V središču

Kašelj


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Po maj 30, 2011 12:30 pm

Kašelj

Tachek vsak dan še kar veliko kašlja. Okoli bruhanja ravno ne vem. Je bruhanje po tleh ampak ne vem kdo bruha. Včasih je malo več dlak v bruhanju, včasih manj.
No, kaj priporočate v zvezi z kašljem? Ali pretiravam? Naj kar pustim?? :girlblush:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Če jun 02, 2011 1:24 pm

Re: Kašelj

Nobbeden ne ve? :girlblush:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če jun 02, 2011 1:27 pm

Re: Kašelj

Kako pa kašlja? Kot bi imel krče, sunkovito?

Ali je bolj podobno temu, ko pokašljamo, ko smo prehlajeni?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če jun 02, 2011 1:33 pm

Re: Kašelj

Primerjaj s Tracy, če slučajno diha kaj bolj plitvo in hitreje (to boš videla že s prostim očesom, če ju oba opazuješ)? A se ti zdi, da težko diha (glasno, a hrope)? Predvsem pa koliko kašlja? Če si ga slišala recimo 2x malo zakašljat, potem se ne sekiraj, če kašlja dosti ali če to traja že dlje časa, bi bilo fino stopit do veterinarja.
Moja Čupa je ravno pred kratkim jedla antibiotik zarad kašljanja. Pred nekako letom in pol pa je imela pljučnico in je bilo kašljanje tudi prvi znak.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Če jun 02, 2011 1:38 pm

Re: Kašelj

Kašlja nekaj krat na dan. Dihanje bom preverila. Kašla pa tako no.... čuno. Vedno kadar zakašlja izgleda kot, da se bo izbruhal. :bad:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če jun 02, 2011 1:40 pm

Re: Kašelj

Lahko pa je tudi težava zaradi kepic dlake. Pri nas smo imeli nekaj takega - krčevito je kašljal, videti je bilo, kot da bo bruhal. Umirilo se je samo od sebe, z dodajanjem mačje trave.
Je bil pa sicer, kadar ni kašljal, povsem normalen oz. se je med igro ustavil le toliko, da je zakašljal, in je že dirjal naprej ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če jun 02, 2011 1:44 pm

Re: Kašelj

Probaj mu nekaj dni vsak dan dajat pasto proti kepicam dlak (Bezopet ali kaj podobnega). Če so krive dlake, bi se moglo s pasto izboljšat.
Točno ja, a drugače se obnaša enako? Je enako živahen in ješč? A se ti zdi kaj vroč, če potipaš ušeska? Če ni nobenih razlik od sicer, lahko še malo počakate, če se ti zdi, da je bolj len oz. utrujen, pa boljše, da ne čakate predolgo.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Če jun 02, 2011 1:51 pm

Re: Kašelj

Prej bi rekla, da ima bolj hladna ušeska. Živahen ni dosti manj. Paste sem že vse mogoče probala tudi brikete Hairball Control od Royal Cannina. Nič od tega mu ne gre ravno pod zob. Nisem opazila bistvene razlike pri obnašanju.
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če jun 02, 2011 1:56 pm

Re: Kašelj

Potem pomojem ni razlogov za preplah. Lahko še malo počakaš, če ne bo boljše, pa k veterinarju po zdravila.
Pasto mu pa en čas dajaj vsak dan in ga opazuj. Če je sam noče pojesti, si stisni en centimeter paste na prst in mu jo daj na smrček, da jo oblizne. ;)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Če jun 02, 2011 2:34 pm

Re: Kašelj

Ok ;)
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če nov 10, 2011 2:10 pm

Re: Kašelj

Ok, danes imam jaz eno vprašanje.

Ali katera ve kaj bi bil vzrok nenadnega glasnega kašljanja? Do sedaj se je 2x naredilo, recimo da v razmaku enega tedna, da je Fergie tko sunkovito zakašljala. Pa delala ni nič, spala/sedela. In zakašlja tko prav iz pljuč ven, tko globoko, se cela napne in prav matra. Kot da bi se ji kaj zaletelo...čeprav se ji ne? Potem se počasi umiri, malo se oblizuje, pa leži naprej. A bi ji recimo ena dlaka lahko to povzročila? Malo čudno je.

Pa včasih se mi zdi da diha skozi smrček kot Darth Vader, no kar pogosto se mi to zdi.

:scratch:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če nov 10, 2011 2:26 pm

Re: Kašelj

Meni osebno zveni tvoj opis kot kepa dlake, samo nisem glih nek strokovnjak ;) Finta je v tem, da ko sem jaz to prvič pri našem mačku videla, me je skoraj kap - zgledalo in zvenelo je grozljivo, ampak se je uredilo. Precej bolje je tudi, odkar imamo eno drugo hrano (sem šele zdaj pomislila, da od menjave dalje ni več težav s tem ...)
Če te res skrbi glede njenega dihanja, mogoče pokliči k veterinarju in povprašaj, kaj bi lahko bilo ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če nov 10, 2011 2:35 pm

Re: Kašelj

Se greva itak cepit v kratkem, pa bom vprašala, če se jim kaj svita... Dlaka je verjetno možnost, tudi Peggy kdaj tako pokašljuje pa se malo pomatra, ampak res redko, pa tudi ko se, je res tak normalen kašelj, ne pa nekje iz trebuha ven.

Ji bom dala magari malo paste, če so slučajno dlakce.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če nov 10, 2011 5:30 pm

Re: Kašelj

Po opisu sodeč je zelo verjetno dlaka. Jaz jim dam občasno Bezo-Pet pasto, sploh pozimi, ko sem glede preskrbe s travo precej šlampasta.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če nov 10, 2011 11:52 pm

Re: Kašelj

Ji bom dala, pa upam da ji bo pomagalo. :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne nov 20, 2011 1:10 pm

Re: Kašelj

Spet jaz. :girlsad:

Pasto Fergie dobiva, ostale tudi, pa ni nič boljše pri Fergie? Kar naenkrat začne kašljat, recimo spi, pa kar začne in moram it do nje, da jo dvignem, ker bi se sicer še bolj matrala. Potem mine in je vse ok. Sem že začela razmišljat, če ima mogoče astmo? Ker tudi sicer ona diha precej naglas. To že od nekdaj, kašljat je začela pred kratkim. Pa kašljanje se ne dogaja vsak dan, ampak recimo na 2-3 dni, ne vem točno.

Tole bi bil dober približek, čeprav ni vedno tako glasna. Se pa ravno tako potem oblizuje, počasi umiri in je vse ok. Jaz mislim, da če bi bila dlaka problem, bi jo morala že ali izbruhat ali pokakat, pa ni nič.

http://www.youtube.com/watch?v=vLwFpJKNsJw&feature=related
http://youtu.be/NuNy_WubRrI

Ima kdo izkušnje z mačjo astmo? In kako recimo veterinar sploh oceni, da gre res za astmo in ne dlako? Sploh bi morala it pa k takemu, ki zna pomagat pri tem...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne nov 20, 2011 1:15 pm

Re: Kašelj

Slikajte pljuca, prej ne bos mirna. Kolikor sem brala, se astma lahko razvije kot trajna posledica nezdravljenega bronhitisa. To jemlji malo z rezervo, ker nisem iz stroke. Vsekakor se pa zmeni za rtg, ce slucajno rabi antibiotik. Ce ni nic, te pa vsaj ne bo vec skrbelo.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne nov 20, 2011 4:46 pm

Re: Kašelj

Sem prosila Heleno naj pogleda, ko bo lahko.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne nov 20, 2011 5:15 pm

Re: Kašelj

Hvala obema. :kiss: Sicer je Fergie ok, danes se je to zjutraj ob ene 6.00 naredilo, potem je bilo pa vse ok in je ista stara Fergie.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne nov 20, 2011 5:55 pm

Re: Kašelj

Koliko časa je že to, v kakšnih presledkih se pojavlja, je ves čas enako pogosto in intenzivno ali se ti zdi, da se slabša?
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.