V središču

Nosečnost in mačke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če mar 10, 2011 3:58 pm

Re: Nosečnost in mačke

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če mar 10, 2011 4:03 pm

Re: Nosečnost in mačke

Ja, šit.. Bi kdo poklical, morda in se malo pomenil s to gospo?
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Pe mar 11, 2011 10:05 am

Re: Nosečnost in mačke

Fajn bi bilo uvesti eno skupino, ki bi takšne nosečnice, katere oddajajo živali zaradi tega, poklicali in jim povedali, kako dejansko je na tej stvari.. se mi muce že prav smilijo. Nekaj let so bile ljubljene, in tebi meni nič jasno, morajo iti... :girlsad:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Pe mar 11, 2011 10:36 am

Re: Nosečnost in mačke

Glede na izgled tega mačka se ne bi prav nič čudla, če je to kakšna ženska, ki je pred 2,5 leti imela kak oglas v stilu zelo si želim dolgodlako dimasto muco podobno maine coonu če mi jo kdo podari, bom neskončno hvaležna, pri nas bo imela topel dom :bad: Takih oglasov namreč kar mrgoli povsod, vsi bi imeli dolgodlake dimaste (zdaj je sicer še bolj moderno: zelo si želim dolgodlako siamko ali whiskas pasmo, če mi jo kdo podari, bom neskončno hvaležna :dash: )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe mar 11, 2011 11:05 am

Re: Nosečnost in mačke

če bi bla čisto prepričana vase, da se bi kontrolirala in ne bi popiz* ob pogovoru s takimi kurami, bi se z veseljem javila za tole. sem pa danes že premišljevala da bi dotično poklicala in se zdrla na njo. edino škoda ker bi mi dol vrgla in se ne bi več oglašala...
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 11, 2011 11:14 am

Re: Nosečnost in mačke

knedlička, tebi je pomojem zdaj čisto jasno, da ste nosečke še dodatno občutljive. z napadom na te ženske boste dosegle kvečemu nasprotni učinek. zaleže lahko samo prijazen pojasnjevalni pristop. fino bi bilo, če bi kakšno od društev pripravilo kakšno luštno brošurico ali letak na to temo (a lahko kako pomagam?), ki jo bi takim posredovali. vse mirno in prijazno, da se nima kaj užalit in da je brez dvoma jasno, da gre za dobro živali IN otroka. v tej temi smo namreč že preveč zašle - je bilo kup komentarjev, kako ima marsikatera rajši živali kot otroke. s takšnim pristopom prepričevalka izgubi čisto vso kredibilnost. nosečka in mamica ne bo nikoli postavila žival pred otroka, treba pa ji je pojasnit, da tudi obratno ni potrebno.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe mar 11, 2011 11:35 am

Re: Nosečnost in mačke

ma sej se strinjam, vse kar praviš je čisto res. jaz sicer že tako po naravi kar mi ni blo ok povem, včasih ne na lep način, zdaj me pa hormoni še dodatno zaj*** in sem v luft še petkrat prej kot sicer. mi je pa jasno, da se moraš stvari lotit diplomatsko in lepo, na nežen in prijazen način, ker drugače res ne dosežeš nič. tole s to idejo o obveščanju se mi zdi kul od začetka in če bo kaj na to temo, sem rade volje na razpolago. lahko grem tud na kak trening pomirjevanja :D , če me boste rabili pomirjeno. glede tega kdo ima rajši ali otroke ali živali nima smisla dolgovezit. pač smo si različni hvala bogu. meni je blo jasno, da bom otroke imela slej ko prej, jasno je pa tudi vsem mojim da se živalim nikoli ne bom odpovedala. takoj ko bo mogoče, bom še kaj pritrogala domov. se pa spomnim precej let nazaj, ko sem ravno začenjala z mojim sedaj možem, sva enkrat imela eno burno razpravo, ne vem okoli česa že, je pa kreganje naneslo ali on ali moja rozi (ta najstarejša mačja guzica). kaj mislite kdo je ta kratko potegnil?
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe mar 11, 2011 12:18 pm

Re: Nosečnost in mačke

Jaz sem tut en malo dizajnerke po poklicu, lahko magari kaj pomagam za spackat skupaj en lep A4 ali A5 letak za ga razdeljevat po ginekoloških čakalnicah...
malo bom prosila pomoči glede teksta in pa seveda kakšno trebuščkasto mačjo slikco :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe mar 11, 2011 12:21 pm

Re: Nosečnost in mačke

Zamislila sem si nekaj v stilu - Nosečnost in mačke - ali lahko soivanje z domačo muco res ogrozi mojega otroka?

Mit: če živi mačka z nosečnico, se ta lahko okuži z to pa to boleznijo, ki je lahko za dojenčka tako pa tako nevarna
Dejstvo: bolezen se prenaša le tako in tako, veliko več možnosti je da....

itd.

Prosim ideje?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe mar 11, 2011 12:21 pm

Re: Nosečnost in mačke

Če bo kakšen letak/brošura na to temo, se javim in odnesem v kranjski zdr. dom :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe mar 11, 2011 12:37 pm

Re: Nosečnost in mačke

Za raznašanje po zd. domovih, ginekologijah se rabijo dovoljenja... :(
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe mar 11, 2011 12:39 pm

Re: Nosečnost in mačke

bom mal pogledala okol pa da vidm če me kej sreča.
alexx kakšna dovoljenja? od koga?
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe mar 11, 2011 1:15 pm

Re: Nosečnost in mačke

Evo en hiter preview kako sem si zamislila - to je za enkrat samo goli tekst, brez kakršnega koli urejanja, brez fontov, brez slikc itd.
Prosim da tiste ki ste bolj podkovane predlagate, kaj bi lahko pravzaprav napisali. Fajn bi blo dodati še kakšen mit/dejstvo.

Prosim tudi za eno kratko in jedrnato definicijo toksoplazmoze itd.

Jaz sem samo designer, prosim da ve ki več veste, svetujete točno kakšna naj bo vsebina. Bring on the flames! ;)

Slika
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Pe mar 11, 2011 1:17 pm

Re: Nosečnost in mačke

Lahko pa se naredi eno brošuro v smislu, da se najprej napiše, da je zelo pogosta oddaja mačk, ko pride do nosečnosti, ker vlada med ljudmi tako in tako prepričanje. Potem bi se malo razpisali o tem, koliko je ta panika dejansko upravičena. Napisalo bi se malo statistike o pogostosti toksoplazme pri nosečnicah (glede na to, da tisti prej omenjeni porodničar govori o nekih smešno nizkih številkah, bi se verjetno te podatke dalo dobiti), potem kako se to bolezen lahko dobi, zraven pa še par mnenj ginekologov in veterinarjev na to temo in na koncu še mnenje kakšnega psihologa glede sobivanja živali in otroka in o pretirani psihozi staršev in zavijanju otrok v vato.

Bi pa bilo najboljše, da se tega loti kakšna že uveljavljena organizacija alla Mačja Hiša, ki ima že en ugled in jo ljudje že precej poznajo. Lahko se to potem razdeli tudi preko spleta v obliki .pdf, po raznih trgovinah za živali in trgovinah z otroško opremo...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe mar 11, 2011 1:22 pm

Re: Nosečnost in mačke

Dobra ideja - to lahko damo na drugo stran. Konec koncev ima list 2 strani :)

Glede uveljavljene organizacije: če naredim letak mio je najmanjši problem fliknit logotip od MH gor - ali kogarkoli drugega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 11, 2011 2:00 pm

Re: Nosečnost in mačke

Bojo šefice povedale, če bi bila katera organizacija pripravljena prevzeti tole oz. se podpisat na takšen izdelek. Tudi ni prav nobene nuje, da so takoj cilj zdravstveni domovi. Če imamo lep dokument, lahko veliko naredimo, če ga posredujemo vsem, ki imajo oglase za oddajo živali zaradi nosečnosti in ga (po dogovoru z administratorjI) objavimo raznih forumih z nosečniško tematiko.

Penny je napisal/-a:Lahko pa se naredi eno brošuro v smislu, da se najprej napiše, da je zelo pogosta oddaja mačk, ko pride do nosečnosti, ker vlada med ljudmi tako in tako prepričanje.

To pa sploh ne, s tem daš idejo še tistim, ki se tega niso same spomnile. :blush:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe mar 11, 2011 7:10 pm

Re: Nosečnost in mačke

Alexx je napisal/-a:Za raznašanje po zd. domovih, ginekologijah se rabijo dovoljenja... :(


A res? :scratch: :( A pa misliš da bi "uradne osebe" opazile, če bi tam v prvem štuku pri ginekologinji kar v tiste predalčke vtaknila? Saj je en kup letakov, pa pogledajo jih ponavadi itak samo tisti ki dalj časa tam čakajo :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Pe mar 11, 2011 7:19 pm

Re: Nosečnost in mačke

Taperverčki - Verjetno res ja :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Pe mar 11, 2011 7:53 pm

Re: Nosečnost in mačke

taperverčki je napisal/-a:Bojo šefice povedale, če bi bila katera organizacija pripravljena prevzeti tole oz. se podpisat na takšen izdelek. Tudi ni prav nobene nuje, da so takoj cilj zdravstveni domovi. Če imamo lep dokument, lahko veliko naredimo, če ga posredujemo vsem, ki imajo oglase za oddajo živali zaradi nosečnosti in ga (po dogovoru z administratorjI) objavimo raznih forumih z nosečniško tematiko.


To sem hotela tudi jaz predlagati: če ne v ZD-je, pa objaviti na vseh spletnih forumih za nosečnice&mame, FB, v veterinarskih ambulantah, morda da se pošlje še organizacijam, ki imajo nosečniške tečaje in baby-trgovine, pa še trgovine za živali.
Pa meni bi se zdelo smiselno dodati še reference oz. spletne strani s strokovnimi članki, kjer poglobljeno obravnavajo toksoplazmo & domače živali
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So mar 12, 2011 9:11 am

Re: Nosečnost in mačke

No ajde! Limajte linke do referenc, predlagajte dodatke k tekstu.. vse nosečnice in mame z otroki pozivam da prilepijo luškane trebušček/mačje ali dojenček/mačje fotke...
Dajmo to naredit!

V ponedeljek ko bom spet na šihtu, bom pregledala kaj ste mi napisali in bom oblikovala tale letak.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.