V središču

tablete


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne apr 10, 2011 9:38 am

Re: tablete

Jaz pa igram na mino presenečenja. Mucek sladko spi, jaz pa se pritihotapim zraven s skrbno skrito tableto in nataknjenimi očali, da ne bi slučajno v prvem poskusu falila sredine goltanca, ker pri vsaj treh mojih naslednjega poskusa preprosto ne bi bilo mogoče izvesti. Potem pa, čup, bliskovito opravim manever. Revše mačje misli, da je sanjalo. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne apr 10, 2011 9:44 am

Re: tablete

Dobra ideja! :good:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne apr 10, 2011 10:30 am

Re: tablete

O šit, gipsy, pol pa meni rečejo, da sem kruta :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Ne apr 10, 2011 10:33 am

Re: tablete

:lol:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr maj 04, 2011 9:50 pm

Re: tablete

Mnja, pri nas so se, odkar imamo vsak dan 2x tablete stvari malce spremenile in se je Missy izkazala za pravo bojevnico. Se posipam s pepelom, ker sem malo nejeverno brala o pljuvanju tablet...V osnovi gre približno tako, kot je opisano tule:
kako damo mački tableto.

No, razen tistega dela z mizo in konjedercem... :dash:
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr maj 11, 2011 7:01 pm

Re: tablete

Jaz sem danes razglistila moje tri. Pri veterinarju niso imeli Zantela, so mi pa priporočali Milbemax, neka nova zadeva, ki pokriva več stvari: gliste, trakuljo in tudi srčne črve. Ima okus in vonj po govedini in naj bi nekateri mački kar sami pogoltnili. Sicer je dražje: za 4 tablete sva dala 12€, a se je splačalo. 1 tableta je za 4-8 kilske mačke, torej je vsak dobil 1.Dala sva med par briketov in Ice (za katerega sem bila najbolj prepričana, da bodo borbe), je najprej pojedel tableto in potem brikete, Silver je itak tudi brez problema pojedla, Boo je pa pojedel brikete, tableto pa pustil. Fant ga je vzel v naročje in držal noge, jaz sem mu dala glavo nazaj odprla gobec, globoko porinla in voila! :) Torej nobenih težav, sem zelo vesela, da ni bilo borb in je šlo vse brez stresa! Priporočam! :good: Pa ni potrebna nobena ponovitev ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr maj 11, 2011 7:58 pm

Re: tablete

A slučajno kdo ve, ali se Zantel sploh še kje dobi? Jaz sem iskala pri vetu, po lekarnah in tudi na strani proizvajalca - pa nikjer ni ...
Kaj je dobra alternativa? Meni so prodali kup Pratela, pa ga potem nisem nič uporabila (ga rabi kakšno društvo, mogoče?).
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr maj 11, 2011 8:13 pm

Re: tablete

Meni so danes rekli, da bodo Zantel dobili ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr maj 11, 2011 8:16 pm

Re: tablete

ah, fajn, važno, da ga vmes pol leta ni bilo :D
pa tudi je vprašanje, če ga bodo res dobili ali so to to samo rekli :) (ma, ne, saj verjamem ... samo se dostikrat zgodi, da pač samo rečejo, da bodo kaj dobili, da imajo mir :) )
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr maj 11, 2011 8:35 pm

Re: tablete

Hehe, bomo videli. A da bi pa probala Milbemax pa ne pride v poštev?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr maj 11, 2011 8:42 pm

Re: tablete

ja, bom poskusila naslednjič (če ne bo že zantel na zalogi). tokratno razglistenje smo opravili s profenderjem :)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 317

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:35 am

Odgovor Sr maj 11, 2011 9:07 pm

Re: tablete

Kako pogosto jih pa razglistite? Saj to samo preventivno, ne? Mi smo jih nazadnje pozimi, ni nikoli bilo vidnih kakšnih zajedavcev.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr maj 11, 2011 9:19 pm

Re: tablete

jaz jih preventivno na 3-4 mesece. pa pred cepljenjem.
pri nas smo imeli dvakrat pojav zaresnih glist (pri različnih mačkah, pri obeh tik pred predvidenim razglistenjem), tako da sem raje bolj previdna kot premalo, ker ni nič fajn ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če maj 12, 2011 5:32 am

Re: tablete

Čisto tako, laično butasto vprašanje... kako pa lahko samo notranje mačke, ki se jih ne hrani s surovo hrano in ne prihajajo v stik z drugimi živalmi (npr začasniki) sploh dobijo gliste?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če maj 12, 2011 5:55 am

Re: tablete

Baje kar pride, se niti ne ve kako. Lahko s čevlji, lahko s tem, ko božaš naokrog vse živo in prineseš domov in božaš še svoje,...
Moje Ice jih je imel pa je bil razglisten par mesecev nazaj, je izključno notranji in je brikete ter konzervice, nikoli nič drugega. Imel je eno glisto in sem še isti dan letela po tablete in razglistila vse tri.
Pri meni je še tako, da se sezuvava pred vhodnimi vrati, tako da s čevlji v stanovanje niti ne prideva. Mogoče tudi kak obisk prinese, ko jih boža, kaj pa vem...
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če maj 12, 2011 6:25 am

Re: tablete

lahko tudi popapajo kakšno muho, ubogi prestradanci naši ;) , pa je to to.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če maj 12, 2011 7:33 am

Re: tablete

mja, sploh potomci prostoživečk se baje lahko že skotijo z glistami. potem jim je pa baje treba presekati življenjski ciklus. trakulje lahko pridejo z bolhami. pa tko ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 317

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:35 am

Odgovor Če maj 12, 2011 9:14 am

Re: tablete

Toliko možnosti, da je :O Nič, gremo še danes po tablete. Boljše preventiva, kot da se pojavijo :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To jun 07, 2011 9:16 am

Re: tablete

Pridem danes vsa (naivno!) navdušena z Milbemax tabletkami domov...
Od štirih mačkov jo je EN prostovoljno pogoltnil! :dash:
Je pa res, da so tabletke ful majhne in da jih je zelo simpl po grlu dol spravit. :good:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor To jun 07, 2011 5:21 pm

Re: tablete

:good:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.