V središču

tablete


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To jul 05, 2011 8:15 pm

Re: tablete

V približno kolikem času po zaužitju Zantela pa naj bi gliste šle ven, če jih je kaj?
(pri mladiču)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To jul 05, 2011 8:48 pm

Re: tablete

1-7 dni

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 28

Pridružen: To nov 23, 2010 12:08 pm

Odgovor To jul 05, 2011 9:39 pm

Re: tablete

v hrano karkoli dajat se pri meni še nikol ni obneslo - raje se sploh ne pritaknejo mesa....niso glih neumne:)

nič, treba je bil odločen: mačko med kolena, z eno roko odpret gobček, z drugo s prstom čim globlje tablet porint in zapret. ni ravno prijazen kontakt, ampak se vdajo, ko se navadijo, da bo šlo tko al pa drgač;)

pol pa hitro en priboljšek čez - zgleda morajo bit vse tablete res ogabnega okusa.....

kako pa jim potem 10 krempljev postrižete;) tableta je piece of cake:))

vaja dela mojstra - če mojster dela vajo, haha!
“Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea.”

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor To jul 05, 2011 9:55 pm

Re: tablete

Joj, v to temo pa moram še naše mačje borbe dopisat :lol: . Takrat mi sicer ni bilo smešno, ker sem po dveh dnevih dajanja tablet JAZ dobivala napade panike, ko se je bližala ura za antibiotik. Naša (pokojna žal) družinska maca nikoli ni bila ravno naročna. Samo 1x v njenem življenju smo bili primorani biti na antibiotikih in to je zgledalo tako:
Čakanje, da mačka v trdno zaspi. Nujno sva morala biti za to početje dva. Oče je z brisačo po tihem stopil v spalnico (ponavadi je spala na postelji....heh, prvič sva jo posadila na kuhinjsko mizo, da bo kao lažje - aha, je tako iz brisače ven zamahnila s taco, da je poln kozarec poletel na drugo stran kuhinje :lol: ), jo ovil v brisačo in se je tesno oklenil :D . Pihanja in renčanja, da ne govorim. Nato sem jaz tableto, namazano z margarino, probala dobit v gobec - itak ga je tiščala skupaj, tako da ni bilo šans priti blizu. No, potlej sem prste ene roke žrtvovala, da sem ji čeljust sploh držala razprto, medtem ko sem ji z drugo roko porinila tableto čim globje v požiralnik. Potem tiščanje gobčka skupaj in masiranje pod vratom. Parkrat je celo ratalo iz prve, spet drugič je tableta iz različnih koncev gobca priletela ven - se je kar zverzirala v pljuvanju :D . Po par dnevih pa sem se domislila, da bi si tisto roko, ki je služila blokadi gobca, oblekla v ene moje fine (no, po tistem niso bile več) semiš rokavice - tako vsaj nisem bila več pogrižena, krvava, otekla (res je bilo boleče).
Sicer ni bila mačka nič poškodovana (kakor se najbrž grozno tole zgoraj bere) in je ob zvoku briketov hitro pozabila na doživeto "nasilje" :rolleyes:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor Sr jul 06, 2011 2:10 pm

Re: tablete

:lol: :lol:
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 610

Pridružen: Ne okt 24, 2010 5:27 pm

Kraj: Celje

Odgovor Če jul 07, 2011 8:44 pm

Re: tablete

Mojmu Jurčku je "n e m o g o č e" :girltruce: dati tableto. Še pri veteriranju so obupali :blush: . Od vsega hudega je bil Jurček potem še nekaj čisto zmešan in ves iz sebe :girlsad: . Takrat so mi dali Biovermin pasto. A je ta pasta OK? Ker sem se potem odločila, da potem moje mačkone s to pasto mučim, saj je dosti lažje, kot s tableto.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 9:09 pm

Re: tablete

Skoraj ne verjamem, da se je bolj agresivno odzval od naše Laure :devil: . Poizkusi z mojimi gornjimi navodili ;) :D Ker tudi pasto boste mogli dat v gobček in se predpostavlja, da bo maček pri miru ob tem početju...tableta gre vseeno hitreje dol, ko se jo enkrat spravi v pravo pozicijo :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 9:13 pm

Re: tablete

Aja, v bistvu ti že uspeva tole s pasto (narobe prebrala :blush: ), čestitam ;) . S to pasto pa nimam izkušenj, tako da bo katera druga povedala.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če jul 07, 2011 9:24 pm

Re: tablete

Moram napisat mojo izkušnjo. Dat mački tableto je bilo zame dolgo mišn imposibl. Samo prvič mi je uspelo uturit s poli salamo, potem je bilo pa konec, mačke so brihtne :D . Sem pozorno opazovala veta, kako on to mirno in ležerno z aplikatorjem in kupim jaz lepo aplikator,cela važna,da sem odkrila "ameriko" 8).
Pajade,ni šlo. Sem premalo pritisnila in je tableta ostala v aplikatorju, maček pa pod kavčem, ker je pogruntal, da imam zle namene :devil: . Sem kupila profender, pa mleto meso za Zantel... rezultati bolj nikakvi.
Potem sem imela pa dost. Mački so in bodo, ni jih tako malo, tablete je treba dajat, ni kaj.
Sedaj mi uspeva direkt v goltanec, ampak tako, da z roko, v kateri imam tableto, mački razprem gobček od strani, ne spredaj. S prstom jo pobezam in vse (imam 4) zadosti odprejo gobček (to je zgleda refleks ali kaj), da jaz s svetlobno brzino porinem tableto not, zaprem gobček in že masiram grlo. Itak ji porinem zadosti globoko, da ne more več izpljunit.
Praksa seveda naredi svoje, tako da mi zdaj to res že gre,edino pri enem prej nataknem rokavice. Mrcina požre tableto, ampak tako hitro zapre gobček, da imam sicer prst preluknjan :rolleyes:
Če bo komu pomagalo...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe jul 08, 2011 9:12 am

Re: tablete

saj z aplikatorjem narediš enako, kot opisuješ z roko. z eno roko razpreš gobček od strani, z aplikatorjem pa potem dosti lažje zatlačiš dovolj globoko. dodaten plus aplikatorja je to, da ga lahko napolniš z vodo in ga na hitro stisneš, da voda pomaga poplaknit tableto.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So jul 30, 2011 6:09 pm

Re: tablete

Ponižno umikam svoje hvalisanje, kako obvladam mačkam dati tableto :girlblush: . Najbolj sitna, žlehtna in wannabe šefica od mojih mačk mi je danes dokazala, da se bridko motim.
Se posipam s pepelom in izumitelju Profenderja pošiljam veliko puso.

Podpis: ena, ki je danes potrebovala znaten del vsebine Prve pomoči :crazy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So jul 30, 2011 8:07 pm

Re: tablete

Sunny je slabe pol ure po zaužitju Zantela bruhal. Tablete oz.koščkov ni bilo videti, samo dokaj čista voda. Mu čez nekaj dni dam vseeno Profender ali ni treba? (je izključno notranji, surovega mesa ipd. ne dobi, danes je dobil tudi Frontline) :scratch:

To je bilo nekaj ur nazaj, ne bruha več, obnašanje in veselje do hrane je običajno.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 31, 2011 6:16 am

Re: tablete

Zjutraj sem spet našla pobruhano, za zajtrk je pojedel čisto malo (ponavadi skledico "pomije"),kakec je precej bolj mehek kot običajno, ni tako živahen in igriv, bolj poseda in poležava. :( . Pa v službo moram :dash:
To ni prvič, da je dobil Zantel, pa ni bilo nikoli nobene reakcije (pri nobeni izmed mojih mačk), zato me kar skrbi zdaj :( :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jul 31, 2011 7:34 am

Re: tablete

Kot razumem, je muc v nekaj dneh dobil Profender, Zantel in še Frontline. Preveč in nepotrebno. Zakaj dve sredstvi za razglistenje v nekaj dneh, pa v nekaj dneh bi še ponovila s Profenderjem? Zakaj Frontline, saj je notranji? Ne razumem, zakaj toliko nepotrebne kemije. Prav verjetno je, da se muc slabo počuti prav zato.
Sicer pa imaš protokol "razglistenje in cepljenje", kjer piše o sredstvih, doziranjih in razmakih.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 31, 2011 7:39 am

Re: tablete

Ne, ne, Profenderja ni dobil, samo Zantel, za Profender samo sprašujem, ker je kmalu po Zantelu bruhal.
Frontline sem morala dati, ker se je (po moji lastni krivdi, seveda :blush: ) nalezel garij od Maja, pa nisem
dala celo ampulco.
(nimata več stika in ta napaka je bila prvič in zadnjič, začasniki več ne bodo imeli stika z mojimi muci).
Zantel je dobil polovičko tablete, po navodilih (ima skoraj 6 kg).

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 31, 2011 7:47 am

Re: tablete

PS: zato se pa sekiram, ker sem ravnala po navodilih oz.rajši dala še malo manjšo dozo, pa nekaj ni
v redu z njim; a me lahko vsaj nekdo trešči po glavi in reče, naj neham paničarit :(
(če je pa to moje zlato :girlblush: )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jul 31, 2011 7:59 am

Re: tablete

Sem sklepala, ker si v enem postu hvalila Profender, pa sem mislila, da si ga tudi uporabila. Pri 6-kilskem mačku se jaz vsaj nekaj dni še ne bi preveč sekirala, bi pa z naslednjim poskusom razglistenja vsekakor počakala na razplet. Glede združevanja pa rizik vedno obstaja: še najmanj kar je tvegaš mikro, pa testiran verjetno tvoj tudi ni, prišlek pa tudi še ne...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 31, 2011 8:05 am

Re: tablete

Hvala, bom videla, kako bo v prihodnjih dneh.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 31, 2011 8:15 am

Re: tablete

Dodajam podatek, da me ne bo Yo_ za ušesa :P : Sunny je bil testiran že kot
mladič in je bil negativen
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jul 31, 2011 8:39 am

Re: tablete

O a tega Sunnya imaš? Ga poznam. :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.