V središču

Mačke in trikci


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe nov 14, 2014 6:35 am

Re: Mačke in trikci

:clap: :clap: :clap:
Niki - car! :kiss:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor Pe nov 14, 2014 9:59 pm

Re: Mačke in trikci

Hvala. ;) Če je kera imela kdaj kakšno idejo, da bi svojo mačko učila kar pogumno nabavit kliker in se lotit dela. Edino pred uporabo si je pametno na netu dobro prebrat o klikerju in načinu uporabe, da kaj narobe ne delamo. Ko sem jaz dobila idejo, da bi mačka kaj naučila na kliker (daj tačko je edino znal že od prej) - to je bilo že 9 let nazaj- se prav spomnim še danes v katero trgovino za živali sem šla po kliker, danes ta trgovina ne obstaja več. In povem prodajalki kaj kupujem in ne vem kako je že beseda nanesla, da sem povedala, da ga rabim za mačka pa mi je prodajalka rekla, da to pa ni za mačke. In nato kakšno leto po tem nisem še kupila klikerja, mi je vzela pogum, nato pa sem po kakšnem letu vseeno šla spet v nabavo in drugič sigurno nisem nobenemu povedala za katero žival ga kupujem, bi me spet kdo imel lahko za zmešano babo. :D Danes bi pa prav rada tisti prodajalki pokazala Nikijeve videe, me zanima kaj bi rekla na to. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Pe nov 14, 2014 10:21 pm

Re: Mačke in trikci

Super sta, se vaju spomnem z drugega foruma :good:
Mi delamo malo s klikerjem, znata tačko, 5ko, sedi, nos (target kao) in ''okolo'' (obrat v desno). Za vse te vaje sem kliker že umaknila, bi pa morali malo bolj pogosto utrjevat, ker vedno prej malo premišljata, a bi al ne bi :D. Pa novih vaj bi se mogli počasi lotit :girlblush: (Ta ''noj'' zgleda zelo fletna :) ) Me pa nekaj zanima, sem se že na pesjanarju spravljala vprašat :blush: Naš kliker ima dva različna zvoka (en gumb na vsaki strani); je smiselno, da npr. Pashi potrjujem z enim, Valu pa z drugim zvokom, ali je vseeno, če obema z istim? Učim pa oba naenkrat, pač najprej malo enega, pa drugi čaka in potem obratno.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor So nov 15, 2014 12:20 am

Re: Mačke in trikci

Meni so rekli, da pri mačku naj kliker kar pustim. Bi ubogal tudi brez ampak še klikamo. ;) Saj, lotiti se je potem težko, ker se poleniš malo vmes hehe Za zvok pa ne vem, po moje, da je vseeno, če obema z enim zvokom, un, ki takrat ne dela verjetno itak ve, da ne delaš z njim oz kaj drugega tačas dela al je prav zraven pa vaju gleda? :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So nov 15, 2014 10:23 am

Re: Mačke in trikci

Aja, da se ga ne umika postopoma? Jaz sem v bistvu, ko sem kliker umaknila, kar z besedo zamenjala klik, da še vedno vesta, da prav naredita, ni mi pa treba met klikerja prilepljenega na sebe. Pa priboljšek še vseeno dobita, ampak ne vedno. Ta drugi sedi v bližini in naju gleda :) Ma ja, bom potem samo en zvok uporabljala, se je meni tudi zdelo, da jima je vseeno glede tega... Zanimivo je, kako iz čisto druge sobe slišita, da vzamem kliker (se sliši, ko gumb malo sem pa tja leta) in takoj pridirjata do mene. :D
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor So nov 15, 2014 2:38 pm

Re: Mačke in trikci

Jaz kliknem in besedo imamo za trik. Sicer pa včasih, ko nimam klikerja pri roki tudi rečem in naredi pa dobi priboljšek, brez klika, tako da gre, ampak ga še kar uporabljam. :) Aja drugi gleda? Heh ja ne vem a misliš, da bo on mislil, da si to zanj kliknila namesto onemu, ki dejansko klikneš? Kaj vem, po moje so dosti pametni, da vidijo, da ni zanje ali? Ti ne morem kaj svetovat v zvezi z dvema mačkama, ker imam samo enega. :)
Moj samo, da grem v kuhinjo, kjer imamo priboljške in kliker je že tam. Pa sploh ga ne slišim kdaj pride, se obrnem in kar naenkrat za mano sedi. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So nov 15, 2014 4:25 pm

Re: Mačke in trikci

Ne ne, z besedo sem mislila ''ja'', ne ime trikca. Rečem npr. Pasha sedi - on se usede in takrat namesto da bi kliknila, rečem ''ja!''. Potem pa dam priboljšek. To je za tiste trike, ki jih že znata. :) Ne vem, a je sploh smiselno, ampak tako sem se navadla, onadva pa tudi očitno razumeta. Ko se učimo, pa počakam na trenutek, ko tisto stvar naredi, v istem momentu kliknem in potem dam nagrado. Ime trikca pa šele potem dodam, ko vidim, da se mu približno sanja, kaj hočem od njega.

Na začetku sem uporabljala za vsakega svoj zvok predvsem zato, ker tisti, ki je bil na čakanju, ni čakal, ampak je hodil okrog naju pa mene s tačko žokal itd. in sem mislila, da ne bo mislil, da njega potrjujem, ker ''teži''. Pa sta se potem kar navadila, da je treba mirno počakat in da prej kot slej prideta oba na vrsto. :) Saj bom zdaj kar isti zvok imela za oba, itak vesta ja, kdaj je kateri na vrsti...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor Ne nov 16, 2014 7:08 pm

Re: Mačke in trikci

Aja, to. Jaz ime trikca že kar takoj od začetka dodam, čeprav mislim, da je tako bolj pravilno, kot si ti napisala, da dodaš kasneje. Vsaj kolikor sem malo brala po forumih. Tako da jaz sem malo po svoje naredila, saj tudi ko ga učim kar po svoje začnem kakor se mi zdi, da bo šlo, če se nama kje zatakne edino šele grem brat po forumih za nasvete. :)
No ja, sej zato sem mislila glede istega zvoka, da ne bi drugi mislil, da on prav dela, ampak če praviš, da vesta, potem itak ni panike. ;)
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.