V središču

Črne pikice pod brado - mačje akne


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Sr nov 02, 2011 9:52 am

Re: Črne pikice pod brado

Naši je potem kar en dan izginilo, sem ji pa čistila s Plivaseptom po potrebi, ko sem videla, da je pikic več. Mogoče je bilo to res zaradi vročine, skratka izginilo je tako hitro kot je prišlo. :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor Sr nov 02, 2011 12:22 pm

Re: Črne pikice pod brado

Našemu so postopoma izginile...in se od časa do časa še zmeraj pojavijo, so pa takoj, ko so huligani razbili keramične posodice in so za nekaj dni pristali na plastičnih, spet prišle nazaj. Čeprav mi ni jasno, ker sem ga prav gledala med hranjenjem in brade ne namaka v hrano, niti se ne dotika posodice...nič jasno.

Upam da ne bo večni pubertetnik, ker tole je nadležno ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To nov 08, 2011 8:45 pm

Re: Črne pikice pod brado

Moram rečt, da se naši Miši tole nič ne izboljšuje :( . V bistvu se slabša, brado ima že črno
kot dimnikar. Plastičnih posodic nimamo več, čiščenje z raztopino Plivasepta očitno
ne pomaga. Sicer ni pri njej nobene spremembe,ista je kot vedno v obnašanju, hrani,
prebava OK.. Vseeno peljem k vetu ali še malo počakam?
Hvala
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor To nov 08, 2011 11:20 pm

Re: Črne pikice pod brado

Slavica kako pa ji to cistis? a je dolgodlaka muca? mogoce bi lahko probala tam dlako pobrit... Jaz moji nisem brila, sem ji pa vcasih z vato, vcasih pa kr z nohti vtrla tisto tekocino direkt v dlako... Nisem nic z vodo redcila pa kar mocno sem ji vmasirala not. Pa sem pustila kako minuto, potem sem ji pa dol oprala. Sem jo kar v kopalnico zaprla med to seanso, ker drugace bi mi verjetno kar pod kako omaro usla.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr nov 09, 2011 7:23 am

Re: Črne pikice pod brado

Ni dolgodlaka. Čistim ji s cunjo, ki sem jo prej namočila v raztopino in ožela. Je pa to čisto poleg ust, pa se potem liže in me kar skrbi, Plivasept ni za jest :( .
Obrila ne vem, kako bi jo, me je strah, da jo kaj poškodujem. Pri miru ni nič, po njej ne smeš šarit, jo takoj fašeš :rolleyes: . Bom še nekaj dni na tak način, če ne bo boljše, pa gremo
k vetu. Česar me je groza, zanjo je to velik stres, spet bo driska, bruhanje,kričanje...
Ubožica :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr nov 09, 2011 7:39 am

Re: Črne pikice pod brado

slavica, kaj pa če gresta v kopalnico pa ji Plivasept prav poliješ čez? Ali pa ji ga res dobro vtri? Ne ožemaj in pazi naj ne pade po njenem prsnem delu, ker glave si ne bo mogla zlizat, če ima pa prsni del suh pa tudi tega ne?
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr nov 09, 2011 7:49 am

Re: Črne pikice pod brado

V enem prejšnjih postov sem že opisala postopek. Bistvo je, da mesto dobro namočiš (jaz Plivasept vedno razredčim, ker ni nič drugače, če je koncentriran), počakaš, da se zadeva malo zmehča, potem pa jih postopoma odstranjuješ - po moje si v tej fazi prenežna, saj moraš kar dobro podrgniti, tudi z nohtom jih "rofkaš" preč. To delaj vsak dan in ni vrag, da se jih znebite. K veterinarju pa zato res ni treba hoditi, ker dvomim, da ima kakšen drug recept.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Sr nov 09, 2011 8:37 am

Re: Črne pikice pod brado

Ja z nohtom fajn podrgni pa kar z roko ji to naredi, ne s cunjico - naša je imela tudi zelo pri ustih in ni bilo druge kot da ji z roko. Sej bo šlo dol. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr nov 09, 2011 9:10 am

Re: Črne pikice pod brado

OK, bom morala moža zraven vklopit, ker bo treba Mišo zavit v brisačo kot mumijo za bolj konkretno
šarjenje po njej, če nočem imeti fejst razparane roke (se ne hecam, tale mačji vrag paše v kategorijo malo norih :D ).
Bi se res rada izognila vetu, če se le da, ker vem, da bo tako travmirala, da bo prav hudo :( .
Bom poročala, hvala

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Pe okt 29, 2010 9:19 pm

Odgovor Sr nov 09, 2011 9:50 am

Re: Črne pikice pod brado

Tudi moja mačka je divja in kadar je slabe volje in opleta z repom, je bolje, da se kar evakuiraš (tole frazo sem si izposodila nekje na forumu in se avtorici zahvaljujem zanjo).

Ampak enkrat na dan pa le sama pride za par minut v naročje. V nekem obdobju, ko je imela akne, ji je prav prijalo, da sem ji jih praskala stran. Med običajnim čohanjem pod brado je iztegovala vrat in nagibala glavico nazaj in pustila, da sem ji vse pikice spravila dol, tudi okoli ust.

Čistila sem jo tudi s Plivaseptom, ampak to je bila bolj borba.

Nato sem zamenjala hrano in težave so popolnoma izginile.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr nov 09, 2011 10:08 am

Re: Črne pikice pod brado

Mateja4, glede na opisano bi jst v tvojem primeru prec dala ono hrano nazaj, ki pikce povzroča! :lol: Vse za crkljanje.... :angel:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Pe okt 29, 2010 9:19 pm

Odgovor Sr nov 09, 2011 1:14 pm

Re: Črne pikice pod brado

:D No, no, tako sebična pa tudi nisem... Je bila res revica, prav krvave krastice je imela, preden sem dojela, kaj ji je. In ko se je vse zacelilo, je bila še par mesecev vsa rumenkasta po vratu od tistega Plivasepta...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So nov 12, 2011 5:48 pm

Re: Črne pikice pod brado

Tudi začasnica je začela postajati črna pod brado :scare: :shout: :dash:
kako naj odstranim vzrok,če pa ne vem, kaj je? :crazy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So nov 12, 2011 6:35 pm

Re: Črne pikice pod brado

Tudi mačke pridejo v puberteto, zdaj pa odstrani vzrok, če znaš. :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So nov 12, 2011 6:38 pm

Re: Črne pikice pod brado

Če imaš brikete v plastičnem hoboku, probaj dat frišne (iz vreče) v stekleno ali keramično posodo. Plastika je hudič.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Po dec 05, 2011 11:01 am

Re: Črne pikice pod brado

Tudi Rea ima akne (še dobro, da sem odkrila tole temo, ker se mi ni sanjalo, kaj se ji pikči po bradi, sem že mislila, da si spraska, pa se ji krastice delajo), tako da gremo v teh dneh po Plivasept in se jih znebimo :yahoo: .
Me pa zanima, kako je s kovino; med materiali, ki so v stiku s hrano priporočate steklo/keramiko, pa me zanima, če lahko brikete hranimo v kovinskih škatlah, ali so tudi te problematične. Najlepšejša hvala za morebitne odgovore :) .

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To feb 07, 2012 6:14 pm

Re: Črne pikice pod brado

Koloidno srebro :good: . Znebili smo se aken v nekaj dneh, tudi kože nima več vnete,
prej pa se matrali več mesecev in ni pomagalo prav nič.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor To feb 07, 2012 6:43 pm

Re: Črne pikice pod brado

Tudi moj Jaka je fasal tole zadevo. Posodice imamo keramične, škatlo za brikete pa kovinsko. Se pravi plastika ni vzrok. Bom poskusila še jaz s koloidnim srebrom. Kje si ga dobila, v lekarni?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To feb 07, 2012 6:49 pm

Re: Črne pikice pod brado

Ne, naročila po internetu. Pozabila kje :girlblush: , slovenska trgovina. Guglaj, jaz sem tudi tako našla :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor To feb 07, 2012 7:03 pm

Re: Črne pikice pod brado

http://www.koloidnosrebro.si/
Mogoče še komu prav pride :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.