V središču

Mačke in stres


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Pe okt 15, 2010 5:53 am

Odgovor Sr apr 06, 2011 9:24 am

Mačke in stres

V ponedeljek sem peljala mačko k veterinarju. Po prihodu domov se je mačka začela nenormalno slinit in dret. Zato sem jo seveda peljala nazaj in dijagnoza je stes, ki ga povzročajo obiski veterinarja. Mačka je postala zelo nemirna in vsakega najmanjšega šuma se prestraši in posledično se spet slini. Zanima me ali obstajajo kakšne pomiritvene "metode" ali pa ima morda katera podobne izkušnje s stresom pri mačkah.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 10:03 am

Re: Mačke in stres

Slinjenje je ena od pogostih reakcij na stres. Na srečo ni nevarno in hitro mine. Lahko kupiš Feliway sprej in ga pred odhodom popršiš po transporterju. Alternativa je tudi kakšna baldrijanova kapljica v transporter.
Za blaženje strahu/stresa pri živalih pa so primerna tudi homeopatska zdravila (bachove esence). Najboljša bi bila esenca, ki se ji reče rešilno zdravilo. Primerno je tudi za pomirjanje živali za novo leto, če se bojijo petard in podobno. Glede odmerjanja ti bo več povedal prodajalec. Ti pa moram priznat, da tukaj razlagam samo teorijo - pri nas tega (še) nismo sprobali. :girlblush:

Baldrijan pa preizkušeno deluje, moji ga dobijo za povohat na silvestrovo in se sploh ne zmenijo za fronto zunaj. :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Pe okt 15, 2010 5:53 am

Odgovor Sr apr 06, 2011 10:13 am

Re: Mačke in stres

Te stvari se najbrž dobijo v trgovinah za male živali, ali reje pri veterinarju?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 10:17 am

Re: Mačke in stres

Fermone ima čobmbe: http://www.supercombe.si/85-feromoni

Drugače pa lahko baldrijan kupiš v lekarni, pa za kapljice lahko tudi tam vprašaš.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 10:55 am

Re: Mačke in stres

"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 317

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:35 am

Odgovor Sr apr 06, 2011 11:20 am

Re: Mačke in stres

Te dorwestove tabletke mi uporabimo od časa do časa glede na situacijo, smo zelo zadovoljni (pa še z veseljem jih pojesta).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 12:04 pm

Re: Mačke in stres

priporočam baldrijan - magari malce posušenih koreninic na krožniček, če ima problem baldrijanovo tableto do pojest. Pa še hitreje prime, če je kar direkt. Tko se moj Srečko, u ibr uživčnjen dečko (mačji), zadeva in tolaži samega sebe, ker je en velik, največji revež na svetu :O :(
Tko seveda on misli, jaz ne, pa še ostalih 100% ostalih misli isto kot jaz. Ampak tak pač je in takega se trudimo imet najrajši na svetu. Je pa pri takem mačku res treba vložit v to malce več truda za to, to pa ja! :lol:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: Če jul 14, 2011 6:37 pm

Odgovor So avg 27, 2011 6:32 am

Re: Mačke in stres

jst mam tut problem s stresnim mačkom... namreč... par mescov nazaj smo preurejali hišo. Selila sva se iz pritličja v prvo nadstropje, mačka sem prestavljala iz ene sobe v drugo, tja, kjer se pač ni prašilo in delalo. tam sta imela wc, hrano, vodo, ležišče... sprva ni bilo opaziti ničesar, razen to, da pogrešata to, da nismo več skupaj - ni crkljanja zvečer pred televizijo, ni njunega najljubšega kavča... no, s časoma sva pri Vinnie-ju opazila, da je na sprednjih tačkah brez dlake. sicer ni imel ne izpuščajev ne nič, in tut mesto kjer je dlaka odpadla ni bilo v nikakršnem geometrijskem liku (mikrosporija), ampak po celi dolžini, na strani nad kolenom. Odpeljala sva ga h vetu, ta pa je takoj ko je stvar videl, rekel: "vi pa štemate doma?" :O okej, v trenutku sem bla pomirjena da ni kaj resnejšega, ampak zdaj me pa že "moti", ker je tega sigurno že 4-5 mesecev, dlaka pa se še vedno ne obnavlja - stresnega obdobja je mimo, sta v novem stanovanju kjer se počutita super, sta se navadila, se crkljata, normalno jeta... fora pa je v tem, da je vet rekel, da je bil maček očitno tako živčen, da se je nepretrgoma umival na tistih mestih. problem je pa v tem, da se zdaj tut umiva, ampak zarad vsakodnevnih potreb po umivanju, ne zaradi živčnosti. zanima me kolk časa traja da se dlaka obnovi, al pa mogoče če ima kdo kakšno idejo s čim mu naj bi namazala ta predel da bi mu "smrdel", da si ga nebi umival. hvala za kakršenkoli nasvet ;)

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 65 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.