V središču

Muca in dopust


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Sr jul 11, 2012 10:21 pm

Re: Muca in dopust

Monči in Marči sta že preživela svoj prvi dopust, torej, da nas ni bilo doma 8 dni. Prijateljica ju je zjutraj in zvečer prišla nahranit, dvignit rolete, preluftat, se malo poigrat in ju načohat, pa wc pregrabit...sta se ji čist "prodala" in ja...nista imela nobenega problema ob povratku (nič užaljenosti, sta bla ful vesela in crkljiva kot dva kužka).

Za naslednji dopust pa sedaj ne vem ali naj nekdo hodi k nam ali pa naj ju tam nastanim - ni problem plac temveč možna neskrbnost pri zaprianju oken in vrat, pa ker ne vem kako bosta prenesla. Kakšne so izkušnje?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jul 11, 2012 11:20 pm

Re: Muca in dopust

Ta varianta, ki se vam je letos dobro obnesla, se mi zdi še najboljša in najbolj sigurna, za vse. Varnost mora biti na prvem mestu. Pa tudi mucka se doma zagotovo najbolje počutita. Selitev se mi zdi še večji-dodatni stres za njiju.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če jul 12, 2012 8:09 am

Re: Muca in dopust

Podpišem Trixi

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor Če jul 12, 2012 10:30 am

Re: Muca in dopust

Mi gremo vsako leto na dopust za 14 dni-Pipi in Bela preživita cel naš dopust doma-sestra pride 2 krat na dan-ju pocrklja :) nahrani.Edino kar je Bela bolj zamerljive sorte :( ne mara da nas ni-se ji skriva pod omaro in se 14 dni ne prikaže.Problem imamo samo z njo.Drugače pa mislim da se imata gut-ne vem če bi prenesla da ju odpeljem kam drugam,Že ko gremo k vetki se dreta v avtu ko jesiharja.Eto take mamo- :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe maj 31, 2013 2:24 pm

Re: Muca in dopust

ja, ehem, nič, pa smo spet dam, jerneja bi šla malo na dopust :blush:

Ker smo se vmes preselile pa še razširle, sprašujem, a bi morda kaka dobra duša bila pripravljena na moje mal popazit med 20. in 25. junijem? Datum je sicer zoprn, ker je podaljšan vikend in stavim, da vas bo veliko šlo po svoje, ampak morda se kakšna, ki ni predaleč, najde. Smo pa na Viču, blizu gostilne pri Žabarju.

Že vnaprej hvala :angel:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 290

Pridružen: Ne mar 24, 2013 11:47 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jun 02, 2013 1:11 pm

Re: Muca in dopust

Sicer sem bolj nova tukaj in se zato (še? :) ) ne poznamo, ampak vseeno... Sem z Viča, blizu Žabarja in bom med 20 in 25 junijem 100% doma, ker vsak dan delam. Tako da, če želiš, bi se lahko 1x na dan (tam nekje okrog 12h, uro gor ali dol) oglasila počohat in nahranit živalice :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr jun 05, 2013 1:50 pm

Re: Muca in dopust

Mate zrihtano tole?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 05, 2013 3:02 pm

Re: Muca in dopust

Ja, s Choo sva se zmenili, mal bomo pa še poštukal, ker je fajn, da jih hodi nekdo gledat 2x na dan (sej veste, zarad Peri, in ker ne morejo ves čas imet na voljo briketov ...), bom vprašala še sestro, ampak gre 24. na morje, tko da ... bo izziv, kot vedno :wacko: Ampak še zmer smo vse zrihtal :good:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: So mar 02, 2013 4:47 pm

Kraj: celje

Odgovor Po jun 17, 2013 9:42 am

Re: Muca in dopust

Pozdravljene....

Ne veem ali je tole še aktualno ali ne, probala bom.....malo mi voda teče v grlo, ker greva s fantom ta teden na dopust in nama je varuška naše nuške odpovedala...sedaj iščem ali bi kira imela čas in jo za en teden oskrbovala ali bi jo bila katera pripravljena vzeti k sebi.....sem iz celja. 100% pa tudi vrnem uslugo, prav tako lahko kateri drugi hodim čuvat muce.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 517

Pridružen: To mar 27, 2012 8:53 pm

Odgovor Po jun 17, 2013 3:44 pm

Re: Muca in dopust

Ali ste našli varstvo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 26, 2013 12:07 pm

Re: Muca in dopust

Še tu se zahvaljujem choo za varstvo in all, ker se je ponudila :kiss: Obenem sporočam, da sem sedaj ves julij doma, tako da če potrebuje katera varstvo po LJ - jaz lahko :)
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 290

Pridružen: Ne mar 24, 2013 11:47 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 26, 2013 4:39 pm

Re: Muca in dopust

Malenkost :D Res so face tele tvoje mucice :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: So jul 13, 2013 4:14 pm

Odgovor Ne jul 14, 2013 1:28 am

Re: Muca in dopust

Če imaš mačko in želiš na dopust, ni preveč težko, znajti se moraš.
Nastaviš ji dovolj hrane, poskrbiš za prostore, da ima udobna ležišča, je pa priporočljivo, da ji nastaviš igračke + kakšnemu sosedu rečeš, da jih pride paziti kdaj pa kdaj, jim zamenjati vodo / dati hrano. Sama zdaj ne dosti hodim kam, morda samo enodnevni izleti, drugače pa raje ostanem pri muckah, da vidim da so na varnem in toplem pri meni, :cat:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Ne jul 14, 2013 8:57 am

Re: Muca in dopust

Ursheek99, muce že po zakonu ne smejo biti same več kot 24 ur, tako da tole, da pride sosed pazit kdaj pa kdaj, ni v redu. Je že treba hodit vsak dan, za muce pa je še toliko bolje, če se hodi dvakrat na dan. Tudi, ko se išče skrbnika, je treba poiskati takšnega, ki mu zaupaš in veš, da bo za muce poskrbel tako kot je treba in da bo seveda pazil, da ne uidejo ven.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: So jul 13, 2013 4:14 pm

Odgovor Po jul 15, 2013 1:07 pm

Re: Muca in dopust

To pa tudi, ja :) Še boljše pa je, če najdeš neko osebo, ki ji res zaupaš in jo celo vzame k sebi domov. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Po jul 15, 2013 1:11 pm

Re: Muca in dopust

Ni nujno. Mačke se znajo zelo navezat na prostor in jim predstavlja začasna selitev večji stres kot to, da so par dni večinoma same, sploh če grejo v neznano okolje..
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 09, 2014 8:51 am

Re: Muca in dopust

Daaan! Spet jaz in moj dopust ... :girlblush:

Potrebovala bi varstvo čez tisti praznični vikend, ko vsi nekam zbežijo, vključno z mojimi stalnimi mačjimi varuškami ... Torej, od 20. 6. popoldne/zvečer do 25. 6. zjutraj ... :girlblush: Se ima kdo željo družiti medtem z dvema grumpy skušama in dvema odštekanima tigLama? Na Viču, dvakrat na dan (smo malo spremenili prehrambeni režim in je koj lažje tudi za varuške ...).

No, če je kje kakšna dobra duša ... Sem pripravljena vrnit uslugo + ves julij sem v Ljubljani, tako da če kdo potrebuje ... Sem mobilna in lahko kjerkoli po Ljubljani, pa tudi maoo izven :)

Hvala že vnaprej! :good: :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po jun 09, 2014 9:43 am

Re: Muca in dopust

Če bi bile na Gorenjskem... :rolleyes:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Po jun 09, 2014 9:43 am

Re: Muca in dopust

:truce: :truce:
Če se bomo s "ta-velikimi" kocinami potepali, se bomo samo čez dan, ker so še ena lačna in scrkljana :D usta doma. :cat:
Rabiš samo serviranje in odstanjevanje pridelkov, mar ne?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 09, 2014 9:59 am

Re: Muca in dopust

Alexx, i knooooow .... no, saj ... kmalu ... upam ;)

SinM ... :kiss: tako takoooo .... papica ... in tisto, kar nastane iz nje :D

Juj, hvalaaa! :) Se meniva dalje na ZS, jaaa? :clap: :angel:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.