V središču

Muca in dopust


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor To avg 16, 2011 11:27 am

Re: Muca in dopust

Penny, sej načeloma bi bilo tudi meni vseeno, samo da bi se za mačka dobro poskrbelo. Ampak ker semo se glih že ufurali v to deljenje dietne hrane in je tudi Miško ratal malo manj "zatežen" pri fehtanju hrane bi bilo škoda truda. Tako bi bili po počitnicah spet na začetku oz. še na slabšem kot prej.

Kozmopolitanka, sem tut že sama tuhtala, da bi hrano razdelila v vrečke. Sevede se nisem spomnila na te zip-lock, ki mi bojo delo fajn olajšale. Hvala ;) Seveda, če jih v našem mestecu sploh dobim.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To avg 16, 2011 1:02 pm

Re: Muca in dopust

ja pri nas je to funkcioniralo. jessy je na dietni hrani, tako da sva zapakirala dnevne obroke v vrečke, tisti, ki jo je hranil, pa je vsak dan vrečko rpetresel v posodico s pokrovom, da se lažje natrese, pa še preprečiš, da bi kdo preluknjal vrečko. moram pa res pohvaliti, da so imele vse tri v času najine odsotnosti super postrežbo :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To avg 16, 2011 1:32 pm

Re: Muca in dopust

Hihi, tako sem tudi jaz lani svoji mami natehtala - za vsak dan posebno vrečko z "zadrgo" in so super delovali. Letos je bila pa že dosti bolj "ufurana" pa je sama dodajala hrano, ko je bilo potrebno :) (imamo brikete ves čas na voljo)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So okt 08, 2011 8:40 pm

Re: Muca in dopust

Mogoče bo komu s področja Ljubljane prav prišla ta informativna stran:

http://www.ljubljana.si/si/zivljenje-v- ... ba-zivali/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po feb 13, 2012 11:19 am

Re: Muca in dopust

Iz ene druge teme kopiram še sem:

skiper je napisal/-a:iščem nekoga ki bi bil pripravljen 1x dnevno obiskate moje mačkone pri njih doma, v času ko njihove vdane sluge trpijo na dopustu .... lokacija Moravče
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po maj 28, 2012 6:14 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Težko mi gre z jezika in ne vem, kako bom tole sploh preživela, ampak... :girlblush:

Po 3 letih brez dopusta se s težkim srcem odločam, da je čas, da iskoristim potovanje, ki sem ga dobila kot nagrado ob diplomi. Da ne bo prevelike diskriminacije, bi počitnice rabile tudi taperver mucke. En teden konec junija oz. začetek julija. Njihov začasni varuh se mora zavedati, da znajo biti v novem okolju preplašene in jih zato obravnavati kot begosumne (beri: okno zraven njih ne sme biti odprto niti na kip!). Glede na to, da svojih "otročičkov" nisem še nikoli pustila v varstvu, me bo pobralo od panike brez rednih sms-ov, da je vse ok. :blush:
So zdrave, pridejo r&r, s culico hrane in igrač.
A obstaja junak, ki bi priskočil na pomoč? V zameno nudim neizmerno hvaležnost in seveda vzajemno varstvo. :angel:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po maj 28, 2012 6:37 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Še boljša opcija pa je, da jih pride kdi vsak dan obiskat v Logatec. :girlblush:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po maj 28, 2012 6:49 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

ne bi šla vsak dan v Logatec (to ti je isto bogu iza nogu kot pri nas :D ), jih pa vzamem v varstvo, če mi jih zaupaš.
Bodo imeli sobo samo zase (ni glih fensi šmensi, je pa not kavč in pohištvo made by Dipo :D , wc in praskalnik bomo pa že zrihtali),okno pa ne bo odprto nikakor nikoli spljoh :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po maj 28, 2012 7:40 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Slavica, to bi blo super! Sekretek lahko prinesejo sabo pa Jack brez svoje varne hiške itak ne more nikamor. :yahoo:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To maj 29, 2012 5:44 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Lejo, kolk se je zagrebla! :O Sploh zraven ne pridem... :P

(TPV, čestitke za dopust!) :good:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor Sr jun 06, 2012 2:59 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

taperverčki je napisal/-a:Težko mi gre z jezika in ne vem, kako bom tole sploh preživela, ampak... :girlblush:

Po 3 letih brez dopusta se s težkim srcem odločam, da je čas, da iskoristim potovanje, ki sem ga dobila kot nagrado ob diplomi. Da ne bo prevelike diskriminacije, bi počitnice rabile tudi taperver mucke. En teden konec junija oz. začetek julija. Njihov začasni varuh se mora zavedati, da znajo biti v novem okolju preplašene in jih zato obravnavati kot begosumne (beri: okno zraven njih ne sme biti odprto niti na kip!). Glede na to, da svojih "otročičkov" nisem še nikoli pustila v varstvu, me bo pobralo od panike brez rednih sms-ov, da je vse ok. :blush:
So zdrave, pridejo r&r, s culico hrane in igrač.
A obstaja junak, ki bi priskočil na pomoč? V zameno nudim neizmerno hvaležnost in seveda vzajemno varstvo. :angel:


Če tole še velja in če ne boš našla nikogar, lahko jaz pridem vsak dan k tvojim trem zakladom :) Sem iz Zaplane, tako da sem blizu in bi komot prišla 2x na dan :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr jun 06, 2012 3:28 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Zaenkrat že imam obljubljene obiske na domu. Najlepša hvala, da si se ponudila! :kiss:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 652

Pridružen: Pe maj 27, 2011 11:36 am

Odgovor Sr jun 06, 2012 7:35 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

taperverčki je napisal/-a:Zaenkrat že imam obljubljene obiske na domu. Najlepša hvala, da si se ponudila! :kiss:


Se še jaz v vrsto za varuške postavim, če bi kdaj kateri na kratko s časom hodilo, z lahkoto in z veseljem vskočim. :)
Pa uživaj na dopustu! :sunny:
Cats are my favorite people.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 06, 2012 9:25 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

ehem, ko se ravno bliža poletje, anede ... jaz imam eno malo zagato med 21. in 25. junijem ... to je od četrtka (zvečer) do ponedeljka (popoldne). Če bi katera tam okoli Šiške morda imela čas, se močno priporočam + vrnem uslugo, večkrat, ker pri meni je situacija malo bolj komplicirana. Zaradi Perijinih težav z bruhanjem je treba a) hraniti trikrat na dan, b) dajati Bezopet, c) dajati posebno sestavljene obroke. :girlblush:
Pa smsi s stanjem so tudi skoraj obvezni (dam za tel. račun) :girlblush:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če jun 07, 2012 9:12 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Punce, zlate ste! :kiss:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če jun 07, 2012 9:20 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

jernejch je napisal/-a:ehem, ko se ravno bliža poletje, anede ... jaz imam eno malo zagato med 21. in 25. junijem ... to je od četrtka (zvečer) do ponedeljka (popoldne). Če bi katera tam okoli Šiške morda imela čas, se močno priporočam + vrnem uslugo, večkrat, ker pri meni je situacija malo bolj komplicirana. Zaradi Perijinih težav z bruhanjem je treba a) hraniti trikrat na dan, b) dajati Bezopet, c) dajati posebno sestavljene obroke. :girlblush:
Pa smsi s stanjem so tudi skoraj obvezni (dam za tel. račun) :girlblush:


jernejch, s katerega dela Šiške pa si?

Verjetno bi bilo lažje, če bi si npr. dva delila oskrbo tvojih žverin, to se ti zdi opcija?

V kakšnih razmakih pa jedo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 07, 2012 9:36 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Tudi, seveda, če bi le dobila dva, ki bi bila pripravljena si malo razdelit ... Sicer sem pa zraven obvoznice, nasproti celovških dvorov ... Načeloma bi verjetno za teh par dni šlo skozi tudi 2x na dan, po daljšem obdobju takega prehranjevanja pa Perč spet bruha, ker prehitro poje. Sicer je pa tako - zjutraj, potem spet čez kakih 7-8 ur, nato še enkrat pred spanjem (recimo med tednom - ob 7h, 17h, 23h; med vikendi - ob 9h, 17h, 24h)

Ja, vem, komplicirano :( :blush: ponavadi sem jih peljala domov k staršem, ampak sedaj imata tudi onadva tri, in jaz tri ... šest mac pa je za njiju vseeno malo preveč.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2602

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:03 pm

Odgovor Če jun 07, 2012 9:51 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

jernejch, jaz živim v bližini. Bi pa z nekom (Skuiki?) delila delo, ker pride ravno na izpitni teden. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 07, 2012 10:59 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

<3

hvala :kiss:

sem pa sicer potem celo poletje doma, če bo katera potrebovala kje po ljubljani varstvo :)
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če jun 07, 2012 4:12 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Tyto alba je napisal/-a:jernejch, jaz živim v bližini. Bi pa z nekom (Skuiki?) delila delo, ker pride ravno na izpitni teden. :)


Meni je to na poti v službo, tako da četrtek in petek in ponedeljek ne bi bil problem, bi lahko prevzela jutranji in popoldanski termin na poti v službo in nazaj. Za zvečer bi pa Tyto albo prosila, če je pripravljena prevzeti večerni obrok, ker dvomim da bi bile tvoje mačkice vesele še pasjih obiskov, heh :)

Glede vikenda pa ne morem zagotavljati, da bom gotovo v LJ.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.