V središču

Suha koža in prhljaj


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor So feb 19, 2011 11:15 am

Suha koža in prhljaj

Spet mam en problemček. Stanči ima precej suho kožo oz. takšno, da se delajo majhne luskice. Njegov črn kožušček torej ni čisto črn, ampak ima precej belih bikic. Koža pa je od blizu videti precej suha z malimi luskicami. Tudi ko ga krtačim lahko potem na krtački opazim ko je recimo po pet, deset dlakic skupi sprijetih na korenu z eno luskico (upam, da si predstavljate kaj mislim :girlblush: ).

Je to znak kakšne bolezni, ali se bo samo odpravilo s kvalitetno prehrano? Vem, da se je Čopitu v roku meseca, dveh po posvojitvi koža občutno izboljšala, dlaka pa je postala močnejša in sijoča.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So feb 19, 2011 11:53 am

Re: Suha koža in prhljaj

Za hrano sicer ne vem kakšno imaš, definitivno pa pomaga tudi pri dlaki.

Kaj pa da ga skopaš? Moji se je to naredil 1x-2x, sicer že dolgooo nazaj, pa sem jo skopala in je bilo potem ok. :scratch:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor So feb 19, 2011 12:17 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Prhljaj je velikokrat tudi rezultat stresa. Tako da, glede na to, da se je selil, bi lahko bilo tudi to. Hrana pa vsekakor pomaga.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 604

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:30 pm

Odgovor So feb 19, 2011 12:28 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Hrano je imel kvalitetno. Mislim, da je posledica selitve.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So feb 19, 2011 12:41 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Možno je, da mu manjka maščob ali pa kakšnega vitamina v hrani.. Poskusi dajati malo več omega3 in omega 6 maščob, morda?
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor So feb 19, 2011 1:24 pm

Re: Suha koža in prhljaj

ja. Sem se pogovorila s skrbnico pa je rekla, da je imel kvalitetno hrano (RC in Trainer), tako da to je bilo sigurno super. Druga stvar je pa stres, ja. Verjetno bo res kaj takega. Pri česanju pa sem mu to suho kožo prevzdignila, da je pogledala na površje.

Sigurno bo pod strogim nadzorom, če ne bo izboljšanja pa bo potrebno res dodati še kako maščobco več, tako kot je predlagala šiva. Bi bilo kaj narobe, če mu med njegove RC Kitten brikete umešam RC Hair&Skin? Če ja, kakšno razmerje mi priporočate? Ali mora zgolj jesti brikete za mladiče?

Hvala za potrpežljivost z mojimi stalnimi problemi :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So feb 19, 2011 2:30 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Jaz bi mu na tvojem mestu dodala malo ribjega ali pa rastlinskega olja.. Toliko, da prebrodi tole stresno obdobje, potem pa nazaj na samo briketke za mladiče.. Ni pa čisto nič narobe, če mu daš zraven še brikete za kožo, samo pazi, da prevladujejo mladičji briketi, ker se še razvija.. Glede razmerja pa se težko reče, ker je odvisno od posameznika.. "Na uč" rečeno tam nekje 20-25% po mojem mnenju..
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So feb 19, 2011 5:28 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Žličko ribjega olja k hrani vsak dan - če ga bo le hotel jesti.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor So feb 19, 2011 6:21 pm

Re: Suha koža in prhljaj

a to daste npr. zraven k vrečkici mesa al kako?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So feb 19, 2011 7:55 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Komot :). Daj k tistemu, kar maček zeeeelo rad je, ker ponavadi niso najbolj navdušeni ob tem :).
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor So feb 19, 2011 8:07 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Pri nas je pa zelo presenetljivo, da ko peljem tamalo muco k veterinarju v 15ih minutah rata čisto od prhljaja, kot da bi en po njej na gosto posul bele pikice. Pridemo domov, se prebožamo in sfurminiramo in je vse tako kot more biti...tako, da stres je čisto možen.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne mar 06, 2011 2:46 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Naš Yodi je pa spet dobil prhljaj ob poskusu menjave hrane :( A je to lahko samo prehodna težava ali pa hrana zanj ni primerna? Sicer je prhljaj tokrat manj izrazit, ampak je tudi odstotek nove hrane dokaj nizek (trenutno že cel teden dobivata približno 25 % nove hrane, prej manj kot več).
Sem že skoraj malo obupana, ker sta že dovolj stara in težka, da bi morala preiti na hrano za odrasle, ampak še kar vztrajamo pri hrani za tamale.

Pa ni ne ena ne druga hrana zanič (osnovna hrana je almo za mladiče, prvič smo imeli hude težave s prhljajem ob poskusu prehoda na almo za odrasle, zdaj pa eksperimentiramo s sanabelle). Pa vsakič uvajam novo hrano zelo počasi (več tednov) in vmes mine kar nekaj časa, preden poskusim z drugo.

Naj torej še malo počakam, če se bo umirilo, ali gremo spet na čisti almo kitten in kasneje spet poskusim s še kakšno drugo hrano?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne mar 06, 2011 2:53 pm

Re: Suha koža in prhljaj

dokler se ne debelita, itak ni noben problem, če jesta hrano za mladiče. ;)
kateri sanabelle dodajaš? sem že od več ljudi slišala, da po ostalih hranah imajo mački prhljaj, po sanabelle hair&skin varianti pa ne. kaj pa če bi ostali pri isti znamki - a almo za odrasle tudi ni ok?
ko smo mi pred nekaj meseci prešli iz hillsa na sanabelle (sensitive), da sta jack in nežka krajši čas imela malo prhljaja (na pogled prašni kožuščki). takrat sem razmišljala, da bomo šli nazaj na hills, če dlaka ne bo tako lepa kot prej, pa se je umirilo.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne mar 06, 2011 3:01 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Po almu za odrasle je bil črni kavč kot zasnežen :( Pa ne verjamem, da smo sploh prišli do mešanice 50-50, je bilo že prej kar hudo.
No, ravno tako, kot si ti opisala, je trenutno - rahlo prašen kožušček, morda se celo nekoliko izboljšuje ... Bom še malo vztrajala, mogoče bo pa res bolje. Aja, sem pa kupila tisto za notranje mačke.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne mar 06, 2011 3:05 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Aja, sicer se ne debelita (se zelo lepo kontrolirata pri hrani, ker so pri nas briketi vedno na voljo, in dejansko pojesta manj od dnevno predvidene), ampak se mi zdi, da je za mladiče potrebna drugačna sestava hrane kot za odrasle, saj imajo drugačne potrebe.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne mar 06, 2011 3:13 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Hrana za mladiče kasneje ni preveč primerna, zato kar malo poskušaj :). Poskusi s kakšno hrano, ki je dejansko narejena na principu sensitive variant, ker ena bo ziher kul.. Bi bilo pa fino, če jih daš dol z mladičje hrane. Pa vmesni prhljaj (če ni res grozno hud) je več ali manj (pri bolj občutljivih živalih) dokaj normalen pojav. Mogoče poskusi briketom dodati še kakšno olje (najboljše ribje, samo se kar zanjo upirat), da imata rahel presežek maščob, ki se bo poznal tudi na dlaki.
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne mar 06, 2011 3:15 pm

Re: Suha koža in prhljaj

OK, hvala :good:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To mar 08, 2011 1:29 pm

Re: Suha koža in prhljaj

Trenutno je prhljaj komaj opazen, tako da bom kar vztrajala :good: Upam, da bo kmalu tudi teh par pikic izginilo :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To mar 08, 2011 1:35 pm

Re: Suha koža in prhljaj

taperverčki je napisal/-a:sem že od več ljudi slišala, da po ostalih hranah imajo mački prhljaj, po sanabelle hair&skin varianti pa ne.


Moja dva ravno tega jesta, pa Mila včasih dobi prhljaj, recimo ko novo vrečo odprem. :fool:

Btw, najhujši prhljaj ever sta dobila od nekih (ne spomnim se več, katerih) ribjih Schesir briketov. Takrat se je od obeh kar dol sipalo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To mar 08, 2011 1:37 pm

Re: Suha koža in prhljaj

ti si ena od tistih, ki so to rekli.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 71 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.