V središču

Muca in napad panike


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So maj 14, 2011 10:09 am

Muca in napad panike

Lepo prosim za kakšen nasvet, še zdaj se tresem :O
Naš bogi Jakec ima spet vnet uček, že drugič v dveh mesecih. S Tobrexom se stanje sicer izboljša, ampak uček definitivno ni ok, ker non stop mežika in očitno ga nekaj draži. Danes sva ga hotela peljati k vetu. Ko sem prinesla transporter ga je navdušeno ovohaval. Ko pa ga je mož čisto nežno prijel in ga hotel spraviti noter se je začela taka bitka za življenje in smrt, da je groza. Za začetek se je revček od strahu polulal, potem je pa kar naenkrat dobil tako zverinsko moč, da ga enostavno nisva mogla obvladat. Oba sva popraskana, zbrcana, celo stanovanje polno dlake, kot da smo strigli ovco, tulil je pa revež tako, da ti kri zmrzne :'( Potem se je začel trest in globoko dihat, v glavnem, grozen napad panike. Mož ga je najmanj pol ure držal v naročju in božal, da se je vsaj malo umiril. K vetu seveda nismo šli, smo pa zdaj naročeni v sredo zvečer. Do takrat rabim idejo, kaj storiti. V vsakem primeru bo kdaj treba kam z njim in to je ta hip enostavno nemogoče.
Saj sploh ne vem, a je zdajle bolj v šoku on ali jaz, ampak kaj podobnega pri živali še nisem videla.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So maj 14, 2011 10:17 am

Re: Muca in napad panike

Avena, takoj ti povem, da prodajam teorijo, ker na srečo v praksi nisem nikoli rabila sprobat. Obstaja feliway sprej, ki ga pošpricaš po transporterju, da muc umiri. Mogoče bi bilo fajn feliway tudi uštekat v vtičnico kakšen dan prej, da bo muci bolj skuliran, ko bo čas za odhod. Lahko mu daš baldrijanove kapljice (ma res samo eno kapljico!) ali kakšno homeopatsko zdravilo za pomiritev. Takšne stvari kaneš eno kapljico mucku na smrček in se bo avtomatično obliznil.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor So maj 14, 2011 10:20 am

Re: Muca in napad panike

Hej!
Nočem bit pametna ker nimam veliko izkušenj s tem. Naša zdaj že pokojna Mica Maca tudi ni preveč marala vožnje. Smo imeli pač borbe za jo spravit v transorter ampak hujšega ni bilo. Sem pa opazila da so v čombetu neke tabletke za potovalno slabost (Ne vem če so za muce ali samo za pse). Ali pa poiskusite s kakšnimi feromoni ki so prav tako na tržišču. Čeprav Mici Maci niso nucali ampak vsaka muca se verjetno drugače odzove. Mogoče v skrajnem primeru poskusite kaj takega. Seveda se je prej potrebno pozanimati pri ljudeh ki imajo kaj več izkušenj s tem.
Upam da sem kaj pomagala.

Lp,

Sara
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor So maj 14, 2011 10:25 am

Re: Muca in napad panike

http://www.supercombe.si/85-feromoni

tu so feromoni

http://www.supercombe.si/macji-dodatki/ ... 10kom.html

in tu so tiste tabletke. (mogoče se vaša muca tako odzove ker ji je v avtu slabo)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So maj 14, 2011 10:52 am

Re: Muca in napad panike

Božček in boga avena. :praising: Mu je tolk lepo pri vas in se je ustrašil, da ga več nočete in bo spet menjal bivališče.

Če je požeruh, ga probajte do srede navadit na transporter s hrano. Pa vse tisto, kar so pred mano napisali mogoče tudi pomaga, mogoče pa tudi ne. :rolleyes: Predvsem pa pomaga odločen prijem brez usmiljenja. Ker to nekaterim (vključno z mano) ne gre najbolje, oz. ne gre sploh, se ti v sredo skrij v drugo sobo, en neusmiljen odločnež pa naj mačka zgrabi in porine v transporter. :devil: Ni druge, bo preživel, saj se je že parkrat kam peljal, pa je še cel.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So maj 14, 2011 10:56 am

Re: Muca in napad panike

V slabosti po moje ni problem. Sem že naročila feromone :) , hvala! Sicer sem vedela zanje, saj kaj drugega verjetno res ne pride v poštev. Na veterini mi je svetovala še, naj ga namesto v transporter poskusimo zapreti v kakšno navadno škatlo :negative: , ma ne vem no, če bi ga tor avno navdušilo. Bom poskusila s sprayem in ovratnico. Revež je še zdaj čisto zadet od strahu, sploh ne pride k sebi. Kakšna mačeha sem matr :girlsad:
Če ima pa kdo še kakšno drugo idejo, debata se komot nadaljuje, gotovo bo še komu prišlo prav.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So maj 14, 2011 10:58 am

Re: Muca in napad panike

Joj renata, vem, odločen prijem. Dva sva ga držala, pa ni šlo, prav ne moreš verjet, kako je to močna žival. Ko bi mu človek lahko razložil, da se bo takoj vrnil nazaj. Saj sva mu razlagala, pa ni pa ni hotel razumet :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So maj 14, 2011 11:14 am

Re: Muca in napad panike

avena je napisal/-a: Ko pa ga je mož čisto nežno prijel in ga hotel spraviti noter se je začela taka bitka za življenje in smrt, da je groza.
Sta ga lepo prosila, aneda in mu vse lepo razložila. :D Kok je to fajn, ko nas je več takšnih "odločnežev".

Presenetit, zagrabit (če je nujno, magari z brisačo), porinit v transporter in čao. Pa tisti transporterji, ki se tudi zgoraj odpirajo, so tud fajn za take odločne skrbnike in še bolj odločne mačke. :P
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor So maj 14, 2011 11:22 am

Re: Muca in napad panike

jah mi smo pri mici maci uporabili karsmučarske rokavice. je prišlo kdaj do hudega boja in posledično grdih globokih ran na človeških rokah zato j bila to najboljša zaščita. samo da mica maca ni nikoli padla v šok. Eden od načinov je pa bil taktika presenečenja. Ko je lepo pridno spančkala v omari sem ji hinavsko podstaila boks in jo spravila v neizhoden položaj. Na tak način je kdaj celo ratalo brez boja. ko je videla da ni druge ja pač sama z veliko negodovanja šla notri, za zapiranje kleteke pa smo ponovno uporabili taktiko smučarskih rokavic. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So maj 14, 2011 11:25 am

Re: Muca in napad panike

Ne, ne, nežen je bil samo prvi poskus, sva mislila, da bo tako najmanj stresno. Čim sva videla, da se upira, sva začela odločno. To mi je jasno, da ni druge. Saj se najbrž res noro sliši, da dva odrasla ne moreta obvladat enega mačka, ampak ta scena je bila res, prisežem da res čisto filmska. Drl se je pa tako, da bi se še Murko lahko kaj naučil od njega, res strašno. Čisti napad panike, saj pravim. Dvakrat je odtrgal pokrov od transporterja 8) Uboga žival. Meni je razmesaril eno dlan, možu pa roko do komolca, pa še srajco mu je strgal...

Ok, zdaj vem, da ga bo treba počakat v zasedi in hopa. Problem je še v tem, ker je že itak precej nezaupljiv in take akcije ne bodo ravno blagodejne za njegovo socializacijo. Ampak s tem učkom moramo nekaj naredit, ker samo Tobrex očitno ni rešitev.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor So maj 14, 2011 11:27 am

Re: Muca in napad panike

Ne vem, koliko bo to pomagalo, ampak pri nas je transporter vedno v prostoru. Marsikdaj se sama umakneta tja, ko hoceta mir. Pa spita v njem in tako. Resda Leia ne mara zaprtih vratc, ampak noter gre pa zlahka.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So maj 14, 2011 11:33 am

Re: Muca in napad panike

No, jaz imam pa eno drugo opcijo.

Ker pač moja Fonzie ni marala teh voženj, sploh zato ker so bile pogoste in ji je šlo vse na živce. Pa imamo do veterinarja samo par minut z avtom. In če je pač nisem mogla spravt v transporter, sem jo dala v tako veliko košaro, v katero sem prej dala veliko brisačo (take za na plažo). Nato sem dala mačko notr in čez potegnila brisačo. Košaro sem držala tako, da sem jo objela z rokami, da je bila z vseh strani pokrita.

Je pač malo težje se takole it, obvezno morata bit 2 v avtu, ker ti sediš s košaro v naročju. Pa pri vetu je malo sitno, če ti ta še kaj razlaga, ti moraš pa mačko držat.

Ampak jaz sem pač tako naredila. Se raje na drug način namučila, ker je včasih Fonzie res trpela in se nisem hotla tega tišanja it.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor So maj 14, 2011 1:34 pm

Re: Muca in napad panike

Pri nas smo čisto na začetku, preden smo kupili transporter, Garfija enostavno dali v škatlo, ki smo jo v avtu potem imeli odprto, tamala pa ga je ves čas božala in crkljala. Morda poskusite ga dat na povodec (oprsnico) in ga v naročju odnesti v avtu in z njim v naročju odpeljat k vetu..

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So maj 14, 2011 4:10 pm

Re: Muca in napad panike

Ubogi Jaka. Res se je ustrašil, da bo moral zopet menjati dom.
Kakorkoli že, če ni mus, ga nikamor vozit. Sploh pa ne v košaricah, škatlah, ni šans. Bo ušel, pa bo žalost pri hiši in na forumu. Ga preveč poznam. Še pri dobro zaprtem in takoj pokritem boksu je treba pazit, da se slučajno kje kaj ne odpre. Pa še super bi bilo, da ima gor povodec, da se ga lažje zagrabi, zabremza, če bi ga pri vet. ven dajali in bi dobil kakšne čudne ideje in "nadnaravno" moč.
Poljubček srčku! :kiss:
Poskusita zopet s tobrexom, mogoče bo pa minilo in se ne bo ponavljalo.
Pri nas je imel le 1xvnet uček; pa nisem vedela za razlog. S tobrexom se je pa pozdravilo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor So maj 14, 2011 4:13 pm

Re: Muca in napad panike

poznam ja paniko it v transporter. Ker to se pač počne recimo 1x letno in ni neka baš vsakdanja reč, vsaj pri nas ne. Z Minimucem, ko sva se šla cepit, je bilo podobno, samo, da sem zmagala (in sem bila jst potem še celo popoldne v šoku - predvsem zato, ker sem sama sebe presenetila. Sem namreč ena extra softička, tegale mjawzlna sem pa obvladala ko Đeki Čen :O ). On je bil potem zelo priden, med vožnjo, no edino - pokakal se je noter nekje na pol poti. Tole si jst mislem o temle, je povedal s tem. 8)

Po moje je res najbolje, če je možnost, da je transporter nekje tko, da je domača reč, da gre maček kadar hoče noter, ven, gor, okoli,... In druga stvar - odločno. Saj ga ne tlačiš noter, ker si žleht in ti paše mačka matrat, ampak zato, ker je pač treba.

Tko na splošno - za stresne situacije uporabljam tablete z baldrijanom. Srečko faše po eno ali celo dve, kadar je tko neznosen, da ga še jst ne morem več prenašat, je namreč non-stop pod stresom zaradi številnih cimrov in se je odločil, da bo občasno to malo spotenciral.

Tistole foro od taperverčkov s kapljico baldrijana na smrček bom pa tudi sprobala ob priliki, mi se jako dopade :good:
Pri nas je baldrijan itak v vseh možnih oblikah - kapljice, posušene korenince, tabletke :lol: )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So maj 14, 2011 6:27 pm

Re: Muca in napad panike

Ma tole s smrčkom res deluje. To je edini način, da mojo Čupo prepričam, da poliže malo bezopeta. Ker mokrega/mastnega smrčka pa gospodična že ne bo imela, v trenutku oblizne. :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So maj 14, 2011 7:22 pm

Re: Muca in napad panike

oaza88 je napisal/-a:Po moje je res najbolje, če je možnost, da je transporter nekje tko, da je domača reč, da gre maček kadar hoče noter, ven, gor, okoli,... In druga stvar - odločno. Saj ga ne tlačiš noter, ker si žleht in ti paše mačka matrat, ampak zato, ker je pač treba.


Pri nas se to žal ni obneslo. Imam transporter skoz zunaj, notri dekco/brisačo, pa pri Fonzie ni užgalo. Pri njej je bilo vse odvisno od počutja. :(


Baldrijan bom pa tudi jaz prakticirala, če bo potrebno. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So maj 14, 2011 7:25 pm

Re: Muca in napad panike

O ubogi revež Jakec :(

avena, ti posodim uno varilsko reč, če rabiš :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor So maj 14, 2011 7:54 pm

Re: Muca in napad panike

Samo navadne škatle ne, niti tistih pletenih lesenih. Sem videla pri vetu, kako je neki maček pleteno leseno košaro popolnoma razcefral v petih minutah in ušel. Še dobro, da so imeli vrata in okna zaprta. Ubogi revež, resnično verjamem, da ga je panika zato, ker se je bal, da ga nočete več. V tem primeru bi jaz tudi probala z baldrijanom. Če ne bo šlo in bo kljub temu panika pa raje prosite katerega od veterinarjev, da pride k vam na dom. V nekaterih ambulantah se je mogoče tako dogovorit.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So maj 14, 2011 8:00 pm

Re: Muca in napad panike

No, avena, vem, da ti ne bo pomagalo za kaj drugega, kot mogoče za tolažbo, toda jaz Melija v letu pa pol še nisem peljala vetu - ker ne vem, kako bi ga spravila v transporter. No, zdaj sem transporter postavila na polico knjižne omare in Mila hodi notri ležat (krasno je, ker ona nas vidi, mi njo ne :devil: ). On se ga še izogiba, toda parkrat je tudi sam notri ležal.

O tem, kako močan je maček, ko zapaničari, pa vem kar precej 8)
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.