V središču

Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor So jul 02, 2011 12:43 pm

Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

Torej tule pri nas na vasi je polno zunanjih in zunanje-notranjih muc, nekatere poštimane nekatere ne ( na žalost ). Problem pa nastane, ker so muce množično začele naš vrt uporabljati kot stranišče, kljub 2m visokem zidu in ograji, da ne omenjam našega "blazno nevarnega in popadljivega" psa :P obstaja kakšna snov, ki mucam smrdi in jih odganja oz. karkoli kar bi imelo takšen učinek na muce, ker je zadeva res moteča?


PS: ker vedno velja da je v vsaki stvari nekaj dobrega se doma kooooončno vsi strinjamo, da so muce izključno notranje živali, ker tiste ki niso kakajo po našem vrtu :lol:
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor So jul 02, 2011 12:46 pm

Re: Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

Ja, obstaja ena rastlina, ki jo posadiš okrog gred, ki mačkom smrdi, samo se zdaj ne spomnim imena, je pa na pogled podobna kakšni meti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So jul 02, 2011 1:21 pm

Re: Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

Verjetno bi pomagalo tudi, da na vhodna vrata obesite tablo z napisom, da bodo vse mačke, ki jih najdete na vrtu, oddane v zavetišče. In da jih ene par res tam odpeljete, da ljudje vidijo, da se mačkov ne spušča sosedom po solati.

Druga možnost je inštalacija škropilca trate, ki ga sproži premik. Mački nimajo radi, da jih voda šprica, ko lulajo ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor So jul 02, 2011 1:25 pm

Re: Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

pašemo pod Horjul, ki jih že doooooooooolgo ne sprejema več, sicer so pa to mačke ki so nebodigatreba kategorija in pač samo so in se zadržujejo okoli "svoje" hiše kjer jim je ponujeno zavetje, vse ostalo ala hrana ipd. si priskrbijo same
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So jul 02, 2011 2:15 pm

Re: Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

Jaz imam cvetlične gredice, ki so tudi bile javno mačje stranišče ob mojem prihodu. Zadevo sem rešila tako, da imam rože res zelo gosto nasajene, po zemlji pa posuto okrasno borovo lubje (ki mačkom baje smrdi). Imam pa tudi senzorsko luč, ki se prižge ob gibanju in vsakič, ko se zvečer prižge, tečem ven in povem mucom, da naj grejo domov. Lani spomladi se je prižgala po večkrat na večer, zdaj pa samo še mogoče 1-2x na mesec. :good:
Ne vem, kaj od naštetega najbolj zaleže, ampak k meni tuji muci ne hodijo več. No, razen tega, da mi sem pred kratkim pred hišo sušila dežnik in mi ga je nekdo sredi belega dneva poscal. :lol:

Za cvetlični vrt so moji predlogi primerni, medtem ko za zelenjavnega to najbrž ne bo dober način. :scratch:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So jul 02, 2011 8:49 pm

Re: Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

Zanimivo, na naš vrt pa nikoli noben maček ne zaide. Verjetno zato, ker nam na vratih piše, da je objekt varovan s psom-vstop na lastno odgovornost.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne jul 03, 2011 9:58 am

Re: Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

taperverčki je napisal/-a: po zemlji pa posuto okrasno borovo lubje (ki mačkom baje smrdi).


Mačka od moje mačehe pa hodi srat edino in le na mojo gredico, ki je posuta z borovim lubjem, in nikamor drugam. Poleg tega da je to zelo estetsko in blagodišeče, imam vsakokrat potem lubje razsuto še po celi travi naokrog, ker baraba tako ognjevito zakopava...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne jul 03, 2011 12:07 pm

Re: Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

Zanimivo, pri nas je frekvenca razkopavanja res opazno padla, ko sem nasula lubje. :scratch:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: Če jul 14, 2011 6:37 pm

Odgovor Če avg 25, 2011 2:38 pm

Re: Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

mačke odganja poleg prej naštetih zadev tut poper, ampak bo poraba le-tega obupna, ker se sploh zunaj in ob kakšnem dežju hitro razdiši. no na nekem drugem forumu sem zasledila to, in spretno uporabila zadevo za našega nadobudnega skakalca po pultih, ampak ga ni ganilo. Poper je celo lizal in si po pultnem pohodu še veselo umil popoprane tačke. No spet pri drugih mačkah pa je delovalo. Spet odvisno od mačkonarja... nekomu ugaja nekaj, nekomu smrdi nekaj drugega...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 11

Pridružen: Pe jun 10, 2011 1:31 pm

Odgovor To nov 01, 2011 6:45 pm

Re: Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

Pozdravljeni!
Prosim za informacije glede preprečitve sosedovim mačkam urinirati po naši fasadi, balkonu in podobno.
Poskusili smo že s sprejem Plantella ter še z enim katerega imena se sedaj ne spomnim,vendar ni pomagalo čisto NIČ. Mačke še vedno svobodno opravljajo potrebo ravno na fasadi, čeprav imajo okoli ogromno primernejših kotičkov. Prav tako smo poskušali s poprom, lubjem, tako, da prosim za nove ideje!
Prosim za vašo pomoč in ideje, ker imamo muce drugače radi!
Hvalaa..M.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To nov 01, 2011 6:59 pm

Re: Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

A s sosedi pomenit se pa ne da, da bi meli mačke doma? Pa a so mački vsaj kastrirani?
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 11

Pridružen: Pe jun 10, 2011 1:31 pm

Odgovor Sr nov 02, 2011 5:08 pm

Re: Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

Mucke sosedje spuščajo tudi ven, tako glede tega ni možna debata. So pa kastrirani. Vidim, da ni nekih učinkovitih sredstev - glede na število idej?:=)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr nov 02, 2011 5:30 pm

Re: Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

Če nimate svojih živali, lahko poskusite z ultrazvočnim odganjalcem živali. Ima senzor gibanja in ko zazna gibanje, odda zvok, ki ga ljudje ne slišimo, živalim pa je neprijeten. S tem sem odvadila sosedovega psa dnevno puščat smrdljive kupčke direkt pred mojimi dvoriščnimi vrati. Na pse očitno deluje, za mačke ti pa ne znam povedat, ker občasno kakšno vidim na dvorišču, samo lahko pridejo tja tudi po drugi poti (in me itak ne motijo, dokler pustijo moje gredice pri miru). ;)
Slišala sem tudi neko finto, da postaviš flašo, do polovice napolnjeno z vodo, tja, kamor ne pustiš mačk. Pojma nimam, v čem naj bi bila fora in nisem nikoli probala. 8)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po jun 09, 2014 3:15 pm

Odgovor Sr sep 17, 2014 4:38 pm

Re: Naš vrt je lahko tudi "javno" mačje stranišče

lahko dodam še svoj predlog.
tudi pri nas imamo vrt in gredice z rožami,kamor so še do nedavnega nekateri sosedovi mucki hodili kakat in lulat. Mi smo to rešili zelo elegantno.
Nikoli nismo nikogar podili, temveč sem na vrt k večjim rastlinam dala zastirko,prav tako sem dala zastirko k rožam tik ob vrtu.Zastirka je bila iz veliko vejic žive meje, kopriv...posula sem na zelo gosto. Morda so jih koprive odvrnile, skratka, kakanje in lulanje smo rešili. :yahoo:
Je pa res, da je treba v času rastne sezone,ko rastline rastejo na vrtu takšen način večkrat obnavljati, sicer se ponovi stara zgodba :cat: :S

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.