V središču

Česanje mačke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 61

Pridružen: To maj 15, 2012 9:26 am

Odgovor To maj 15, 2012 8:37 pm

Re: Česanje mačke

Am .. ja, mene bi tudi zanimal kak 'recept' za česanje. Naša maine coon raste , vedno bolj je ksmata in dlake so dolge in NI VARIANTE, da bi se pustila po trebuhu česat, tako da obupano tipljem vozle in si razbijam glavo kaj bi se še dalo naredit pred pomirjevali in brivnikom...
roaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrr
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To maj 15, 2012 8:43 pm

Re: Česanje mačke

Uvedite čimprej redno česanje, še najboljše dnevno. In sicer gumijasto krtačo Zoomgroom, ker se večina mačkov rada češe s tem.
Tako boste odstranili redno odstranjevali odmrle dlake in ne bo prišlo do vozlov.

Koliko pa je teh vozlov po trebuhu? Kako redno pa jo češete?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To maj 15, 2012 8:45 pm

Re: Česanje mačke

Kot je rekla Skuiki.

Če je vozlov precej, jih med spanjem magari postrižite, potem pa naprej redno češite.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 61

Pridružen: To maj 15, 2012 9:26 am

Odgovor To maj 15, 2012 9:53 pm

Re: Česanje mačke

Hvala.
Češeva se redno vsak dan, tudi večkrat, vendar - kot sem rekla - trebuha ne pusti. Vozlov je kar nekaj in dejansko sem se lotila tega da ji med spanjem odstrižem vozle kolikor gre, vendar se predrami in takoj napade mojo roko :) Mnja, tudi debele usnjene rokavice sem že uvedla , ampak kako so kremplji ostriiii :).

zoom groom, bom nabavila.
roaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrr

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To maj 15, 2012 10:38 pm

Re: Česanje mačke

Takrat ko mačka trdno spi, res zelo trdno, se da kar kaj porihtat. Tako jaz eni moji grizuldi kremplje strižem.
In bi pri tvoji postrigla vse vozlje, da jo neha cukat, potem pa navajala na česanje in dotikanje trebuha. Če ne gre drugače jo pa postavi na zadnji dve taci, drži jo z eno roko okoli pasu, pa hitro nežno počeši po trebuhu, z krtačo/glavnikom, ki ne cuka.

Nekatere mačke pač ne marajo česanja in je treba najdt načine kako to učinkovito kljub vsemu naredit, četudi se malo upira.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr maj 16, 2012 5:35 am

Re: Česanje mačke

Uf, imate srečo s spanjem :P Jaz našo Leio vidim spati mogoče enkrat na mesec, ampak se takoj zbudi - če sem pokonci, je tudi ona (pa ni važno, kako dolgo :lol: tudi do 4h zjutraj je pekla piškote z mano :D )
V glavnem: poskusi s tole spalno finto, mogoče ji tudi malo skrajšaj krempeljčke ;) , predvsem pa jo navajaj na božanje in dotikanje trebuha. Tudi jaz sem imela težave s tem, da tega ni prenašala, pa sem vztrajala, zdaj pa sama nastavlja trebušček za česanje.
Zoom-groom je fajn, ker ni čisto klasična krtača :)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 61

Pridružen: To maj 15, 2012 9:26 am

Odgovor Sr maj 16, 2012 12:21 pm

Re: Česanje mačke

Hvala za nasvete. :) Ponoči mi je kar trdno spala tule na mizi zraven compa in mi je uspelo izstriči nekaj vozlov, enkrat se je predramila in uh, kar dobra praska je :)
roaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrr

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr maj 16, 2012 12:23 pm

Re: Česanje mačke

A dej, sigurno tudi Leia kdaj spi no :D (No, ti verjamem seveda, ampak sem presenečena :) ) Pri nas Peggy najmanj spi, pa še njo se da tako dobit, običajno tam okoli osmih ali devetih zvečer, če ne prej. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr maj 16, 2012 12:29 pm

Re: Česanje mačke

Ne vem, no, po moje ona sluti, kdaj se bom zbudila in je minutko prej že pokonci. Če kdaj drema čez dan, je to vedno tako, da je v trenutku ob meni, če se premaknem, ali pa takoj dvigne glavo, če se ji približam. Po moje se me malo boji, ker ji včasih strižem kremplje pa tudi kak šopek dlake sem ji že odstrigla :teasing:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr maj 16, 2012 12:38 pm

Re: Česanje mačke

Machette je napisal/-a:Hvala za nasvete. :) Ponoči mi je kar trdno spala tule na mizi zraven compa in mi je uspelo izstriči nekaj vozlov, enkrat se je predramila in uh, kar dobra praska je :)


A to kar takoj napade? :O Pri nas je ena bolj borbena za te stvari, pa običajno na več načinov pokaže, da naj neham kar delam.

A to jo imate že odkar je bila mladiček?


Me tvoja Leia malo spomne na mojo Peggy :) Samo Peggy je taka bolj, da se čez čas kar vda v usodo in pač kot en mrtvaček čaka, da boš opravil z njo... :S
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 61

Pridružen: To maj 15, 2012 9:26 am

Odgovor Sr maj 16, 2012 12:56 pm

Re: Česanje mačke

Ne, pri 8 mesecih smo jo dobili, zdajle bo 9. Rejka je rekla da sta se česali med igro - oitno je igra vsebovala kar dosti borbe :)
Se bova že zmenile :)
roaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrr

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če maj 17, 2012 11:32 am

Re: Česanje mačke

Ne vem kam naj pišem, pa bom kar sem.

Vse, ki imate dolgodlako mačko (ali pa tudi ne, pa pač veste to :) ), bi prosila za mnenje...

Zanima me, če na spomlad, ko mačka menja dlako, vaša mačka tudi dlako na repu izgubi? Peggy vem da je precej dlake šlo ven že nekaj časa nazaj, sploh okoli vratu nima več puha. Skrbi me pa njen rep. Vedno je imela zelo košat rep z zelo dolgo dlako. Dolga dlaka je zdaj ostala, rep je pa ene 2x manjši, tak prav oskubljen in posušen zgleda. :negative: Ni brezdlačnih mest, samo redkejša dlaka je. Pa ne vem a je to normalno, a vaši tudi "shujšajo" v rep? Ker če ni to, bi me potem skrbela kakšna stresna reakcija, pa da zato zgublja dlako. Sicer je dlaka lepa pa vse, ampak se res opazi ta njen rep...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če maj 17, 2012 11:35 am

Re: Česanje mačke

Leia je v enem obdobju zgubila dlako po skoraj celem telesu. Dejansko sem mislila, da bo imela kratko dlako (imam fotke iz tistega obdobja in je res hecna :) kot malo oskubljena kratkodlaka tigra ;) ) Potem je vse zraslo nazaj v dvojni meri :D Rep je pa res različno košat - ko zgubi ovratnik (po navadi poleti), je navadno tudi rep malo manjši :)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če maj 17, 2012 11:57 am

Re: Česanje mačke

Uf, hvala :good: ... se mi je zdelo ja, ker ovratnika ni, da tudi repa pač ni, samo je ful razlika in se pač ustrašim, ker je pač Peggy ... :girlblush: Samo da se dobro počuti, potem je pa vseeno kok je dlake. :)
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Če maj 17, 2012 12:56 pm

Re: Česanje mačke

ZoomGroom je zakon! Moj maček se je skril pod posteljo, ko je videl staro krtačo, zdaj pa jo vidi in se kar nastavi. Tudi takrat, ko ni njegov čas za česanje :D
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor Po jul 30, 2012 1:43 pm

Re: Česanje mačke

mi mamo že dve krtači doma pa je česanje še vedno velik no-go.

eno igličasto namenjeno super česanju mačk bla bla, ki naj bi ven pobrala še tako nadležno poddlako, ki ne deluje sploh. in eno gumijasto rokavico, ki je pa kar uspešna.
ampak so borbe z Mačko vsakič take, da ajoj. cvili, toži, izmika se, žalost taka, da se nam srce zraven para. imam občutek, da jo tista igličasta celo boli, zato jo uporabljam, da na koncu samo malo podrgnem po mački in polovim dlako, ki 'lebdi' na kožuhu.

druga krtača je taka fina gumijasta in nežna, je možno, da to mačko res boli? al pač princeska samo mijavka in javka, ker ji ni fajn bit česana?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jul 30, 2012 2:07 pm

Re: Česanje mačke

probaj zoom groom, pri nas je kar vrsta,vsi bi se česali :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jul 30, 2012 2:11 pm

Re: Česanje mačke

PS: tole je, če ne poznaš, res fajn stvar
http://www.supercombe.si/nega-krtace/50 ... m-cat.html

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Po jul 30, 2012 2:14 pm

Re: Česanje mačke

Naša mačka je mela en tak shizofren odnos do krtače (takrat so se dobile te igličaste pa ena kot rokavica), najprej je predla ko smo jo česal čez par sekund me je pa ugriznla in oddivjala. Go figure :D
Dvomim pa, da bi jo prov bolelo, sploh ker najbrž ne pritiskaš z vso močjo.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jul 30, 2012 2:43 pm

Re: Česanje mačke

No, naša Fergie konkretno brunda, ko jo češem. Moram jo itak držat z eno roko, z drugo češem, ker se skuša med česanjem obrnit okol in ugriznit. In Fergie ugrizne kot hudič, res, to še mene boli, pa nisem ravno občutljiva. Ko se že preveč zvije je pavza, da jo poravnam nazaj, potem pa naprej.

Zato jo nežno, a hitro rihtam z Zoom Groomom, ki res ful ven pobere, ko se pa preveč dlake nabere, jo pa povrhu še s tako igličasto počešem. - tej krtači je podobna http://www.supercombe.si/karlie-krtace- ... -crna.html

Možno je, da stoka samo zato ker ti hoče ukazat, da jo pusti na miru. Vsaj Fergie je taka.

Drugi dve se pustita česat, če ju predolgo matram pa malo cvilita, pa ju potem kmalu izpustim.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.