V središču

Črne pikice pod brado - mačje akne


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor To feb 07, 2012 7:54 pm

Re: Črne pikice pod brado

Torej je fora Plivasepta samo to, da zmehča te pikice (in razkuži mesto)? :girlblush: Jaz sem pa mislila, da jih tudi odstranjuje, zato nisem pretirano drgnila po njej. Sem ji pa tudi jaz na suho z nohti odstranjevala med čohanjem, dokler je pustila. Eni črnčki so prav veliiiki. A to mačko srbi?

Tole koloidno srebro zgleda zanimivo, že beremo. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To feb 07, 2012 8:01 pm

Re: Črne pikice pod brado

Še tole, da ne bo napačnega razumevanja, pa še draga reč je to: sedaj je 1 teden in se naši še ni nazaj pojavilo, tako da na dolgi rok še nimam info. Ji pa namažem samo enkrat dnevno, z vato, ki jo prej namočim v to.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor To feb 07, 2012 11:06 pm

Re: Črne pikice pod brado

@slavica, v kaj namočiš? V Plivasept ali v to Koloidno vodo?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr feb 08, 2012 7:05 am

Re: Črne pikice pod brado

Vato namočim s koloidnim srebrom. Plivasept se pri nas ni obnesel.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 18, 2012 12:40 pm

Re: Črne pikice pod brado

OK, bom semle pisala, da ne bom v Vivini temi smetila s Šapte :truce: Tudi jaz bom sedaj poskusila s koloidnim srebrom (hvala Trixi :angel: ), samo res pa ne vem, zakaj mi je vet dal - Plivasept, Peroxyderm IN ŠE antibiotike je dobila, in naslednji teden naj bi dobila še eno injekcijo :O

Jaz pa zdaj sploh ne vem, kaj naj naredim ... če bo bolje, ne vem, če bom šla še po drugo injekcijo antibiotikov .... :O

Se mi pa zdi, da je že bolje ... Je bila kar nesrečna, sedaj se mi zdi bolj mirna.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po jun 18, 2012 1:14 pm

Re: Črne pikice pod brado

:good: Bom vesela, če boš sporočila še o nadaljnem napredku, da bomo vedeli za naprej, kako reševat take problemčke.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jul 02, 2012 8:59 pm

Re: Črne pikice pod brado

evo nas, dva tedna kasneje ... vmes je bila Šapte 5 dni v očijevi oskrbi, kar se ni najbolje obneslo, ker se mu ni pustila niti s koloidnim špricat/mazat in se je kar poslabšalo. Gre pa sedaj lepo nazaj. Ima sicer še dve krasti - vsaka na eni strani brade, sicer pa mislim, da se celi. Za vsak primer jo občasno tudi s Plivaseptom malo podrgnem, predvsem, da se malo krastice odmočjo, načeloma pa ene trikrat na dan s koloidnim - ga dam na gazo in malo tapkam, prav drgnit pa ne upam, se mi kar smili, revež mačji, ko ima včasih tako frišno ranco :(
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Sr jul 04, 2012 3:16 pm

Re: Črne pikice pod brado

Kako pa kaj ta zadeva pri vas, ki imate muce v puberteti :D , izgleda? Ena od naših je imela pred kake pol leta že akne, tiste klasične, črne pikice na bradi pač. Smo pucal s plivaseptom, zamenjali vse posodice v keramične in se je porihtalo v kakih treh tednih. No, zdej je pa še tamala fasala. Smo bli pri veterinarki, jaz sem v bistvu že vedela zakaj gre in je ona samo na hitro pogledala in je rekla da so res mačje akne, pa da pač tako kot smo pri prejšnji, s Plivaseptom - ampak jaz sem jo takrat že nekaj časa sama čistila s Plivaseptom pa ni kaj dosti pomagalo, izgledalo je celo, da se slabša, in mi je potem dala zraven še neko antibiotično mazilo. Tamali, ki me že itak čist sovraži odkar ji to pucam, se je čist zmešalo, nikakor ni prenesla tistega mazila, lizala ga je dol in otresala z glavo... In smo po nasvetu veterinarke nehali in smo spet pri plivaseptu, zdaj se to dogaja že kak slab mesec. Za par dni ji zgine, potem pa kar naenkrat spet ful dobi. Mi je pa čudno, ker ima to še nižje od brade, vsaj do polovica vrata ji gre - no, vsaj mislim, da so akne, izgleda pa malo drugače kot na vratu. Isto se lušči dol, samo da v večjih kosih in je svetlejše, bolj rjavkaste barve, medtem ko so na bradi bolj črni. Pa ko ji to spravim dol, ostane koža tam rahlo rdeča in niti ne zgine rdečica. Malo se tudi vidi, da ima manj dlake tam, ker ne gre drugače, vsakič ji ob pucanju še nekaj dlak populim, revici :girlsad: Ne vem, mogoče je pa zato, ker ima ta dolgo dlako, in se pač težje odlepijo te zadeve dol? Evo slikice, danes sem jih ful pobrala dol:

Slika

Tako to zgleda, ko ima še gor - tehle ji še nisem dol spravljala, ker so še preveč blizu kože in se preveč dlake držijo, pa bi jo bolelo:
Slika
Slika

In še brada in vrat po konkretnem čiščenju:
Slika
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jul 04, 2012 4:16 pm

Re: Črne pikice pod brado

moram reč, da jaz nad tole puberteto nisem preveč navdušena :S Ampak vsekakor pa ne zgleda tako ... kosmičasto kot pri tvoji maci ... Šapte ima krastice, ki se pa zdaj lepo sušijo, ko sem popolnoma prenehala s plivaseptom, še posebej pa s peroxydermom. Dejansko jo sedaj 3x na dan potapkam in podrgnem z gazo, na katero dam malo koloidnega srebra (hvala Trixi še enkrat :angel: ) in je precej bolje, tudi sušijo se krastice lepo in ko odpadajo, ni več krvi in žive rane spodaj. Vsaj upam, da je to dober znak. Pofotkat pa sama ne morem, ker Šapte prej piči stran :bye:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Sr jul 04, 2012 4:40 pm

Re: Črne pikice pod brado

Hmm, ne vem. Saj naša ima tud po bradi tko, kot "mora bit", samo te nižje so pa mal hecne. Pa jih razmočim s plivaseptom in pol rata tako pocasto, pa dol potegnem - ponavadi z drgnjenjem z vatko po bradi gre dol, tole nižje moram pa kar s pinceto. Je pa res, da veterinarka niti pogledala ni dobro spodnjega dela, sam na hitr vidla tisto na bradi in se strinjala z mano. Ampak našo to nič ne moti, tud praska se ne, moti jo bolj, ko jo jaz pucam, sploh ko dam gor plivasept, se ful rada praska tam.
We got rid of the kids. The cat was allergic.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jul 05, 2012 5:21 am

Re: Črne pikice pod brado

Catlady, prosim, še ti prekini z drugimi stvarmi mazat in nekaj časa uporabljaj le koloidno srebro in nam poročaj.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če jul 05, 2012 10:58 am

Re: Črne pikice pod brado

A je to ful pogosto pri mačkah v tem pubertetnem obdobju? Ker pri nas se nam nič takega ni zgodilo, na srečo... se kakšna druga stvar zato najde. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jul 05, 2012 11:57 am

Re: Črne pikice pod brado

Saj vsaj pri Šapte sploh ni v pubertetnem obdobju; je stara že skoraj 8 let ... Se samo tako obnaša, no, njena koža ;)
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Če jul 05, 2012 11:58 am

Re: Črne pikice pod brado

Ne vem, če naj bi starost v smislu pubertete dejansko kaj vplivala na to, ampak naša starejša in ta tamlajša sta obe fasali v približno istem času - starejša, ko ji je blo 5-6 mesecev, tamlajša pa zdele, pr okol 7 mescih. S tem, da pri starejši ni blo v tistem času kake posebnosti in so s plivaseptom hitro šle dol, začela sem pa tudi čisto vsak dan čistiti skodelice in uporabljati samo keramične. Od takrat jih ni imela. Tamala ima pa malo hujše, so se ji pojavile pa sočasno z grozno vročino, ki jo težko prenaša (sploh ker je dolgodlaka) in sočasno z začetkom njene druge gonitve, plus tega je pa še ta srednji, edini dec, od nekje ravno tisti čas prinesel domov garje :rolleyes:, in je enega garjavca pri njej našla tudi veterinarka, ki je rekla, da so akne najbrž bile reakcija na garje. Garje sem jim že spucala, akne ostajajo. Tako da, pri nas je edini odporen na akne fant :D
We got rid of the kids. The cat was allergic.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor So jul 07, 2012 9:48 pm

Re: Črne pikice pod brado

No, jaz sem sedaj začela s koloidnim srebrom (ki mi ga je nadvse prijazno odstopila Trixi :kiss: ), pa da vidimo, kako bo. Včeraj zvečer sem ji prvič potapkala, danes pa ene trikrat. Ful mi je všeč, ker jo ne moti to :good: Pri Plivaseptu se je ful slinit začela pa upirat, ker jo je zgleda dražilo, pa čeprav sem se res trudila, da ji ne bi okus do ust prišel. No, sem pa par kapljic dala še starejši v gobček, ki ima rahlo vnete dlesni in je lepo popila. Bomo videli, kako se bo obneslo, poročam :)
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Ne jul 08, 2012 8:31 am

Re: Črne pikice pod brado

A se da tale Plivasept dobiti v lekarnah? Oziroma, če naročam, a je ta pravi?: Plivasept tinktura Ker so potem še Plivasept losion, peneči dezinficiens in prašek :rolleyes:

Val ima sedaj malo pikic pod brado, imamo pa tudi mi trenutno plastične posodice :girlblush: Ali bi bilo bolje začeti kar s koloidnim srebrom, ali najprej Plivasept, pa potem, če ne bo bolje, srebro?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 08, 2012 8:34 am

Re: Črne pikice pod brado

pri nas s Plivaseptom prav tako nismo nič dosegli, s koloidnim pa.
Pa kot pri Catlady so se pri Plivaseptu upirali, pri koloidnem pa še najbolj sitna kar nastavlja glavico,
naj dam še malo :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Ne jul 08, 2012 10:54 am

Re: Črne pikice pod brado

Torej bo bolje, da kupim kar koloidno srebro, Val mi itak že preveč zameri maxitrol pa zobno pasto :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jul 08, 2012 11:36 am

Re: Črne pikice pod brado

:girlyes:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor To jul 10, 2012 7:41 pm

Re: Črne pikice pod brado

Aken ni več omg

Trixi :kiss:
We got rid of the kids. The cat was allergic.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.