V središču

Uši in gnide


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:40 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če jun 02, 2011 1:22 pm

Uši in gnide

Nisem našla nobene take teme, zato odpiram novo...

Zanima me, če se je mogoče že katera spopadla z ušmi pri mačkah. Veterinar nam je svetoval Stronghold in upam, da s tem smo se odraslih žvalic rešli.

Na dlaki so pa seveda ostale jajčeca oz. gnide. Ampulca naj bi jih uničla, da iz njih nima več kaj prikukat na svet, ampak vseeno jih je potrebno spravit dol.

Z gostim glavnikom ne grejo, da bi se lotila ročno, jih je malo preveč... Nekje na internetu je ena svetovala kis. Sem poskusila, ampak boh, ne opazim, da bi šlo kaj dol.

Imate kakšen pameten nasvet?
Hvala za odgovor! :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jun 02, 2011 1:58 pm

Re: Uši in gnide

To je zelooo trdovratno.
Pomurke imajo s tem že vsaj eno izkušnjo. Mucki imajo zelo redko uši. Najpogosteje, ko jim imunski sistem zelo pade. Tega muca so čisto obrili, pa so se gnide še vedno držale. Že prej so pa naredili vse, kar je bilo možno, da bi se jih rešili. Bil je zares zelooo ušiv in gnidast.
Upam, da se javijo in napišejo iz izkušenj, kako in kaj, da bo res zaleglo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jun 02, 2011 2:26 pm

Re: Uši in gnide

Menda koristi tudi Frontline sprej, da se muca večkrat pospreja (tedensko), da zagotovo vse pocrka.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če jun 02, 2011 2:30 pm

Re: Uši in gnide

Je tudi Furminator preredek? zobke ima zelo zelo na gosto, mogoče bi lahko z njim gnide izčesala ven?
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:40 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če jun 02, 2011 3:11 pm

Re: Uši in gnide

Ok, da je že toplo, ma poletne frizurce mu ravno ne bi nardila :D

Hvala za idejo s Frontline sprejem! :good:

Furminator se mi zdi tudi preredek...še ta glavniček, ki je prav za uši, pobere malo dol.

Sem pa dobila namig za mandljevo olje, bomo poskusili tudi s tem :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:40 pm

Kraj: Koper

Odgovor So jun 04, 2011 10:06 pm

Re: Uši in gnide

Danes sem dobila nasvet, da naj mačka namakam v toplo slano vodo za 5 min in fajn obrišem z brisačko...

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Pe okt 15, 2010 5:53 am

Odgovor Ne jun 05, 2011 6:56 am

Re: Uši in gnide

Sama sem že imela podobne izkušnje in sicer sem pred leti v jarku našla drobno muco, ki je bila stara komaj teden dni in je bila polna gnid. Po posvetu z veterinarjem sem se odločila, ker je bila muca še premajhna in preslabotna za kakšno kemično odstranjevanje ali kopanje, da ročno odstranim uši. Počasi sem s škarjami, glavnikom, rokami, brisačko itd. pač z vsem kar sem imela pri roki odstranjevala uši. S tem, da sem morala velikokrat postopek prekiniti, ker sem malo siroto preveč znervirala, ampak tja enkrat do večera so bile z večine vse uši odstranjene. Vem, da je to dolgotrajen proces, je pa najbolj učinkovit in najbolj varen vsaj pri mladičih.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor To okt 09, 2012 8:35 am

Re: Uši in gnide

kwa? :O Odmrle uši je treba ročno dol spravit? se prvič spopadam s tem in nimam izkušenj oz. ko jih je moja imela, so kar same nekam izginile.

Končno je cepivo (prot zajedalcem) začelo učinkovat, danes je dobil tudi biovermin pasto, upam da bo zaleglo za nekaj časa. Me skrbi, ker še ni kakal, vem pa da ima tudi trakulje. Mislim da edino mikrosporije nima. :bad: Ravno sem pošpricala z raztopino varekine. Kaj naj naredim s tepihom? Je dovolj globinski sesalec?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To okt 09, 2012 9:37 am

Re: Uši in gnide

A so ti dal kaj nasvetov glede tega kakanja?
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor To okt 09, 2012 8:31 pm

Re: Uši in gnide

Ne. Je pa danes hvala bogu ful kakal, ko sem prišla iz službe, nisem opazila nobenih odrivkov, čeprav vem, da jih ima, ker sem včer zvečer videla enega mrtvega na repu, tako da me je mulc ultimo osrečil. :D

Še vedno pa ne vem, kako dolgo časa traja, da inekcija prot parazitom prime. Še dons pop. sem vidla ene par živih odraslih uši na dlaki, ni mi všeč!!! Nočem ga preveč s kemijo futrat (da bi mu dala zdej ne vem stronghold), revež ima pri 3 mesecih komaj 880 gramov.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To okt 09, 2012 8:40 pm

Re: Uši in gnide

Ta razglistenja je treba včasih večkrat ponovit. Zdaj kdaj in kako pa ne vem, to najboljše da katera izkušena (z malčki) pove, ali pa kliči na veterino Mačje hiše jutri, pa ti lahko pomagajo.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 9:10 am

Re: Uši in gnide

No, jaz sem danes ugotovila, da nimamo uši, ampak bolhe :bad: :bad: :bad: Ker uš ne bi skakala po meni, fuuuuj. Upam da doza Strongholda čimprej prime, drugače pa je glavniček za uši/bolhe super! Lepo dol pobere. Ko že misliš, kok čist in brezmadežen kožušček češe, pa pol vidiš, da je dejansko poln khm odpadkov.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če okt 11, 2012 11:15 am

Re: Uši in gnide

:good: Super, bodi vesela, da so bolhe in ne uši. Uši oz. gnide se res zelo težko dol spravi, jih imajo pa mucki zelo redko. Ponavadi takrat, ko imajo čisto sesut imunski sistem. Bolhe se z lahkoto odpravi s strongholdom, ki uničuje tudi garje in gliste.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 11:39 am

Re: Uši in gnide

A res? Končno spodbudna novica! Hvala! mene glede bolh samo to skrbi, ker se lahko zaredijo v tepih in v tkanino (a ne??) in od tam je pol težko odpravt. Al sem zamešala z mikrosporijo? :blush:

A je ful slabo, če sem malega nežno čohala ko sem mu že dala Stronghold?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 11:45 am

Re: Uši in gnide

Ti sam fajn presesaj vse, večkrat če je treba. Bolhe res lahko ostanejo, ampak mali ima itak Stronghold gor, ti pa pač sesaj vse pa bo. Njega pa redno češi in glej ali so bolhe na glavničku žive (jih pač moraš še ubit) ali mrtve. Saj bo, čez čas boš vidla da je že manj vsega gor, ko ga boš česala.

Ni narobe če ga čohaš, če se je mesto nanosa posušilo že.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:28 pm

Re: Uši in gnide

Bolhe potem utopim al kako sem že brala? Uši so daljše, ne? Katera pa je potem srebrnkasta?

Mali je čisti radovednež, povsod bi splezal, potem pa se dere na glas, ker ni po njegovem. :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:36 pm

Re: Uši in gnide

Uši:
Slika

Bolhe:
Slika
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:53 pm

Re: Uši in gnide

O, garje pa mi dobro poznamo in kot je že ena zgoraj napisala, naj muc strese z glavo, ker so palčke kar nevarna zadevca. Popucaš lahko samo zunanjo školjko, ker z brskanjem znotraj lahko poškoduješ sluhovod.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 1:02 pm

Re: Uši in gnide

Ja, hvala še tule. Toliko različnih info, da si potem ves zmeden. :(

Alex, definitivno imamo bolhe potemtakem. Uši po moje ne, pa glede na sliko so manjše od bolh? No, nima veze, važno, da golazen pocrka.

Samo 1x sem imela težave z golaznijo, pa še to je bilo vsega konec, ko je po 3 dneh prišla mačka iz veterine domov (no, razen glist, ki so bile trdovratne).

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.