V središču

Nocno bedenje :/


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 10:15 am

Re: Nocno bedenje :/

kako to misliš - vdirajo? :O
:lol:

mogoče komu prav pride tale ideja (ki je sicer nastala, ker smo tehnično samo napol pismeni ....v glavnem, enih vrat pa pantov nismo znali tko naštelat, da bi se vrata zaprla res čisto ornk :girlblush: :girlsad: ): magnet na vratno krilo in na podboj, pa če je treba, pa dva. Tko, kot so v starih časih - no, ko sem bila jaz otrok :lol: - mela vratca od omar naštimano.

Drgač je pa mačke ne spuščat v spalnico navadna nesramnost! :devil: :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 10:21 am

Re: Nocno bedenje :/

Ne morem imet magnetov, ker so glupa plastična harmonkarska vrata. Sva nalimala kar 4 ježke (ni luštno, če te zelo lulat :P) pa se Boo tok časa očitno buta not, da popustijo in se potem sprehajajo po celi kuhinji :devil: Zato rabim nekaj, da mu bo fuj in se ne bo pritaknil. Bom poskusila tale dvosktranski selotejp. Bom mela pa sigurno full dlak gor nalimanih :P
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 10:37 am

Re: Nocno bedenje :/

Pri nas ne dvostranski selotejp ne zobna pasta nista mela dolgotrajnega učinka. Je pa Čupa ful jokala, ko je praskala po selotejpu, ker jo je cukalo. :crazy:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Pe okt 29, 2010 9:19 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 10:44 am

Re: Nocno bedenje :/

Mačka seveda mora biti v spalnici in spati mora pri/na meni, sicer ne spim sploh :)

Imam pa drug problem in me zanima, kako je pri vas: Posteljnino imam vso scufano in preluknjano. Ker ne gre za umetniško nadarjeno mačko tipa Mila, te njene predelave niso ravno čudež lepote in je meni kar nerodno, ko posteljnino obešam na vrv. Poleg tega imam imam zdaj izmenično na postelji ista dva kompleta, ki sta že načeta, ostale - cele - pa hranim za - - kdo ve kdaj?

Ali vaše mačke nič ne strgajo? Saj moja ne dela tega namenoma, pač skoči, se odrine, zatakne ipd. In če strgajo - ali krpate vsakih par dni ali se požvižgate? ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po dec 12, 2011 10:54 am

Re: Nocno bedenje :/

Sušimo notri in noben ne vidi, da smo strgani, scufani in uiber kosmati :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po dec 12, 2011 11:02 am

Re: Nocno bedenje :/

:) Imamo čez dekico in se posteljnina nič ne strga, dekica je pa tudi cela. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 11:12 am

Re: Nocno bedenje :/

Oh, seveda strgajo :D če je čist mala luknjica, se delam, da je ni, če je pa okras večjih dimenzij (in v primerjavi z mojima umetnikoma je Christo malar za palčke) pa rjuho dam na kup za kakšno društvo, pa je. Zato sploh ne kupujem drage posteljnine, pol me vsaj ne boli duša, če kaj vržem stran. V tem letu sta šli dve spodnji rjuhi in dve preobleki za kovter. Bah Slika
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 12:14 pm

Re: Nocno bedenje :/

Selotejp nič ne pomaga pri butanju in odpiranju vrat bi jaz rekla. Marči je takoj nehal praskat po pragovih, ko sem jih oblepila in imam mir. Vrata pa so polepljena zaradi Monči, vendar to do sedaj ni ničkaj zaleglo saj punca še vedno praska po vratih kot nora. In sem "okrepila" polepljenost vrat... Zdej pa ne vem al sedaj mijavka, ker jo cuka :O al zato ker sva se potem včeraj zjutraj prav lepo pomenili, da jaz praskanja po vratih ne prenašam, da pa če me bo poklicala z mijavkanjem bom seveda prišla. :good:

Oaza88, ali lahko prosim za kakšno grafično (beri slikovno) ilustracijo tistih magnetnih načinov zapiranja vrat, ki se ne dajo naštelat - imam ena ravno taka in ....

PS: Zelo mi je žal, če sem nakrutejša oseba pod soncem ampak jaz resnično ne morem spat z mojim cukerčki v isti postelji..ker potem enostavno NE spim, tko je blo z otroci, tko je zdej z mucki. Makadam, packe od driske, dlako, luknje in vse ostalo bi še prenesla, če bi le imela svoj spanec. Se imata pa mackota čist fino tud na svojem drevesu, sam zjutraj pa zgodaj vstajata in si zaželita moje družbe....
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 12:33 pm

Re: Nocno bedenje :/

Nič ne imej slabe vesti, veliko nas je, ki mačk pač ne pustimo v spalnico, med njimi tudi jaz. Tudi pes tja nima vstopa in to je to ;) In nimamo nič strganih rjuh in vsaj SPIMO :)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Pe okt 29, 2010 9:19 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 1:59 pm

Re: Nocno bedenje :/

Dekica, Trixi, japajade! To je šele zabava, če se podnjo splazimo in spodaj škodo delamo :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po dec 12, 2011 2:06 pm

Re: Nocno bedenje :/

:) Pri nas so same pridne muce! Ko se luč ugasne, prišibajo na posteljo in je celo noč mir. :kiss:
Prisežem, da tudi čez dan ni nobene pod deko, ampak vse gor.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 2:20 pm

Re: Nocno bedenje :/

evo, rešitev na dlani:
posvojit je treba pridne muce :angel:
Take, kukr jih imamo me, recimo :angel:

:P :P :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po dec 12, 2011 2:55 pm

Re: Nocno bedenje :/

naši tudi ne spijo več pri nama ponoči. na začetku, ko sta bili samo C&B ni bilo problema, ker niti nista na posteljo hodile (midva sva pa oba taka, da se maksimalno raztegneva in nujno potrebujeva vsak svoj prostor). Potem, ko smo pa začeli nabirat začasnike (večinoma mlajše mrcinice), sva pa začela zapirat vrata (predvsem zaradi tega, ker so recimo tamali bili zaprti v svoji sobi, pa se skozi dvoja zaprta vrata pač ne sliši, ko kdo po vratih praska). ali sta zato C&B kaj prikrajšani dvomim, saj že prej nista razen zvečer in zjutraj nekaj na veliko ležali po postelji. se ne sekiram sploh. najbolj je pa to, ko včasih rečem, ajde pa naj bodo vsi spuščeni, potem pa noben niti noče v spalnico prit... :O :lol:
drugače pa ja, če imate možnost, dvoja vrata zaprta, pa se ne sliši nič ;)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 3:08 pm

Re: Nocno bedenje :/

Kozmopolitanka, ko se naša mala srkčana Mončica (strup je v malih flaškah :D ) spravi praskat na vrata se to sliši čez dvojna zaprta vrata! Poleg tega pa se je to začelo na vratih tud poznat, ker je bil prvi lepilni trak malo (za pol cm od špranje!) postrani nalepljen..in pol sem novega nalepila trojno in se še n-tič zelo resno pogovorila z njo, da men praskanje po vratih ni všeč (itak da ona praska povsod drugod kot pa po praskalniku :devil: , Marči pa zanalašč praska po praskalniku, da ga vidipš in pohvališ :angel: ), tko da zdej mjavka :good: (še vedno pa praska po steklenih vratih :devil: .. bom mogla še ta polepit..mi gre na živce ta lepilni trak ker ga je tko salamensko težko dol spravit, po dveh dneh pa izgleda kot en zapacan muholovec brez muh!)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po dec 12, 2011 3:12 pm

Re: Nocno bedenje :/

ojoj nisem vedela, da je tako hudo :) kaj pa če bi namontirali en ogromen praskalnik (magari en močan in odporen tepih) na vrata? potem ne bi bili zvoki praskanja ampak brušenja krempljev :lol:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 3:15 pm

Re: Nocno bedenje :/

izgleda, da bo res treba vse s tepihi oblepit :girlsad: (pa tolk jih sovražim, saj se noter prah nabira...)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po dec 12, 2011 4:46 pm

Re: Nocno bedenje :/

Mačke tudi pri meni nimajo vstopa v spalnico, to pa zato, ker se jim nikakor ni dalo dopovedati, da koš z umazanim perilom NI peskovnik in da se tja not ne hodi opravljat potrebe. Proti spanju v isti postelji nimam čisto nič (kuža ima ta privilegij čisto brez problemov), potegnem pa črto čez to da bi spalnica postala stranišče vsevprek. Raje prenašanje jutranje bobnarske koncerte kot vonj po občinski napravi za procesiranje odplak in presenečenja med perilom...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 10:19 pm

Re: Nocno bedenje :/

jazd pa opažam da imam nad pridne mačke :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr dec 14, 2011 10:07 pm

Re: Nocno bedenje :/

Many&Lena je napisal/-a:......
Oaza88, ali lahko prosim za kakšno grafično (beri slikovno) ilustracijo tistih magnetnih načinov zapiranja vrat, ki se ne dajo naštelat - imam ena ravno taka in ....
...


joj sori - sem prebrala takrat tole, pa pozabila potem, priznam - in res hvala, da si me spomnila, ker tole je res fajn pa zna še komu prav prist, v taki ali drugačni situaciji.
Kompletek je kupljen v železnini Klju*ca v Kranju, za en drobiž (moj se ne spomni točno, koliko, ampak reeees majčkeno). Namontiraš jih lahko več, po potrebi in kakor češ - tule je pač dal gor na vrh. Magnet je močen, vrata so zrihtana. Noben maček jih ne odpre (prej so se tako švohceno zaprla, da jih je malo manj kot z repom lahko odprl baš vsak, še suhcena princeska Tasha).

Tkole zgleda - priprta vrata:
Slika

zaprta vrata:
Slika

Pazit moraš samo, da tko prišraubaš, da sede in je to vsa umetnost :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Če dec 15, 2011 8:06 am

Re: Nocno bedenje :/

Super hvala Oaza88 za nazorno ilustracijo. :clap: :good: super ste tole uštimali!

Tiste kranjske železnine ne poznam ampak sem prepričana, da imajo kaj takega v vsaki večji trgovini za domače mojstre kateregakoli imena že.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.