V središču

Črne pikice pod brado - mačje akne


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So avg 04, 2012 8:15 pm

Re: Črne pikice pod brado

hvala :) in upam, da se ne bo ponovila! :angel:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne avg 05, 2012 9:08 am

Re: Črne pikice pod brado

:D Jernejch, zelo koristno bo, če boš s koloidnim, vsak dan, pošpricala po obrazu tudi sebe. :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor To nov 01, 2016 7:18 pm

Re: Črne pikice pod brado

Škoda da nisem te teme odkrila že prej... Maka sem pred tednom in pol peljala k veterinarju zaradi aken in dva dobila Plivasept. Meni se ne zdi da bi šlo kaj na bolje, ima kar obilno teh črnih pikih, sploh okoli gobčka. Danes sem jih opazila še pri Ajdi. Sicer res zelo zelo malo, a so. Sem jo očistila s plivaseptom. Ali je mogoče da dobita oba (brat in sestra, stara leto in pol, do sedaj brez težav, od začetka imamo samo keramične posodice, redno čiščene) akne približno isti čas, ali me mora skrbeti? Priznam, sem hud panik in bi za vsako prasko tekla k veterinarju :blush: , tako da me je v tej situaciji strah da ni kaj nalezljivega. Začasna Alica nima ničesar (kolikor pusti pogledat), je bil pa Mak prejšnji teden pregledan tudi z WOODom.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16495

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To nov 01, 2016 7:27 pm

Re: Črne pikice pod brado

Pri nas Plivasept ni pomagal ama N-Č. Ponavadi smo zadevo rešili z navadnim vazelinom, nazadnje je pri Mili bilo kar trdovratno in sem po tretmanu z medicinskim medom (ki tudi ni zalegel) na veterini dobila recept za kremico Betrion in je zadeva čudežno izginila :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To nov 01, 2016 7:55 pm

Re: Črne pikice pod brado

Pri nas tudi ne, pa še ene antibiotike je dobila, za pop*****.

S koloidnim pa v treh dneh, brez pretiravanja. In ja, Šapte je imela najhuje, Vivi in Peri se je pa ravno hotelo začet delat. To je bilo pred 4 leti, od takrat imamo mir. *trkam na les*
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To nov 01, 2016 8:35 pm

Re: Črne pikice pod brado

Koloidno je proti aknam odlično, preverjeno, in tudi mucka nič ne moti in mu to čiščenje ne škoduje. :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor To nov 08, 2016 3:55 pm

Re: Črne pikice pod brado

Da javim - tole res dela cudeze! Nimamo vec crnih pikic, bom pa vseeno preventivno cistila vsaj se do konca tedna. Trixi hvala de enkrat! <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To nov 08, 2016 4:53 pm

Re: Črne pikice pod brado

:good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če nov 10, 2016 3:22 pm

Re: Črne pikice pod brado

:good: Top!
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Pe dec 09, 2016 4:28 pm

Re: Črne pikice pod brado

Bom kar v tole temo napisala, pa čeprav bo mogoče čisto malo off topic.

Pri nas imamo kar nekaj težav z mačjimi aknami, kljub hitremu ukrepanju ni nikoli pomagal noben šampon, pa smo jih poskusili kar nekaj. Običajno se je najprej pojavilo pri eni muci in v dnevu ali dveh še pri drugi. Včasih je prav čez noč nastopilo kar hudo stanje, po celi bradi, ustnicah, tudi med brčicami in okrog noska sta imeli kožo gnozno vneto. Šamponiranje tam okrog gobčka je pa res ... za preskočit no. Na žalost nikoli nisem imela pri roki koloidnega srebra in tako je zaleglo le antibiotično zdravljenje (injekcija ali tablete).

Tokrat pa se je Čemži na moč podobna štorija pojavila med prsti ene zadnje in ene sprednje šapice. Koža je bila nekoliko pordela, polno je bilo črnih pikic in Čemža je šapico kar intenzivno umivala. Ker je bila ta reč na videz nadvse podobna mačjim aknam in ker je bilo vnetje (zaenkrat še) res blago, sem sklenila, da najprej poskusim s koloidnim srebrom. Trixi in Cats sta ukrepali nepričakovano hitro :clap: kot bi šlo za življenje ali smrt in delovalo je! :good: Že po enem dnevu je Čemža šapici bistveno manj umivala, po enem tednu pa je koža med prsti kot nova. Če se nam bodo še kdaj pojavile te tegobe (tudi akne pod brado), bom najprej poskusila s koloidnim, sem prepričana, da ne bom zgrešila. :)

Še enkrat najlepša hvala Trixi in Cats. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16495

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe dec 09, 2016 4:58 pm

Re: Črne pikice pod brado

O, super, da se tako hitro rešilo :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So dec 10, 2016 10:51 am

Re: Črne pikice pod brado

:good: Hvala za to informacijo. Sem prepričana, da pomaga in z veseljem priporočam, komurkoli, za take tegobe.
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.