V središču

tablete


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Če apr 07, 2011 9:02 am

Re: tablete

Hmmmm, to da sta pridni drži glede jemanja tablet (ker so pač podprte z vitaminsko pasto ;) ). O vsem ostalem bi lahko še kaj več povedala, recimo zakaj danes izgledam kot kak zombi, pa zakaj imata samo še eno skodelico za vodo in kaj sta naredili iz balkonskih vrat (kljub povprečno enem praskalniku/sobo). Ampak to je že offtopic... :P
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če apr 07, 2011 9:07 am

Re: tablete

Joj, Helena, očitno bo to to - dober vpliv na Yodija (Jakoba ;) ) prvih par dni! (Potem ga je pa še Zmagica utrjevala ;) )
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če apr 07, 2011 9:09 am

Re: tablete

Ja itak, da je to ta vpliv. :girlyes:
Larina, jst nimam pojma kaj si jih ti pol zdresirala, glede vrat pa to...... :D od mene sta šli čist pridkani. :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če apr 07, 2011 9:27 am

Re: tablete

Tudi jaz dajem tako kot Helena. Tako pri prejšnji muci kot pri Jacku in Čupi tako deluje brez problema. Opravim tok na hitro, da niti zamerita ne - se božamo dalje. Nežka ima pa eno frozno paranojo pred odpiranjem ust (ki smo jo zadnje čase malo ublažili s pranjem zob, ker je mačja zobna pasta tok njami, da se splača potrpet :nyam: ) - njej uspem dat tablete samo z aplikatorjem (napolnim ga z vodo) pa še mož jo mora držat. :girlblush: Skratka Nežka dobiva profender, ostala dva pa Zantel - eno stavno ni vredno matranja, kadar obstaja lažja možnost. :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Pe okt 15, 2010 5:53 am

Odgovor Če apr 07, 2011 9:33 am

Re: tablete

Pa ni nobenega maščevanja? Moja ima namreč ravno to najraje, takrat ko najmanj pričakujem napade.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Če apr 07, 2011 11:21 am

Re: tablete

Tudi pri nas brez težav deluje metoda, ki jo je že Helena navedla. Res je, potrebno je biti odločen pri prijemih (morda se ta ODLOČEN na videz zdi grob ali agresiven) in muc sploh nima kakšne izbire. Kasneje pa tudi še nisem nikoli doživela kakšnega "maščevanja"... :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če apr 07, 2011 1:11 pm

Re: tablete

vladek je napisal/-a:Pa ni nobenega maščevanja?...


Pri nas je. Drejka Prejka se za vsak tak ali podoben poseg takoj maščuje. :devil: Najprej napade Binkota, potem še Miško. No, včasih napade najprej Miško in potem še Binkota. :P
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če apr 07, 2011 1:23 pm

Re: tablete

Pri nas ni maščevanja. Nežka je za 5min užaljena in se ne pusti prijet, ostala dva pa še to ne. Odkar jim 1x tedensko umivam zobe, so pa še bolj potrpežljivi. :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe apr 08, 2011 2:17 pm

Re: tablete

no, tole bom za naslednjič razmisnla kako se bom lotla. sm začela z mulcem, odločno prjela pa s prstom začela vrtat da se čeljusti razprejo. ja valda ja...prvič je še šlo, pa je mali cigo jedan izplunu tabletek da sem ga iskala po drugmu koncu stanovanja. ampak počaku pa je na mestu. spet odločno zagrabm satana, ja ni več hotu odpret goflce. jst njemu ODPRI, on men tišina in nepremičen pogled nekam v ploščice zazrt. bojevanje je trajalo ene 8 min, ko je mali vrag le za malenkost vdal in sem izkoristla sekundo nepazljivosti. sledil je bajsi, ki je seveda celotno dogajanje spremljal od zelo blizu. se mu ni zdelo očitno, da bo njega tud tole doletelo, pa da bi jo popihal v najtemnejši kot. ta smotko je itak tak angelček, da je skor samodejno odprl žnablce, mu porinem tja nekam tablet, ki je parkrat sicer zaokrožil po gobčku, pa na smrček, pa na pult, pa nazaj v usta...uh...ta drugi je mem, hvala bogu. pride še madam rozi, oceni situacijo da nekaj dogaja, kar se ostalima ni lih dopadlo, me pogleda, jaz njo nazaj, me malo bolj grdo pogleda, in si rečm, ma ga ni boga da se grem z njo tepst. nazadnje je veterinar in dva tehnika niso bli sposobni ukrotit, zato jest tud probavala ne bom. od vseh najmanjša, najbl kumrna, žlehtna pa za ne povedat. skratka, morm si ogledat tele aplikatorje za naslednjič.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe apr 08, 2011 4:02 pm

Re: tablete

:lol: :lol: :lol: Bravo, knedl, tko se dela. :P
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe apr 08, 2011 5:43 pm

Re: tablete

Jst uporabljam helenino metodo, s to to razliko da to počnem na tleh (tako da ima maček vse 4 tace na tleh in je zato manj nevarnosti da dobim krempelj v oko), telo pa mu rahko stisnem med kolena. Tako je maček bolj ali manj imobiliziran - ne more gor ali naprej, ker ga držiš za vratno gubo, ne more levo in desno ker so tam tvoja stegna, ne more rikverc ker mu zapreš pot s stopali, ne more te praskat ker ima vse štiri tace na tleh - in vse kar ti ostane je da mu razpreš gobček in porineš not tableto. če ne moreš tega z eno roko ali če te je strah da te bo ugriznil, naj ti nekdo pomaga.
Pomaga da mu potem zapreš gobček, ga še par sekund držiš in mu masiraš grlo da pogoltne. Je pa res da je treba dati tableto precej globoko v gobec, čisto na koren jezika.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Pe apr 08, 2011 6:39 pm

Re: tablete

Jaz tudi MM (mačja mama :) )
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor So apr 09, 2011 11:20 am

Re: tablete

Pri nas je učinkovita metoda Mačje mame, čeprav tisto, da ne more levo/desno, vsaj za glavo ne drži, ker se zna kar fajn zvijat, odvečne kože ma pa še vedno tolk, da mu uspe migat.. Po drugi strani ma pa tipično maine coonovsko čeljust, tk da ko to enkrat odpreva, tableta kar pade not in ni problema, pa še nč ne zameri, ker je pač tak mucek. <3 Lali, po drugi strani, mi pa še k sreči ni blo treba dajat tablet v gobček - zlobica mala mi grozi že, ko se češeva.. Dajanje tablet bi bil masaker (punca je 5,3 kg same zlobe, ko je treba) :O :D Bom nabavla aplikator, just in case :)
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So apr 09, 2011 1:53 pm

Re: tablete

Mojega ta večjega je skoraj 10 kg same čiste zlobe, in to zmeraj non-stop, ne samo ko je treba. Pa ni debel, (okej, ni glih kostko..), samo tako ogromen mačkonar je. V bistvu sem samo enkrat v življenju kjerkoli videla večjega mačka kot je on. In če mi uspe pri njemu, bo tudi tebi pri tvoji! :D
Včasih je trba pač malo "tough love"... :devil:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor So apr 09, 2011 3:50 pm

Re: tablete

A kakšna od vaših mačk sama od sebe poje tablet ali je to utopija?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor So apr 09, 2011 3:54 pm

Re: tablete

Še nisem slišala.. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor So apr 09, 2011 3:59 pm

Re: tablete

Jaz pa. Od prijateljice maček poje tableto, kot da bi bila bombon. :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Pe okt 15, 2010 5:53 am

Odgovor Ne apr 10, 2011 7:24 am

Re: tablete

Moja muca je po napadih epilepsije tako lačna, da prav tako poje ne poje požre tableto. V bistvu bi takrat lahko pojedla karkoli. Ampak to so ekstremne razmere in dokaz kako zelo se lahko naši možgani poigrajo z nami.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne apr 10, 2011 9:13 am

Re: tablete

zalarjeva je napisal/-a:A kakšna od vaših mačk sama od sebe poje tablet ali je to utopija?

mhm. in oblizne se po njej ;)
je bil pri Heleni v šoli ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne apr 10, 2011 9:37 am

Re: tablete

Jaz mislim, da če bo kakšen od mojih sam od sebe pojedel tableto, bo to Silver, ki so ji všeč vse vrste priboljškov za razliko od Booja in Ice-a :) Bomo videli.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.