V središču

manjša rana


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jun 13, 2011 10:10 am

manjša rana

Peggy ima že od vedno ali dalj časa eno manjšo pikico na obrazu. V bistvu je kot milimeter-dva veliko mesto brez dlakic. Jaz sem si to vedno razlagala kot da jo je nekdo udaril tam, predno so jo našli, da se je zato bala roke in da tam pač ni tistih 2 dlakic, kot posledica rane. Koža tam je bila normalna, nikoli se ni nič praskala, še opazil človek ni, če nisi res pogledal blizu. Mogoče lahko Gipsy pove, če je kaj vidla tam. Na nobeni, tudi zdajšni sliki, pa to ni vidno, ker z normalne razdalje res ne opaziš.

No včeraj zvečer, ko se je umivala, jo je pa nekaj zasrbelo in se je začela praskat ter tako zadela to mesto. Ven je priteklo malo krvi. Ampak res malo, ravno toliko, da si pikico opazil z daljše razdalje in da je bilo rdeče. Kot taka sokrvica se ji je naredila... Zdaj ima hrastico.

Bi bilo smiselno to pokazat veterinarju?

Malce bolj od daleč:
Slika

Od blizu:
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po jun 13, 2011 10:21 am

Re: manjša rana

all, a ti mal paničariš? ;)
počakaj kakšen teden, v tem času se bo že zacelilo. loh še kakšen jod pa bepanten namažeš. če se noče celit ali se kaj slabša, pa potem k vetu. zdaj obiskovat veta je res samo nepotreben stres za muco.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jun 13, 2011 10:27 am

Re: manjša rana

ja paničarim itak :girlblush: sem pa zato tukaj vprašala, ker je res ne bi hotela peljat kam, ker ji ne paše že če ji jaz po glavi šarim, kaj šele da bi ji nek neznanec.

v bistvu zgleda že skoraj isto, kot je bilo predno se je spraskala :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 13, 2011 11:11 am

Re: manjša rana

Slik ne vidim, ne vem, zakaj. Se pa strinjam s taperverčki, da ni treba skakat kar na prvo žogo. Opazuj pa le. :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jun 13, 2011 11:15 am

Re: manjša rana

Neki zezajo te slike, jih meni tudi ni pokazalo, sem parkrat osvežila stran, potem pa je.

Bom opazovala. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 13, 2011 11:21 am

Re: manjša rana

Sem osvežila stran in zdaj vidim. Pri nas ni imela nič, mogoče je to posledica kakšnega prijateljskega ravsa s Fergie, ali pa jo je kaj pičilo. Kapljica joda ne more škoditi.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jun 13, 2011 11:44 am

Re: manjša rana

Mislim, da je to imela že pred Fergie. Mogoče sta s Fonzie kaj ušpilali? V glavnem ima že celo večnost to, včeraj je bilo prvič krvavo.

Jod se dobi pri veterinarju, v lekarni? Bepanten kremo pa imam.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 13, 2011 12:09 pm

Re: manjša rana

V lekarni.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To okt 04, 2011 4:09 pm

Re: manjša rana

Ok, tole je še vedno problem pri nas. :girlsad:

Pač na tem mestu Peggy nikoli ne zraste dlaka. Tako da jo zgleda včasih kaj zasrbi in takrat se normalno fejst počoha, na njeno nesrečo dostikrat zadane tudi ta delček na obrazu. Včasih vidim samo hrastico, danes je imela spet krvavo. Sem ji razkužila s Plivaspetom, kot vedno. Vedno se potem zaceli nazaj. Samo zakaj ji ne zraste dlaka? Sploh ne vem kaj naj naredim, da bi se ji to nehalo dogajat. Pa ni mi težko razkužit, samo reva se mi smili, ker je že teko občutljiva na ta predel glave, potem ji pa še jaz težim.

Z Bepantenom sem jo bolj poredko namazala, mi je malo neprijetno, ker gre za predel med očmi pa se bojim, da jo moti. ?

Kakšen nasvet dobrodošel. :angel: :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po okt 10, 2011 9:05 am

Re: manjša rana

Jaz bi ti svetovala, da se ne sekiraš preveč. Ajka in Pupi imata tudi to, pa ne samo eno ampak več takih, ker je Leo prav grob, se mi zdi, da se obnaša kot da je alfa.. pride, popraska in gre.. grrrrr! Se trudim zadnje čase preprečevati to, ker mi je prav zoprno med božanjem občutiti takšne kraste :dash: Je pa tečno, ko se potem na tem mestu praska in je krasta ponovno tu :rolleyes:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po okt 10, 2011 9:25 am

Re: manjša rana

Čisto in povsem normalno je, da na brazgotinah dlaka ne raste, ker so tam pač uničeni lasni mešički. Isto pri ljudeh (lahko potrdim iz prve roke, imam ene par "plešastih" mest na glavi in ja, tista mesta ponavadi bolj srbijo).
To je vse čisto normalno.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po okt 10, 2011 11:25 am

Re: manjša rana

Pa res ja, imam tudi jaz nekaj takih mest.

Zdaj ima še hrastico, zaenkrat nič novega praskanja. :) :girlblush:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor To jun 05, 2012 4:29 pm

Re: manjša rana

Sposodila si bom tole temo, da ne odpiram nove. Pred parimi dnevi sm ulovila enega prostoživečkota, ki je večino časa itak pri najini hiši. Preko zavetišča smo ga kastrirali, testirali, cepili, ampule in vse kar še paše zravn. Muc ima garje (je dobil Stronghold), se je pa tako močno praskal, da ima sedaj za obema ušesoma rano. Ena je majhna, druga je kar konkretna..cca 2-3 cm dolga in pol cm široka.Ni pa globoka. Ima jo pa že odkar sem ga prvič opazila (cca 2 meseca). S čim naj jo namažem? Jod? Kakšna krema? Ko sem ga šla iskat, sem čisto pozabila vprašat :blush: Malo se mi pusti božat (medtem ko je), tako da to ne bo tak hud problem.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To jun 05, 2012 5:29 pm

Re: manjša rana

jaz sem pri naši samo sčistila s fiziološko, da je bila rana čista in se je zelo hitro zacelilo, ni pa bila tako velika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To jun 05, 2012 5:49 pm

Re: manjša rana

mojemu spominu ni pomoči :dash: - sčistila s fiziološko in enkrat nežno obrisala z vato, namočeno
v koloidno srebro

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor To jun 05, 2012 9:00 pm

Re: manjša rana

Po Trixinem nasvetu kupila koloidno srebro in ga že prvič našpricala :D Upam, da bo pomagalo :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne sep 02, 2012 8:39 pm

Re: manjša rana

Ok, naša Kim ima nad smrčkom malo mesto brez dlake, prav posneto kožo ima, ker se očitno babe ne znajo med sabo igrat, brez da se ne bi kdaj pogrizle po faci. :rolleyes: :(

A ji s čim lahko namažem, razkužim? Ali kar počakam, da se samo zaceli?

Plivasept bi verjetno precej pekel...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne sep 23, 2012 8:16 am

Re: manjša rana

Naša Maca, prijazna prostoživečka, ima na smrčku eno krasto. Že dalj časa, ker pa se občasno ravsajo, me ni skrbelo.
Danes pa bolj podrobno pogledam, zadeva je postala večja, in -črna. Jo bom seveda peljala k veterinarju, saj ne vem,
zakaj sploh tule pišem. Verjetno zato,ker me skrbi, ker vem, da tole ni nič dobrega :girlsad: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne sep 23, 2012 8:22 am

Re: manjša rana

držita se :praising:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 72 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.