V središču

Karantena


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Pe jul 29, 2011 9:29 am

Karantena

Pozdravljeni!

Imam 2 muci, ki sta trenutno že 5 dni v karanteni. Zanima me, kako dolgo natančneje še morata biti v karanteni in ko bo konec karantene, kako se lotiti spoznavanja z ostalimi člani bande?
Muci sta drugače čisto OK, potrebo opravljata normalno, obe živahni.

:)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 29, 2011 10:00 am

Re: Karantena

Vsaj 10 ali več dni, prej morata biti obvezno cepljeni in vsaka posebej testirani na FeLV in FIV, če nisi 100%, da sta iz istega legla.
Moraš tudi vedet, da bo združevanje s tvojimi prineslo stres tvojim, tako, da jih je vsekakor bolje imeti ves čas skrbništva posebej, še posebej, če je kdo od tvojih bolj občutljiv. Vsako združevanje ti lahko prinese tudi kakšne druge bolezni, saj nič ni 100%, posebej kar se mikrosporije tiče. In imeti potem doma pet mačk, psa in še otroka z mikrosporijo, ni ravno simpl, sploh pa poceni ne.
Če jih boš združevala brez testa FeLV in FIV, lahko to pomeni kasneje tri tvoje FeLV ali/in FIV pozitivne.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Pe jul 29, 2011 11:40 am

Re: Karantena

Sem tudi sama že tako razmišljala, da bi bili ves čas ločeni, že zaradi Ajke, ker se je sprostila, navadila na ostala dva in verjamem, da bi ji spoznavanje z drugimi delalo preglavice in bi se spet skrivala, driskala naokoli.

Zanima me še to : R&R sta že, morata še biti cepljena ( 2x če se ne motim, kolikšen čas razmaka mora biti ), tudi pregled za FIV/FeLV mora biti, S obvezno, kaj še?

Da vem, kdaj bosta potem dejansko pripravljena na iskanje doma..
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Pe jul 29, 2011 11:41 am

Re: Karantena

Aja, in kako točno veš, kdaj ima maček mikrosporijo? Kakšni znaki so za to?
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe jul 29, 2011 1:04 pm

Re: Karantena

Velikokrat je kakšno mesto brez dlake, a to je ko je bolezen že napredovala. Nekatere mačke so pa le prenašalke in nimajo nikjer brezladčnega mesta, jih je pa potrebno ravno tako zdravit. Mačko prečešejo po celem telesu, dlake dajo v kuverto in pošljejo na test, na gojišče. V roku parih tednov je pa znano, a je mikrosporija prisotna ali ne. Torej naredi še ta test ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe jul 29, 2011 1:44 pm

Re: Karantena

Če mački nimajo nobenih znakov, zaradi katerih bi sumili na mikrosporijo, se meni zdi delati test nesmiselno.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 29, 2011 1:53 pm

Re: Karantena

Gojišče stane okoli 40 eur za enega mačka in tudi ni 100%, najboljša je preventiva in sicer občasno razkuževanje tal in redno razkuževanje rok in posebni prostor za tiste, ki so ravno s ceste in/ali ne bodo ostali za vedno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po avg 01, 2011 9:57 am

Re: Karantena

Aha, tako torej. Hvala vsem za odgovore :kiss:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr avg 03, 2011 10:01 am

Re: Karantena

Nelly in Nessy sta bila razglistena - tri dni zapored sta dobivala pasto - ampak še ni nič. Je to normalno ali bo treba spet razglistiti?
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16133

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr avg 03, 2011 1:18 pm

Re: Karantena

Po moje je zaenkrat več kot dovolj. Čez cca 14 dni lahko spet enkrat ponoviš z 1 dozo. Če jih ni, jih pač ni, prav lahko pa se bodo mrtve in predelane izločile kasneje, da jih sploh opazila ne boš. Jaz sem do zdaj žive packe videla samo trikrat, pa še to v bruhanju, mrtvih pa nikoli, čeprav sem na začetkih še vneto brskala po iztrebkih.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.