V središču

Nosečnost in mačke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Ne apr 03, 2011 2:53 pm

Re: Nosečnost in mačke

Js sem tisti link o toksoplazmozi že prilepla na svojo FB stran, in ga bom še - glede na to, da smo pač v letih, ko se vse več kolegic odloča za otroke, bo sigurno prišlo prav.. Ker ta panika za nič je res kr neki. Tud midva s fantom imava dva mačka v stanovanju in ko se bova odločla za otroke, me še najmanj skrbijo take enostavno preprečljive okužbe (čeprav sem sama toksoplazmozo zelo verjetno že prebolela) - me prej skrbi, kako uspešno združit malčka z mojo mačjo nasilnico, ki je včasih res pravi psiho in napade na videz brez razloga, mačka zafrustrirana.. :O Ampak mi pa niti na kraj pameti ne pride, da bi se je zato znebila, kaj šele, da bi jo dala uspavat, kar tudi menda ni redko :bad:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Ne apr 03, 2011 3:04 pm

Re: Nosečnost in mačke

LaliLoki je napisal/-a:(čeprav sem sama toksoplazmozo zelo verjetno že prebolela)


Ne računaj preveč na to. Jaz sem celo otroštvo in mladost preživela pri konjih, kjer smo imeli vedno tudi štalske mačke (ki smo jih seveda veselo vlačili po rokah, če so se le pustili), pa vedno sem zunaj prečohala vse živo, kar ni pobegnilo, pa priznam tudi, da nikoli nisem bila pozorna na hudo natančno pranje solate in podobno. In sem pri 35-ih še vedno negativna.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Ne apr 03, 2011 3:10 pm

Re: Nosečnost in mačke

Saj ne računam - sem bolj jezikoslovni tip .. ;) Ma ne, niti slučajno nisem hotla rečt, da bom neprevidna med nosečnostjo in da bom kar predvidevala, da 'meni se pa to že ne more zgodit', sploh ne, ampak nimam pa namena zganjat panike po nepotrebnem in drastično ukrepat oz. pretiravat v smislu, da se bi zaradi te male možnosti okužbe znebila mačk, recimo. Tud otrok potem nimam namena zavijat v vato in jih probat ubranit pred vsemi bacili, potem pa pridejo v vrtec pa so vsak teden bolani pa imajo en kup alergij itd., ker nimajo protiteles in imunskega sistema.. Pač neko srednjo pot je treba ubrat, po pameti. No, taka je vsaj moja teorija. Kakšna bo praksa, bo pokazal čas. Razen glede mačk - tu že vem, da se ju ne bom znebila iz 'preventive'.
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne apr 03, 2011 6:43 pm

Re: Nosečnost in mačke

Vixen je napisal/-a:Jaz sem celo otroštvo in mladost preživela pri konjih, kjer smo imeli vedno tudi štalske mačke (ki smo jih seveda veselo vlačili po rokah, če so se le pustili), pa vedno sem zunaj prečohala vse živo, kar ni pobegnilo, pa priznam tudi, da nikoli nisem bila pozorna na hudo natančno pranje solate in podobno. In sem pri 35-ih še vedno negativna.


Kar je seveda še enkrat dokaz da se s toksoplazmozo ne okuži kar tako zlahka mimogrede in da tudi bacili ne laufajo za ljudmi in komaj čakajo da jih okužijo... :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Po apr 04, 2011 7:04 am

Re: Nosečnost in mačke

jaz sem lih v petek dobila izvide krvi. sem tud bla prepričana da sem pozitivna, seveda se mi je obesila kljuka. očitno se je res težko s tem okužit, ker sem tudi sama v rosnih letih pojedla par kil blata, vlačla po rokah vse možne živali in podobno. sva se pa s sestro pri ginekologu pogovarjale, kok so nekatere današnje nosečnice strašno občutljive in predvsem panične, sploh kar se mačkov tiče. ima tudi ona sama doma nekaj svojih muc in precej tistih, ki se čudežno znajdejo na njenem pragu. sem bila prav prijetno presenečena.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Po apr 04, 2011 10:30 am

Re: Nosečnost in mačke

Same fajn novice, knedl :) Pa čestitke še z moje strani!
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Po apr 18, 2011 10:18 pm

Re: Nosečnost in mačke

Nekaj časa nazaj se je prav tu rodila ideja o letaku z informacijami o toksoplazmozi ipd. Zato smo v DZZŽ Kranj (v sodelovanju z drugimi forumašicami) pripravili LETAK o sobivanju z mačkami v času nosečnosti. Na letaku najdete informacije o toksoplazmozi, ovrgli smo nekaj mitov, nekaj besed pa namenili tudi odraščanju v družbi živali. Torej - vabljeni k branju ;)

In še enkrat hvala vsem sodelujočim! :kiss:

Letak bo kmalu na voljo tudi v tiskani obliki - pri nas ga boste lahko dobili vsi, ki bi ga želeli deliti s kakšno nosečnico ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Po apr 18, 2011 10:22 pm

Re: Nosečnost in mačke

Odlično! :good: Ga lahko delim na Facebooku? Se mi zdi, da imam okrog sebe same nosečnice in bo sigurno prišlo prav..
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Po apr 18, 2011 10:26 pm

Re: Nosečnost in mačke

Seveda, bomo veseli :good: Naj ga vidi čim več nosečnic!
Na naši fb strani bo viden jutri, sicer pa preprosto lahko objavite prej objavljeno povezavo ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Po apr 18, 2011 10:33 pm

Re: Nosečnost in mačke

Evo, je že gor, pa bom se probala čim večkrat spomnit še objavit. Res je super napisano, ravno prav dolgo, da se ljudem ljubi brat, fajn izpostavljene stvari .. Res fino :good: Da bojo bodoče mamice bolj mirne :rolleyes: :)
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po apr 18, 2011 10:33 pm

Re: Nosečnost in mačke

Res je lep letak, super!! :clap: :yahoo: :good:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Pe okt 29, 2010 9:19 pm

Odgovor To apr 19, 2011 11:16 am

Re: Nosečnost in mačke

Odlično ste tole izpeljale!

Link sem poslala nosečnici, katere oglas je bil povod za nastanek te teme. Plakat ji je zelo všeč in upa, da bo visel v vseh ginekoloških čakalnicah.

V njenem primeru je ozaveščanje obrodilo sadove. Zaradi posebnih okoliščin bodo mucki sicer do konca nosečnosti v začasnem varstvu pri babici, vendar pridejo potem nazaj k mamici in dojenčku.

Gospa je hvaležna in dovzetna za vse dobronamerne nasvete, vendar pa je žal doživela tudi precej hudega obtoževanja, zmerjanja in žalitev, ki so jo v času, ko je bila že tako ali tako bolj občutljiva, precej prizadele. Predlaga še kakšen plakat, na primer na temo: Zaščitniki živali mučijo ljudi, ali pa: Nadlegovanje - kje je meja?

Moram se strinjati z njo, da jezni napadi res naredijo več škode kot koristi. Saj znamo z lepo besedo vse doseči!

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To apr 19, 2011 11:38 am

Re: Nosečnost in mačke

Mateja4 je napisal/-a:Zaščitniki živali mučijo ljudi, ali pa: Nadlegovanje - kje je meja?


Vem, da se z lepo besedo in razlago da narediti veliko več, kot z napadanjem. In tudi mislim, da nobena na tem forumu ni taka, da bi brezglavo kar napadala ljudi. Tako da se mi teli predlogi za letake malo trapasti zdijo. Zaščitniki živali že tako preveč sranja požrejo, zdaj naj pa grejo sami delat plakate o tem kako mučijo ljudi? :bad: A pa jih res mučimo?

Lahko pa ta nosečka sama to naredi, če je takega mnenja. Mora pa vedt, da vsaka akcija sproži reakcijo in to se je zgleda tudi v njenem primeru naredilo. Ta nosečka je bila deležna zgražanja, kar se njej grozno zdi samo zato, ker se ji ni grozno zdelo dat mucke stran. S strani punc iz PŽ in DZZŽ KR pa je prišla reakcija v obliki letaka, ki ozavešča.


To, da bi pa ona rada videla letake v stilu "Zaščitniki živali mučijo ljudi" mi pa da mislit, če se je njeno mnenje res sploh kaj spremenilo in če so se ji obzorja sploh razširila. :scratch:

Pa to je samo moje mnenje, da ne bo zdaj izpadlo, da je to mnenje sodelujočih na PŽ.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To apr 19, 2011 12:04 pm

Re: Nosečnost in mačke

Še tako dobro sporočilo ne bo doseglo nobenega učinka, če je podano na napačen (agresiven, žaljiv) način. In če je bila deležna takšnega "prepričevanja", jo čisto razumem, da jo je užalostilo in/ali razjezilo. Predlagani letak (o nadlegovanju) nima smisla, potrebno je samo malo več bontona in civilizirano izobraževanje, ne pa napadanje tistih, ki so sepripravljeni učiti. To leti na vsa področja življenja, ne samo na področje zaščite živali.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Pe okt 29, 2010 9:19 pm

Odgovor To apr 19, 2011 12:17 pm

Re: Nosečnost in mačke

Ne jemljite no zdaj teh predlaganih letakov tako resno! To je bil vendar hec.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To apr 19, 2011 12:20 pm

Re: Nosečnost in mačke

taperverčki je napisal/-a:Še tako dobro sporočilo ne bo doseglo nobenega učinka, če je podano na napačen (agresiven, žaljiv) način. In če je bila deležna takšnega "prepričevanja", jo čisto razumem, da jo je užalostilo in/ali razjezilo. Predlagani letak (o nadlegovanju) nima smisla, potrebno je samo malo več bontona in civilizirano izobraževanje, ne pa napadanje tistih, ki so sepripravljeni učiti. To leti na vsa področja življenja, ne samo na področje zaščite živali.


Točno to. Bonton, civiliziranost,... :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To apr 19, 2011 2:53 pm

Re: Nosečnost in mačke

Mačke v nosečnosti lahko tudi aktivno sodelujejo in so sploh nepogrešljive. :mocking:


Slika
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To apr 19, 2011 3:07 pm

Re: Nosečnost in mačke

a dej :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor To apr 19, 2011 4:19 pm

Re: Nosečnost in mačke

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr apr 20, 2011 6:59 am

Re: Nosečnost in mačke

pa kje jih ti pobiraš res :lol: ? točno take poze in učki me spremlajo vsak dan ko hodm gor pa dol in prepričujem želodec da nj ostane tam kjer je :D
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.