V središču

Nosečnost in mačke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jul 10, 2014 11:45 am

Re: Nosečnost in mačke

omajgad...?! :O :O :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jul 10, 2014 11:55 am

Re: Nosečnost in mačke

Samo čakala sem :lol: :lol: :lol:

Ontopic, ne vem. Mogoče čuti spremembo v obnašanju lastnice in potem svojo tesnobo zaradi tega tako izraža?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če jul 10, 2014 12:04 pm

Re: Nosečnost in mačke

Mačke menda dejansko lahko začutijo hormonske spremembe :( Lulanje bi pa preprečevala tako, kot to počne recimo Loti Pupa (hrana tam, kjer najpogosteje lula, ipd.)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če jul 10, 2014 12:14 pm

Re: Nosečnost in mačke

Jap, na to tudi sama sumim (hormoni...). Me pa zanima, če potem neha? Če je katera že dala tole skozi...
Klasične metode preprečevanja žal ne palijo,...


ps: babe zmešane :lol: tole je za vas ta'firbčne: http://4.bp.blogspot.com/_idj6P2lwNJg/S_M1F4yDujI/AAAAAAAAAxs/ORTnC5admRM/s400/fat.jpg
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Če jul 10, 2014 2:56 pm

Re: Nosečnost in mačke

Mačke itak vedo vse. :D Osebih izkušenj sicer nimam, sta pa moji dve mačici povsem spremenili svoje obnašanje, ko je na obisk prišla visokonoseča kolegica. Ne vem ali se jima je trebuh zdel neobičajen, ampak veliko dela sta imeli z njo. Ob naslednjem obisku sta celo tekmovali katera uspe zleknjena dlje zdržat na trebuhu. :rolleyes:

Ena naša stranka pa je že med nosečnostjo potožila, da se njen maček "čudno" obnaša. Ko je rodila, je nenadoma zbolel, diagnosticirali so struvitne kristale v urinu, ki so se jih znebili, ko je muc sprejel novega člana.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če jul 10, 2014 2:58 pm

Re: Nosečnost in mačke

Alexx?!!!
Ne, moji se niso nč drugače obnašali. Sem bla pa na začetku 2 mesca v bolniški in so bli ful srečni, da smo se cel dan valjali na kavču.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jul 11, 2014 8:19 am

Re: Nosečnost in mačke

Noooo... a lohk vsaj ena napiše, da je imela take probleme na začetku, pa da so potem sami od sebe tudi prenehali? :rolleyes: :angel:

Pa hvala za odgovore... :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor Pe jul 11, 2014 10:17 am

Re: Nosečnost in mačke

Pri nas je bilo tako, da je Ajvi v času moje nosečnosti začela lulati izven stranišča tako, da sicer je sedela znotraj njega, vendar je potem med lulanjem začela dvigovati zadnji del in se je zaradi tega skoraj vedno polulala mimo oz. čez njegov rob. Odkar sem rodila teh težav nimamo več. Mogoče zgolj naključje, ali pa tudi ne. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe jul 11, 2014 11:46 am

Re: Nosečnost in mačke

Zgleda, da sčasoma nehajo (tele na linku omenjajo samo nosečnost). Omenjajo felliway ...
http://www.netmums.com/coffeehouse/hous ... t-all.html
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: So dec 15, 2012 7:01 pm

Kraj: Ljubljana - Videm pri Ptuju - Bovec

Odgovor Pe feb 17, 2017 12:20 pm

Re: Nosečnost in mačke

Povsem naključno zašel v to temo...
...upam, da spodaj zapisanega ne boste dojeli kot "smetenje"...

Po prebranem si namreč ne morem kaj, da ne bi napisal »hvalnice« tistim dekletom (in fantom seveda), ki ste se odrekle reprodukciji. Eden izmed svetovnih nazorov, ki se ga držim kot »pijanec plota« je (tudi) antinatalizem in sem vsakega, ki se odloči, da svojih genov ne bo »poslal v prihodnost«, izjemno vesel...

Da pa ne bi prišlo do pomote (in »vroče krvi«) – naj gre (iskrena) hvalnica tudi tistim dekletom (in fantom seveda), ki so se odločili za potomstvo, a so do (končne) odločitve prišli po temeljitem in dolgotrajnem (večletnem) premisleku...

O tistih, ki pa iz dilem otrok-žival, mačka-nosečnost ipd. delajo »big deal« pa raje ne bi izgubljal besed...


PS (nasvet za tiste, ki imate težave z vprašanji sogovornikov o reprodukcijski dilemi):
Ko ste vprašani: »Zakaj pa ti (še) nimaš otrok?«, odgovorite kar z vprašanjem: »Zakaj jih pa ti (že) imaš (boš imela)?«
S tem se debata ponavadi zaključi. Argumentov »za« – predvsem tistih racionalnih (če torej izključimo čustvene »argumente«) – je namreč mnogo manj kot tistih »proti«…
¡Viva La Evolución!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So feb 18, 2017 1:06 am

Re: Nosečnost in mačke

:goodpost: :goodpost: :goodpost: :goodpost:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.