V središču

Zamrežitev celotnega balkona


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So feb 25, 2012 2:10 pm

Zamrežitev celotnega balkona

Spodaj imamo eno super temo o zamreževanju oken, mene pa zanimajo balkoni :)

Potrebovali bi zamrežitev po celotni dolžini, brez stranic, saj so zastekljene, gre pa za višino dva metra in pol.

Ker meni dela na takšni višini niso preveč pri srcu, ob tem pa je površina za zamreževanje
precej velika (in visoka!) razmišljam o kakšnih "profesionalcih".

A se je kdo tega lotil na takšen način?
Koliko pa je to stalo na npr. kvadratni meter?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor So feb 25, 2012 2:19 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

Še jaz pristavljam svoja vprašanja. Živim v kot najemnik v večstanovanjski zgradbi (bloku). Ali kdo ve, če je potrebno za zamrežitev balkona imeti dovoljenje lastnika (stanovanje je last občine), soglasje sostanovalcev,....... mogoče kaj drugega?

Hvala!
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So feb 25, 2012 2:22 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

scarecrow je napisal/-a:Še jaz pristavljam svoja vprašanja. Živim v kot najemnik v večstanovanjski zgradbi (bloku). Ali kdo ve, če je potrebno za zamrežitev balkona imeti dovoljenje lastnika (stanovanje je last občine), soglasje sostanovalcev,....... mogoče kaj drugega?

Hvala!


U, ja, to tudi mene zanima :) Čeprav na našem bloku ima sicer vsak po svoje zastekljeno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So feb 25, 2012 2:32 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

Če boste iskali soglasje, ga 100% ne boste dobili, zato naredite na "črno". Razen v kakih zelo nobl blokih, kjer bi kazilo fasado, se verjetno nihče ne bo vtikal. Itak je zadevo mogoče enostavno odstraniti...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor So feb 25, 2012 2:45 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

Zamrezitev balkona caka tudi mojega brata in to v kratkem, z vseh treh strani. Pozna kdo kaksnega res dobrega mojstra, s Primorskega konca, po moznosti? Balkon je izpostavljen direktni burji in si res ne zelim, da mi mreza naslednjo zimo prileti pred nos... :blush:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So feb 25, 2012 3:08 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

Odvisno od bloka in ljudi.

V našem bloku npr. ima čisto vsak drugačen balkon, pa se mi zdi da so vsi bloki v tem koncu taki. Eni imajo čisto zastekljene, eni imajo take samo stranice, eni imamo samo ograjo balkona nekako narejeno, drugi nimajo nič... enako je z balkonskim okrasjem - eni nič, eni pa kar hočeš.

Tako da pomoje brezveze spraševat za soglasja, predno kdo reče "ne" samo zato, ker bo "za mačke". Poglej naokoli po bloku in če so balkoni različni, potem je to pomoje vse soglasje, ki ga potrebuješ. :)

(Vsaj jaz bi tako naredila.)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Ne feb 26, 2012 4:43 am

Re: Zamrežitev celotnega balkona

vam bom poslikala kako mam jest da mi bote lohka fouš če ne druzga :P
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne feb 26, 2012 1:14 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

knedl je napisal/-a:vam bom poslikala kako mam jest da mi bote lohka fouš če ne druzga :P


Ja, daj, poslikaj, prosim. Pa še kakšne namige za zamrežitev dodaj :blush:

A ste sami zamreževali ali ste imeli mojstre za to?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne feb 26, 2012 1:19 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

knedl je napisal/-a:vam bom poslikala kako mam jest da mi bote lohka fouš če ne druzga :P


khm....a maš že, a še nimaš? Ker če maš že - alooo, kje so slike? :devil:
:P

ne no, sori za firbec, ampak v tejle temi bi pa res rada gledala fuuuuul slik, takih iz domačih logov. Klele na Planini 1 v Kranju ima v 5 štuku stolpnice en tko lepo zamrežen balkon, da sem že 2x skoraj treščila v kandelaber, ker sem zijala gor pa hodila spotoma... :dash: Samo nikol, nikol ne vidim kakšnega mačka kje :S banda razvajena.... :devil: ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne feb 26, 2012 4:50 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

Knedl zadnje čase samo ponoči funkcionira. Počaki, da bo ene 3 al pa 4 zjutraj. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne feb 26, 2012 5:08 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

Glede dovoljenj:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=3312

15. člen

(izvedbena dela v posameznem delu)

(1) Etažni lastnik sme brez soglasja ostalih etažnih lastnikov opraviti vzdrževalna dela, spremembe in izboljšave (v nadaljnjem besedilu: izvedbena dela) v svojem posameznem delu, če to ne pomeni poslabšanja za kakšen drug posamezni del ali skupne dele večstanovanjske stavbe in ne spreminja zunanjega videza večstanovanjske stavbe.

(2) Kadar izvedbena dela v posameznem delu pomenijo tudi poseg v skupne dele, etažni lastnik ne sme pričeti z izvajanjem del brez soglasja etažnih lastnikov, ki imajo več kot polovico solastniških deležev na teh skupnih delih; dela morajo biti opravljena v skladu s predpisi o graditvi objektov, med izvajanjem del pa mora etažni lastnik omogočiti strokovni nadzor.

(3) Upravnik ali katerikoli etažni lastnik lahko zahteva, da se preneha z izvajanjem del ali da se odstranijo spremembe, ki so nastale v nasprotju z določbami prejšnjih odstavkov.


5. člen

(skupni deli)

(1) Skupni prostori v večstanovanjski stavbi in stanovanjski stavbi za posebne namene so: stopnišča, vhodni vetrolovi, hodniki, kolesarnice, pralnice, sušilnice, skupne kleti, zaklonišča, delavnice za hišnike, hišniška stanovanja, prostori za odlaganje odpadkov in drugi prostori, ki so namenjeni skupni rabi etažnih lastnikov (dovozi, klančnine in podobno) ter zemljišče, na katerem stavba stoji, lahko pa tudi drugo zemljišče, na katerem so izpolnjeni pogoji lastništva.

(2) Skupni gradbeni elementi v večstanovanjski stavbi in stanovanjski stavbi za posebne namene so temelji, nosilni zidovi in druge vrste konstrukcij, stropi, streha, fasada, dimniki, prezračevalne tuljave, svetlobni jaški, jaški dvigal in druge podobne konstrukcije.

(3) Skupne inštalacije, naprave in oprema v večstanovanjski stavbi in stanovanjski stavbi za posebne namene so notranja električna, vodovodna, plinovodna in toplovodna napeljava, ki je za hišnimi priključki in se nahaja v skupnih prostorih, dvigala, kanalizacija, naprave za ogrevanje, televizijske in druge sprejemne antene, strelovodi, naprave za gašenje, odkrivanje in javljanje požara, varnostna razsvetljava in vsi komunalni priključki, ki so namenjeni skupni rabi.

(4) Kadar služi določen gradbeni element tako posameznemu delu kot skupnim delom, se šteje za skupni del, če se z njim zagotavlja funkcija večstanovanjske stavbe kot celote (toplotna in hidro izolacija pohodne terase, zunanja stran balkona, ki predstavlja hkrati fasado hiše in podobno).


Poleg tega naj bi se menda za nekatere predelave potrebovalo gradbeno dovoljenje (ne vem čisto točno, ampak se spomnim enega prispevka ravno o raznih zasteklitvah balkonov ipd.)

Hočem reči: načeloma itak lahko te zadeve delaš brez raznih soglasij, sploh če imajo to narejeno tudi vsi sosedje, ampak lahko se pa najde kakšen težak, ki se bo vtaknil v te zadeve in ima v končni fazi tudi možnost kaj doseči ... Je pa veliko odvisno od odnosov v bloku ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Ne feb 26, 2012 5:31 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

hehehe evo vam dnevno presenečenje :D . sem se ekstra potrudla za vse firbce ki komaj čakajo da vidjo :P

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

kdo mi je to naredu? moj dragi mož, še zmer mislm da se je lepo potrudu, mački pa tok uživajo da ni za povedat :yahoo: .
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne feb 26, 2012 5:33 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

waaa :good:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Ne feb 26, 2012 5:40 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

Hudooooooo :clap: :clap:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Ne feb 26, 2012 6:55 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

wauuuuuu mega! Pohval moža, nisem vedla, da obstajajo taki modeli, ki znajo balkon zamrežit :D

Upam, pa da bo kdo povedal za kakega mojstra, ki bi poceni zamrežil še en balkon, saj odkar na sobotnih "izletih v naravo" Marči skače na ograjo in kaže tendence plezanja po žlebu jaz izgubljam upanje, da bom poleti pila kavo na svojem balkonu zraven mene pa mojadva mačka na povodcu lepo drnjohata v sosednjem stolu :D :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne feb 26, 2012 7:01 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

WAUUUU!!!! :O :good: :clap:
knedl - drž se ga, tegale tvojga! 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne feb 26, 2012 7:36 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

Iiiiii slinčki. :) Jaz sem njenemu že zdavnaj predlagala, naj odpre dopolnilno dejavnost. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne feb 26, 2012 7:47 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

Ooooo, knedl :O fovš!! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne feb 26, 2012 11:26 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

Foooouuuušššš full!! Full dobr! :O :good: :clap:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 61

Pridružen: To maj 15, 2012 9:26 am

Odgovor To maj 15, 2012 3:52 pm

Re: Zamrežitev celotnega balkona

No, mi imamo na srečo balkonsko ložo in smo imeli za zamrežit le eno površino, tako da smo nardiili kar sami - mrežo smo pribili v fasado kar z pištolo za preoblačenje pohištva (sponke) , od vrha do tal.

Mreža je nevidna z ulice tako da se ne bo nihče pritoževal glede posega v arhitekturo :)

Naročili smo tule http://www.*****.si/shop/macke/macje_mreze_in_lopute/balkonske_mreze, v kompletu je tudi vrv skozi katero lakho napelješ konce , če je potrebno.
roaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrr
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.