V središču

Zamrežitev oken


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 12:29 pm

Re: Zamrežitev oken

Cats je napisal/-a:Čaki mal, Čopka, a smo mi sosedje :O :O Si ti doma v eni visoki luščeči se stavbi mogoče?



Hm, ni glih visoka (5 nadstropij) pa lušči se tudi še ne... Je pa res, da men vsi stari bloki isto zgledajo, tko da mogoče te to zavaja ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 12:54 pm

Re: Zamrežitev oken

A, pol pa ne bo, pri nas je veliko več nadstropij, le fasada je podobne zelene barve ;)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 26

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:51 pm

Odgovor Če apr 14, 2011 2:45 pm

Re: Zamrežitev oken

Mi smo meli tudi zamrezena okna, sva sicer sama ustvarjala, kupla se je ena mreza v kompletu z obojestransko lepilnim trakom, ki se je "namontirala" na okna. Ampak moji dve umetnici sta uspeli mrezo strgati... Mala (takrat dobre 4 mesece stara) je tako padla iz 5. nadstropja. Posledica je bil zlomljen sklep v sprednji tacki, ki pa je bil uspesno operiran in zaceljen. Tako da, vseeno previdno pri izbiri mreze. Jaz bom letos (ko sem v novem stanovanju) montirala trse mreze. Sem ravnokar videla reklamo za Lidl, bodo imeli naslednji teden te mreze:
http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/lidl_si ... date=17268 . Izgleda kar OK...
Ni navadnih mačk.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če apr 14, 2011 2:49 pm

Re: Zamrežitev oken

Jaz si ne bi upala pustit mačkov brez nadzora ob na ta način zamreženem oknu. Moja dva bi tole strgala v pol minute.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če apr 14, 2011 3:52 pm

Re: Zamrežitev oken

Jaz mam alu mrežo na lesenih letvicah s 6 tadolgimi lesnimi vijaki prišraufano na okno, pa jih še vedno ne puščam samih doma pri odprtem oknu. Od lidlovih je dobra samo una tretja - fiksna. Imamo takšne na nekaterih oknih in je ok za zračit, ko sem zraven, niti slučajno pa ne bi upala od doma. Pri ostalih se okvir preveč enostavno odpre.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 26

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:51 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 1:58 pm

Re: Zamrežitev oken

Jaz bom sla v Lidl pogledat, koliko so tele mreze kaj trdne. Ko smo imeli pri nas zgoraj omenjeno nezgodo, sva bila z mojim oba doma in oba v dnevni sobi, macki sta bili eno minuto se na kavcu, naslednjo pa ta male ni bilo nikjer vec. Najprej sem 5 min panicno hodila po stanovanju in jo iskala, potem sem sla do okna in videla luknjo v mrezi (ki je bila ravno dovolj velika, da se je mala splazila skozi). Normalno sem sla takoj dol in jo nasla spodaj... K sreci se je vse dobro izslo. Mack drugace nikoli ne puscava samih pri odprtih oknih, se nagnit ga ne upam, ko sta sami doma, se bojim, da bi splezali vmes....
Ni navadnih mačk.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 2:32 pm

Re: Zamrežitev oken

Mene pa zanima, če ima kdo takšno mrežo ali, če pozna koga, ki ima takšno mrežo in če je ok in varna:

http://www.*****.com/shop/cats/cat_fl ... ets/127598

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 491

Pridružen: Sr dec 29, 2010 7:24 am

Odgovor Pe apr 15, 2011 3:05 pm

Re: Zamrežitev oken

Hej,

jaz imam tako (ali vsaj zelo podobno) mrežo - mislim, da sem jo kupila v OBIju in da je prav za mačke. Je pa bila zelo draga (mislim da 100 EUR al nekaj takega). Je pa tako velika, da smo jo razrezali in uporabili tako za balkon kot tudi za 2 okni.

Pritrdili pa smo jo direktno na betonsko korito in na betonski del okrog okna, tako da gredo mački še vedno lahko na balkonsko korito z zemljo in za njih posajenimi rožicami (materina dušica :) oz. pri oknih na okensko polico. Po teh mrežah tudi plezajo (tudi 5kilski Čarli) in nikakor je ne morejo izpuliti ven.

Bom v naslednjem postu (ko preštudiram navodila za slikce) dodala slikce, da vidiš, kako zgleda. :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 491

Pridružen: Sr dec 29, 2010 7:24 am

Odgovor Pe apr 15, 2011 3:30 pm

Re: Zamrežitev oken

Slika

Slika

Slika

Slika

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 5:32 pm

Re: Zamrežitev oken

Zgleda fino. A potem so imeli tudi v Obiju podobne? Moram it pogledat - hvala za info!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe apr 15, 2011 5:43 pm

Re: Zamrežitev oken

Mi imamo drobno kovinsko mrežo, naklamfano direkt v lesene okenske okvirje s tistimi večjimi klamfami za les. Po skoraj enem letu je še taka, kot je bila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 7:11 pm

Re: Zamrežitev oken

Zmaja, noro dobro!!!! :clap:

A ta mreža kaj rjavi?
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 491

Pridružen: Sr dec 29, 2010 7:24 am

Odgovor Po apr 18, 2011 8:17 am

Re: Zamrežitev oken

Alexx - ne, gre za vrv spleteno v mrežo, torej ni nobene kovine. Smo pa poleg tega kupili nerjaveče kline (tudi v Obiju) in mrežo navezali na kline. Najprej smo z mašino navrtali luknje v betonska korita oz. pri okrog oken in vanje vstavili plastične vložke v katere smo vložili kline. Potem smo mrežo navezali na kline.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po apr 18, 2011 8:36 am

Re: Zamrežitev oken

Hvala, zmaja. :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 491

Pridružen: Sr dec 29, 2010 7:24 am

Odgovor Po apr 18, 2011 9:03 am

Re: Zamrežitev oken

ni panike ;)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 491

Pridružen: Sr dec 29, 2010 7:24 am

Odgovor Po apr 18, 2011 10:47 am

Re: Zamrežitev oken

samo še to - idejo za to mrežo sem dobila pri kolegici, pri kateri tudi mačkon konstantno hoče lovit ptiče na balkonu. čez mrežo jih ne more, vendar pleza po njej :)

se mi pa je zgodilo, da je skozi luknjo v mreži 1x prilezel vrabec...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Po apr 18, 2011 6:59 pm

Re: Zamrežitev oken

No, takrat pa res ne moreš mačka krivit za lov.. ;) Najbrž je bila cela žurka!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 491

Pridružen: Sr dec 29, 2010 7:24 am

Odgovor To apr 19, 2011 7:00 am

Re: Zamrežitev oken

v bistvu sem prišla domov in našla perje po celem stanovanju... in nato še trupelce pod kavčem :girlsad: žal me ni bilo doma, pri treh mačkih pa ubogi vrabček očitno ni mel šans...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne apr 24, 2011 7:46 am

Re: Zamrežitev oken

No, takole pa pri nas izgleda zamrežitev balkona, saj oken nimamo.

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne apr 24, 2011 8:22 am

Re: Zamrežitev oken

Super Gina, jaz resno razmišljam o čem podobnem :) Kako si se ti lotila tega, kje si mrežo kupila, koliko te je vse skupaj prišlo? :)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.