V središču

CatIt vodna fontana - hack


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So jul 16, 2011 12:58 pm

CatIt vodna fontana - hack

Kupila sem vodno fontano, da bi muce več pile in da jim na vroč dan ne bi zmanjkalo vode v vroči mansardi. Tole je fontana (in zraven čuvaj/uporabnik):
Slika
Slika

Ideja je krasna: kupola je rezervoarček vode, pod kupolo je črpalka, ki dvigne vodo, da po kupoli steče navzdol in tako kroži. Ko nekaj vode v obtoku zmanjka, priteče nova voda iz rezervoarčka. Ideja krasna in tudi mačkom je kar luštno pit tekočo vodo direkt iz kupole. Zatakne pa se pri onem drugem delu. Voda namreč noče dobro pritekat iz rezervoarčka v obtok.Problem pa je, da je ta odprtina nastavljena prenizko - voda začne pritekat šele takrat, ko je nivo vode tok nizek, da črpalka že vleče notri zrak in pri tem tudi fajn ropota. Enostaven workaround je, da vodo redno dolivaš v zunanji del, samo s tem nisi potem nič naredil oz. imaš s fontano lih toliko opravka kot z navadno skledo. :girlsad:
V velikem razočaranju nad to napako v designu sem najprej nameravala fontano poslat nazaj. Ker pa sem jo naročila iz tujine, bi me poštnina stala cca. 2/3 nabavne vrednosti. Gospod mož so namesto finančnega pristopa rajši ubrali inženirskega. Če se ne splača vrnit, dajmo pa vsaj popravit. :good:
Pri vsem tem gre za čisto simpl fiziko: dokler zrak ne more vstopat v kupolo, tudi voda ne more odtekat ven. Potrebno je torej narediti dodatno luknjico za zrak (zadostuje fi~3mm) in to na takšni višini, kakor je želeni nivo vode v sistemu. Midva sva izbrala vrh prvega sosednjega mehurčka zraven čepka na modrem dnu kupole. Tisti, ki ima (in lihkar popravlja) fontano, bo že vedel, o čem govorim, za boljšo predstavo pa še slika.
Slika

Voila! In dela točno tako, kot bi morala že v štartu. :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So jul 16, 2011 1:13 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Naši dve fontani sta sicer delovali brezhibno, dokler sta. Sem bila zelo zadovoljna z njima, vendar sta se nam kmalu pokvarili (vsaka cca 6 mesecev). Imeli pa smo veliki, za pse, po 5 litrov.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So jul 16, 2011 2:31 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Taperverčki, jaz imam čist isto fontano, pa ni bilo nič potrebno dolivati. Sem jo imela v uporabi kakšno leto, potem so se pa gospod Binko (je bil še edinček) premislili in nehali pit iz nje in sem ugotovila. da služi samo še temu, da moram vodni kamen pucat. Ampak delala je pa čist OK.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor So jul 16, 2011 3:41 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Ta fontana nam po dveh letih neprestanega delovanja še vedno deluje. Ampak sem odločila, da tega ne bomo več uporabljali. Prvič zato, ker se nabira vodni kamen gor in ga dol sicer dobiš s kisom, ampak se tudi nazaj hitro nabere. Mi smo imeli kupolo napolnjeno z vodo, ampak se ta voda nikoli ni uporabljala, ker se je v obtok vedno nalilo vodo do vrha in pa vsak dan se je menjalo vodo v obtoku. Meni se zdi, da voda v kupoli ni bila sveža, ker je tam pač stala. Drugič pa plastika je le plastika....čeprav do pred kratkim nisem tako mislila. Vedno sem imela sabo plastenko vode, potem pa sem si kupila Flaško (če kdo slučajno ne pozna to je steklenica za vodo s silicijem, ki vodo naredi živo) in moram reči, da res deluje. Uglavnem voda je boljšega okusa in tudi počutim se boljše. No in to je glavni razlog, da je našo fontano zamenjala še ena steklena posodica.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So jul 16, 2011 5:27 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Iskala sem reviewe po netu in sem našla dve vrsti komentarjev - takšne, kot so vaši, torej da deluje OK in tudi kar nekaj takšnih izkušenj, kot je moja - torej da voda ne izteka dobro. Mogoče sem imela samo smolo, da sem dobila slabo, ker pred omenjenim popravkom nikakor ni dobro funkcionirala. :scratch:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor So jul 16, 2011 7:42 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Ne sej ne izteka dobro. Jaz tudi nisem hotla, da bi iztekalo, ker rada vidim, da imata mačka svežo vodo. Sem pred nakupom tudi jaz brala kakšni so komentarji in glede na to, da je folk prbiju, da je ful fajn, k ti tud po dva tedna ni treba vode dolivat/menjat potem očitno njim ni bilo pomembno, da se mora nivo toliko spustit, ampak da so imeli čim manj dela.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So jul 16, 2011 7:51 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Saj tudi meni na misel ne pride, da po dva tedna ne bi menjala vode. Samo v tem vročinskem valu je bilo v naši mansardni kopalnici res hudo vroče. To pomeni, da je od jutra pa do mojega prihoda iz službe že izhlapelo toliko vode, da je črpalka ropotala. To mi je pa neuporabno, ker ko ropota, mački nočejo pit. :girlsad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor So jul 16, 2011 8:01 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Ja itak, sej če ti v enem dnevu izhlapi cela voda iz vodnjaka, potem moraš itak vsak dan menjat vodo. Nisem tud mislila, da ti ne bi menjala, ampak še vedno se spomnim tistih komentarjov američanov glede tega vodnjaka, k mi je šlo kr na :bad:
Mi smo recimo kupili vodnjak zaradi tavelikega muca, da bi več pil, ker voda stalno kroži (je tekoča) in pa kao šumenje vode, ki naj bi spodbujal mačka k pitju, ampak frajer še vedno hoče pit iz pipe :D. Ampak tko kot sem omenila, se mi je glede plastike nedavno nazaj čisto obrnilo :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor So jul 16, 2011 8:04 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Mi smo dobili zraven uno posodico za hrano. Če se ti zdi uporabna oz bi jo rabila, ti jo lahko dam, ker mi je nismo nikoli sploh uporabli, trenutno čaka na lepše čase v omari. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So jul 16, 2011 8:56 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Dobi se tudi fontano iz keramike.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So jul 16, 2011 9:45 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

I_love_u je napisal/-a:Mi smo dobili zraven uno posodico za hrano. Če se ti zdi uporabna oz bi jo rabila, ti jo lahko dam, ker mi je nismo nikoli sploh uporabli, trenutno čaka na lepše čase v omari. :rolleyes:

Smo dobili tudi mi zraven, pa je ne uporabljam, ker bi itak vsi briketi plavali. Vseeno hvala za ponudbo. :)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne jul 17, 2011 9:39 am

Re: CatIt vodna fontana - hack

Mi smo to posodico ločili in je stran od napajalnika, ker bi tudi pri nas briketi bili ravno v fontani in ne v skledici. In se lepo obnese. :good:
Ja, kermaični so ful dobri in naslednji nakup (če se bo ta napajalnik odločil iti v penzijo) bo sigurno keramični. Se že čisti lažje. :good:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Po avg 29, 2011 2:18 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Razmišljam o nakupu fontane in se ne morem odločit, ali je vredna svojega denarja, ali ne. Naša mačka sta kljub vsemu malce zbirčna in pijeta izključno iz posodice v kuhinji, čeprav imata vsak svojo tudi na balkonu poleg hrane. Bačija tekoča voda odganja, Nayo privlači. A ima kdo kakšne nasvete, usmeritve, kaj naredit? :crazy:
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor To avg 30, 2011 5:22 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Fontana je vredna svojega denarja, ampak kot sem že omenila se mi je glede plastike čisto obrnilo. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To avg 30, 2011 5:44 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Sva se zmenili, da poskusi z mojo. Zdaj dela bp, ampak je moji ne marajo.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Pe sep 02, 2011 8:04 am

Re: CatIt vodna fontana - hack

A je mogoče kdo, ki bi mi dostavil to fontano iz LJ do CE? Lepo prosim? :)
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 610

Pridružen: Ne okt 24, 2010 5:27 pm

Kraj: Celje

Odgovor Pe sep 02, 2011 12:29 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Jaz bi ti sicer lahko dostavila iz LJ v CE, delam namreč na Dunajski 21. Grem pa danes iz službe ob štirih popoldne. Problem je samo v tem, da bi bilo potrebno to fontano dostaviti do mene.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Pe sep 02, 2011 12:44 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Lahko tudi naslednji teden, ni problema. Se bom dogovorila. Trenutna lastnica fontane je taperverčki (upam, da sem prav napisala) in lahko, da niti ni online v tem trenutku. Meni bi naslednji teden celo bolj ustrezal, ker delam do 15. ure danes, naslednji teden bom pa dlje tukaj, živim pa ne v CE. Bi šlo tako? In hvala hvala že vnaprej!
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 610

Pridružen: Ne okt 24, 2010 5:27 pm

Kraj: Celje

Odgovor Pe sep 02, 2011 12:50 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Seveda, ni problema, pridem pa v Ce vsak dan šele nekje po 17.30 uri.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Pe sep 02, 2011 1:07 pm

Re: CatIt vodna fontana - hack

Super, naslednji teden ne bo problema, ker imam dela čez glavo in bom dlje v službi. Tako da ko se taperverčki oglasi, sporočim kako in kaj :) Hvala 100x! :) Dam za kavo :)
christinchy
Naya & Bači
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.