V središču

Mačje lulanje izven WC-ja


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor Ne sep 12, 2010 4:32 pm

Mačje lulanje izven WC-ja

Prosim za nasvet. Doma smo imeli leglo muc prostoživeče mame. Odločili smo se obdržati mamo in še enega malčka. Bratec in sestrica skupaj z mamo so bili pri nas v stanovanju od 5. tedna dalje in vsi takoj pričeli uporabljati mačji wc. Pred enim tednom pa smo oddali sestrico našega mucka. V tem tednu jo je naš muc zelo iskal in jokal. Prvič smo opazili, da se je polulal, ko je ležal na koci, na kavču. Prav tako se je polulal tudi danes, kar na vzglavniku v naši postelji. Prosim za vaše nasvete: je morda vzrok tega spremenjenega vedenja izguba sestrice, ali gre lahko za kakšno bolezen? Res je, da je naš malček sedaj star 5 mesecev in da do sedaj nismo imeli takih težav. Kako naj postopamo?
:girlsad:
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Ne sep 12, 2010 4:47 pm

Re: lulanje - stres ali bolezenski znaki

Sicer nisem veterinar in lahko odgovorim samo iz svojih izkušenj: možno in zelo verjetno je, da je spremenjeno obnašanje posledica stresa. Priporočila bi, da si priskrbite mačje feromone (Feliway), ki se vključijo v vtičnico. Običajno zelo pomagajo pri premostitvi stresa. Če sprememb ne bi bilo, pa je smiseln obisk veterinarja. Opazujte še druge znake: ali muc več pije?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne sep 12, 2010 5:04 pm

Re: lulanje - stres ali bolezenski znaki

Najverjetneje stres, malo verjetno bolezen. Bo šlo mimo, pomagajte mu s feromoni.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor Ne sep 12, 2010 8:10 pm

Re: lulanje - stres ali bolezenski znaki

Hvala za odgovore, bomo poskušali.

Lep pozdrav,
Mama Mia :)
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne sep 12, 2010 8:18 pm

Re: lulanje - stres ali bolezenski znaki

Milkyjeva mama bi rekla? :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor Ne sep 12, 2010 8:54 pm

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

Ja, Helena, to sem jaz.
:yahoo:

8)
Sem vedela, da me tudi sončna očala ne skrijejo.
8)
Ubožec naš Milky, pa tudi Mia, še zmeraj jo iščeta.

Lep pozdrav, ;)
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne sep 12, 2010 8:58 pm

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

Sej bo, Evi se ima pa menda fajn. :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor Po sep 13, 2010 8:44 am

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

Ja, Evi je prava carica. :angel:
Helena, Milky se več sploh ne igra, kot se je. Z Evi sta imela dnevno take dirke po stanovanju - sedaj pa sam sploh ne dirka več. Tudi pri hranjenju opažamo, da oba z Mio pojesta več kot pol manj. Edino prepovedano območje, ki so jih naše muce do Evinega odhoda v stanovanju imele, je bila spalnica. Od odhoda sestrice dalje,pa smo jim spalnico pustili odprto. Oba z mamico sta tako spala še samo na postelji v spalnici in tudi večino dneva sta se zadrževala tam. V otroško sobo, kjer so se do Evinega odhoda največ zadrževali, stopita samo še jest in opravljati potrebo. Od včeraj naprej, ko se je Milky polulal na vzglavnik, pa smo spalnico ponovno zaprli. Danes pa žalostno hodita do vrat in hodita spat na kavč v dnevno sobo. Bom nabavila čimprej te mačje feromone. :negative:
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To sep 14, 2010 6:48 am

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

Ja, muce so zelo, zelo čuteče. :kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 440

Pridružen: Po sep 13, 2010 12:02 pm

Odgovor Po sep 27, 2010 10:48 am

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

Tudi naš triletni muc je zadnje čase zamenjal kavč in prostor za njim za stranišče. Nobene spremembe v ritmu ni, v prehrani tudi ne.
Z mačjo kolegico se razumeta kot ponavadi. Kmalu dobimo Urine off, upam da bo kaj učinka. Naslednji teden gremo k veterinarju na redni pregled, če tudi potem ne bo razlike pa bodo očitno edina možnost še feromoni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če sep 30, 2010 1:04 pm

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

Če ni nobene spremembe v okolju, je treba izključiti fizične razloge. Posvetuj se z veterinarjem, kakšne preiskave ti svetuje.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe okt 01, 2010 8:12 am

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

Po mojih zadnjih izkušnjah (no ja, zadnjih izpred dveh, treh let), bom vedno najprej izključila zdravstvene razloge, šele potem se bom ubadala s psihičnimi. Sploh pri kastriranih samcih. Še vedno je boljše it enkrat zastojn k vetu, pa ugotovit, da je maček zdrav, kot pa iskat psihosomatske razloge medtem ko se bolezen razrašča.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe okt 01, 2010 8:16 am

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

sleepy je napisal/-a:Po mojih zadnjih izkušnjah (no ja, zadnjih izpred dveh, treh let), bom vedno najprej izključila zdravstvene razloge, šele potem se bom ubadala s psihičnimi. Sploh pri kastriranih samcih. Še vedno je boljše it enkrat zastojn k vetu, pa ugotovit, da je maček zdrav, kot pa iskat psihosomatske razloge medtem ko se bolezen razrašča.


Res je, večinoma so pri odraslih samcih vzroki za lulanje fizične narave, torej vnetja.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe okt 01, 2010 11:21 am

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

Moj Srečko je torej izjema. Odrasel, K itak, že od nekdaj ane 8) , ...sicer pa totalen Nesrečko. Vlažne brisače, sveža Pikina pojstla in preproga na tleh v predsobi so obvezno vse za polulat. A sploh veste, kolk pršparam na mačjem pesku!? :lol:
Odvlečen na veterino - zdrav ko riba v vodi.
In ne, tudi ona reč v flaški ne pomaga. Jamra pa jamra pa teži pa cvili in ko rata hripav ali pa se enostavno naveliča počet ono iz prejšnjega dela stavka, se pa še polula, pa je. No saj se ne čisto vsaki dan... ;)
eh, sploh ni smešn.... :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe okt 01, 2010 12:05 pm

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

oaza88 je napisal/-a:eh, sploh ni smešn.... :(

Odvisno s kirega konca gledaš :P

Izjeme potrjujejo pravila :) Ampak nekje sem enkrat prebrala, da kako lepo in kako boleče je biti izjema (al pa z izjemo živeti) ;)
Sicer pa šparanje pri pesku pa tudi ni zanemraljivo, no :P

Sicer je pa res lulanje pri mačkih strašno komplicirana zadeva, s katero se ni za hecat, še sploh, ker so to ene take iditotske :blush: pardon idiopatske zverinice, ki si kar zmislijo, da jim nekaj fali. Pa precej dolgo znajo skrivat, da je sploh kaj narobe.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 440

Pridružen: Po sep 13, 2010 12:02 pm

Odgovor Če okt 21, 2010 2:45 pm

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

Mi zaenkrat pravzaprav težav še nismo rešili.
Naslonjač ostaja odmaknjen od stene za kakih 20 cm, kar je dokaj nepripravno, ampak je Muf nehal lulati zadaj. Ampak da se razumemo: samo dokler je naslonjač od stene odmaknjen. Če ga pomaknem nazaj me čez par dni čaka mokro presenečenje. Zdravnik pravi da je vse ok (edino en zobek je gnil, so rekli da bo kar sam odpadel in naj si s tem ne delam skrbi :scratch: ).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe okt 22, 2010 12:12 pm

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

binky je napisal/-a:Mi zaenkrat pravzaprav težav še nismo rešili.
Naslonjač ostaja odmaknjen od stene za kakih 20 cm, kar je dokaj nepripravno, ampak je Muf nehal lulati zadaj. Ampak da se razumemo: samo dokler je naslonjač od stene odmaknjen. Če ga pomaknem nazaj me čez par dni čaka mokro presenečenje. Zdravnik pravi da je vse ok (edino en zobek je gnil, so rekli da bo kar sam odpadel in naj si s tem ne delam skrbi :scratch: ).


Jaz si ne bi delala skrbi, bi ga pa odpeljala k "zobarju". Gnil zob ni hec in je vir bakterij, bi pa rekla, da lahko tudi boli in mogoče je ravno to vzrok mokrih presenečenj.
Ne vem od kje si, ampak recimo Ana v Bolnišnici za živali v Postojni (Butinar) je kar pravšnji naslov za te zobne reči.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 440

Pridružen: Po sep 13, 2010 12:02 pm

Odgovor Pe okt 22, 2010 2:43 pm

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

Tudi meni se zdi, da gnil zob ni kar tako. Veterinarju je bilo dovolj, da sem mu povedala, da brikete normalno jé in da nima težav.
Bomo tole čimprej porihtal...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne okt 24, 2010 8:20 pm

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

Eh ja.... je to žal zgleda kar pogost odgovor.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 26

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:51 pm

Odgovor Po nov 15, 2010 8:21 pm

Re: Lulanje - stres ali bolezenski znaki

Bom jaz tudi kar tule vprašala, da ne bomo nove teme odpirali.

Luna je stara dobrih 5 let in že od nekdaj rada lula po skritih kotičkih stanovanja. Na začetku je samo markirala, od sterilizacije naprej, zadnje 4leta pa se kar konkretno polula. Najljubši so seveda koti, za vrati, za omaro... Da ja vohaš, pa ne najdeš. Zamenjali smo že nešteto peskov, jih vestno čistili, tam kjer je bilo polulano, dobro očistili in poškropili z Urine Off sprejem... Ampak gospa še vedno prisloni tisto rit, kamor ji pač paše. Poleg kotov so priljubljene tudi vrečke,če padejo na tla (in jih ne poberem v roku 10 sekund), manjše preproge in kakšna brisača, ki po tuširanju ostane na tleh (ko stopiš nanjo) nekaj minut... Res je Luna malo posebna muca tudi po obnašanju, ne spada ravno med najbolj prijazne. Obdobja crkljanja so kratka in se znajo končati z grizenjem, godrnjanjem... Drugače ji pa nič ne manjka. Je in pije normalno, z mlajšo sostanovalko dobro shajata.

Naročila bom feromone (samo da v SČ odpravijo napako, da bom lahko plačala). Če še to ne bo pomagalo, ima kdo kakšno idejo?

Normalno, da če feromoni ne zagrabijo, bomo šli do vet, mene samo zanima, če je še kaj izkušenj s tem?

Hvala!!
Ni navadnih mačk.
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.