V središču

Kako varno peljati mačke na vrt


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 5

Pridružen: Ne apr 10, 2011 10:20 pm

Odgovor Ne apr 10, 2011 11:27 pm

Re: Kako varno peljati mačke na vrt

naša Miša je vsak dan na vrtu zavezana...skozi sili ven...parkrat počasi na začetku in na kratko...pol je pa kr šlo...pa živimo ob glavni cesti v mestu....ful rada gleda avte in ljudi....poštar si vsakič vzame čas za njo in jo počoha in podebatira z njo...

ko jo pa prime za na wc pa vleče v hišo...kolkor ona ve, se lula pa kaka samo v hiši v njenem wcju... :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe apr 22, 2011 11:49 am

Re: Kako varno peljati mačke na vrt

gjural, tole me pa na vas spomni :mocking:


Slika
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe apr 22, 2011 1:33 pm

Re: Kako varno peljati mačke na vrt

ojojoj ne me spomnit - tisti muvi je res za do past od smeha! :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor To maj 03, 2011 1:04 pm

Re: Kako varno peljati mačke na vrt

Jaz bom kar tukaj vprašala: kako bivšo prostoživečko, ki sili ven iz hiše navaditi na izključno notranje bivanje? So kakšne finte mogoče? K prijateljici se je namreč pritepla breja mačka, ki jo je S in jo ima zdaj v hiši. Jo bo obdržala in bi jo rada navadila na izključno notranje bivanje, a mačka začne tulit, ko vidi skozi okno, skače po šipah in se zaletava v njih. Lahko morda kdo kaj pomaga? Bi mogoče kaj Feliway pomagal? Jaz sem žal čist brez idej glede tega :( Hvala za kakeršenkoli nasvet.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To maj 03, 2011 1:33 pm

Re: Kako varno peljati mačke na vrt

a zamotenje z igro, cartanjem, mačjo meto (in o boh, baldrijanom :O ) ne pomagajo nič?
Potem naj ji pa pove, gospodični lepi mačji feliksici, da ima čisto prelep kožušček in podplatke, da bi si jih mazala v zunanjem svetu ;)
no tole zadnje je mal heca....nimam ideje, bom pa z veseljem prebrala kakšno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To maj 03, 2011 1:41 pm

Re: Kako varno peljati mačke na vrt

pomojem je odvisno od karakterja in da nekaterim (bivšim zunanjim) zadrževanje notri na silo povzroča stres. ne govorim zdaj o tem, da muc enkrat popraska po šipi, ko vidi ptička zunaj. ampak če notri zganja histerijo in se zaganja v vrata, okna,..., potem mogoče to vseeno ni najboljša izbira. :(
me res zanima, kaj bojo na to temo povedale tiste bolj izkušene mačkarice.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor To maj 03, 2011 1:51 pm

Re: Kako varno peljati mačke na vrt

Eden od mojih posvojenčkov je bil prej zunanji (zavržen) maček in je prve tedne kazal precej veliko željo po izhodu ven. Imela sem vklopljen Feliway, jutranje dretje ob balkonskih vratih (običajno so bili to pevski nastopi od 4:30 do 5:30 zjutraj) pa sem sankcionirala tako, da sem ga pošpricala z vodo, če ni nehal težiti. Stanje se je po nekaj tednih umirilo, nehal je prepevati. Odkar pa je ponesreči prenočil na hodniku bloka, pa niti pri vhodnih vratih ne rine več ven. 8)

Res pa je, da vse mačke pač niso za notranje bivanje, ko govorimo o odraslih prostoživečkah. Če bi mačka slabše jedla, postala depresivna ali se ves čas zabijala v steklo, potem je pač za razmisliti o vrnitvi v okolje in vzeti v zakup tveganje. Odrasle prostoživečke, ki so ves čas bivale na neki lokaciji, običajno kar dobro obvladajo nevarnosti v okolju (ob Celovški cesti je kar nekaj kolonij prostoživečk, pa nobena ni končala pod kolesi)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor To maj 03, 2011 2:55 pm

Re: Kako varno peljati mačke na vrt

Ji bom predlagala Feliway in špricanje z vodo, probat ni greh. Mačjo meto ima zdaj v tutki, ki jo je kupila (jo ima rada), igra se z njo, ogromno jo crklja. Je pa možno, da ji je dolgčas, ker ni skupaj z lastniki v hiši, ker se muca še ne upa po stopnicah v zgornje nadstropje in potem mijavka. Naj jo kar nese? Prijateljica je rekla, da ji bo dala čas, da sama od sebe pride do njiju gor. Mogoče bi pa šlo, če bi jo kar nesla gor in bi bila v njuni družbi. Čeprav vedno, ko zamijavka, prijateljica leti dol pogledat kaj je. Jo pa mora še nekaj časa na silo pač zadržat notri, ker je bila ravno sterilizirana. Bo poskusila vse, samo, da bo ja notri.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor To maj 03, 2011 8:21 pm

Re: Kako varno peljati mačke na vrt

Kaj pa možnost družbe - še ene muce? Take, ki je navajena na notranje bivanje?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor To maj 03, 2011 9:35 pm

Re: Kako varno peljati mačke na vrt

Sem ji tudi jaz to predlagala, bomo videli :)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 5

Pridružen: Ne apr 10, 2011 10:20 pm

Odgovor Pe maj 13, 2011 12:14 am

Re: Kako varno peljati mačke na vrt

evo Miša na povodcu :)
Slika
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.