maček se že cel dan skriva pod posteljo in zelo slini! Ok, sem rekla da mogoče se malo slabše počuti zaradi cepljenja, ampak to slinjenje me pa skrbi. Pa tudi ene 3x je že bruhal slino.
Me zanima, če je mogoče kaj polizal iz dlake te tekočine iz ampule in da je zato tak? Je lahko to zelo škodljivo zanj?
Hvala!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr avg 13, 2014 9:39 pm

Re: Sredstva proti bolham

Če ne bo do zjutraj bolje, se pojdite pokazat k veterinarju, če bo slabše, pojdite k dežurnemu.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: Pe avg 08, 2014 6:50 pm

Odgovor Če avg 14, 2014 8:31 am

Re: Sredstva proti bolham

Samo sporočam, da smo danes zjutraj kot novi...včeraj ponoči ni več bruhal...danes je pa tudi jedel normalno in obnašanje je po starem :yahoo: ...hvala Helena, sem bila v skrbeh!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor So avg 22, 2015 6:43 pm

Re: Sredstva proti bolham

Kako pa se reče sredstvu, ki je proti bolham, glistam in garjam? S čim nasprejati/umiti dom, da pobiješ bolhe?
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 186

Pridružen: So nov 20, 2010 10:28 pm

Odgovor Ne avg 23, 2015 12:17 pm

Re: Sredstva proti bolham

rozika je napisal/-a:Kako pa se reče sredstvu, ki je proti bolham, glistam in garjam? S čim nasprejati/umiti dom, da pobiješ bolhe?

Stronghold proti garjam, bolham in glistam in npr. Biospotix indoor razpršilo proti zunanjim zajedalcam za prostor: http://www.supercombe.si/sredstva-proti ... 500ml.html

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne avg 23, 2015 12:44 pm

Re: Sredstva proti bolham

Hvala, Stronghold sicer ne rabim ampak vedeti ne škodi. :) Od Bispotix imamo šampon in ampule ampak smo zamudili in sedaj imajo bolhe svoj parti. Za sprej moram pa vprašati, če pobije ali samo odžene.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po avg 31, 2015 10:09 pm

Re: Sredstva proti bolham

pobije.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To sep 01, 2015 2:32 pm

Re: Sredstva proti bolham

Sem kupila sprej za sprejati pse in sprejala, pa je Pini vonj zelo moteč tako, da je bilo tole sprejanje kar pestro... No končno mi je kapnilo, da ji lahko dam ovratnico. Sicer ne od Biospotix ker ima ovratnica prvih 14 dni še močnejši vonj (sem jo že prej enkrat kupila) ampak od PHA. Zaenkrat ne kaže, da bi jo motilo. :)

Mac

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 16

Pridružen: Po mar 14, 2016 1:34 pm

Odgovor To mar 28, 2017 7:33 am

Re: Sredstva proti bolham

Bom kar tukaj napisala in sicer moj Mac mi je kljub Frontlinu že prinesel dva klopa v posteljo, ki sta nato veselo lezla po njej....Me zanima kako lahko še ukrepam...Ali bi bilo ok, če bi ga preden gre ven našpricala še z Biospotix sprejem, kljub temu, da ima že ampulo?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To mar 28, 2017 8:12 am

Re: Sredstva proti bolham

Ne pretiravat s pesticidi. Muce se umivajo in ni treba, da še to liže.
Naši, notranji, nimajo ne bolh, ne klopov.
Če hodita zunaj skupaj, na povodcu, se izogibajta praprotim ipd. kjer se klopi zadržujejo.
Ko prideta notri, se ga prečeše.
Pri nas še pes zelo redko dobi klopa, pa je vsak dan zunaj, na sprehodu, tudi skozi gozd.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po nov 06, 2017 1:58 pm

Re: Sredstva proti bolham

Notranje/zunanja muca in evo nam bolhe čez celo hišo. Kup tepihov in ostalega kar se ne da oprati v stroju. S čim zatreti zalego po veliki hiši, da bo čimbolj učinkovito. Imam hudo alergijo na kemikalije, tako da sem že cel dan takole :dash: :dash: in :devil: do lastnika mačke, ki ni pravi čas dal ampul. :dash: :dash:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po nov 06, 2017 5:38 pm

Re: Sredstva proti bolham

ajde sad, saj so samo bolhe, ne mesojede bakterije. Nabavi biokill in našpricaj, pa idi ven tacajt dihat. Če imaš živali, v tisti prostor ne smejo, dokler ne pošpricaš/pocrkajo/posesaš/še petkrat posesaš/šestkrat preluftaš. Ker ne glede na to, kar piše na embalaži, biokill JE strupen za pse in mačke, za mačke še bolj.
Pa ubogi mački naj nekdo da broadline že včeraj.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: So jul 20, 2019 5:34 pm

Odgovor Po avg 05, 2019 2:36 pm

Re: Sredstva proti bolham

Našemu dajemo Broadline, parkrat pa Frontline, ker sem napačnega kupil. Priporočam Broadline, je imel ogromno manj zajedalcev. Pri nas na dolenjskem so ogromno promovirali vsi ta Broadline in zato je tudi pisanje člankov verjetno šlo o tem.
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.