V središču

Zamrežitev oken


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 11:22 am

Re: Zamrežitev oken

Je zorno, ker so 3 okna skupaj, en dvojni in en enojni, ravno tako so rolete dvojne čez dvojno okno in enojne čez enojnega. Zraven so pa še balkonska vrata. Jaz ne bi dala mreže čez vsa tri okna, od zunaj so pa tiste škatle v katerih so rolete tesno skupaj. Malo težko razložit zadevo, upam, da si predstavljate. Bo potrebno malo preštudirat, samo nekaj bo treba ukrent, saj hočem zračit brez skrbi in zapiranja mačk v druge prostore. Tudi midva sva kadilca, potem so še obiski skoraj vsi kadilci,...
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 12:44 pm

Re: Zamrežitev oken

fujtofuj, kadit noter! :devil:
podpis: Balkonska Kadilka :angel:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 1:49 pm

Re: Zamrežitev oken

s čim se pa mrežo pritrdi na okvir? pa kje se da take deske za okvir dobit in mrežo? (no, imam v mislih eno trgovino, samo raje vprašam)

pa a je mreža vstavljena v okvir okna? ali se lahko naredi širšo in se jo pritrdi na zunanjo stran okna?


:girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 2:23 pm

Re: Zamrežitev oken

Za okvir smo pri nas uporabili letvice, ki jih je bilo potrebno razžagat na primerne dolžine in pobarvat. Kupljene v Bauhausu, ampak itak dobiš v katerikoli trgovini z gradbenim materialom. Tudi alu-mrežo za komarnik imajo, za tisto širšo mrežko kot pri Gipsy pa nisem prepričana.

Pri nas izgleda takole:
Slika
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne jun 12, 2011 2:37 pm

Re: Zamrežitev oken

Se skoraj ne vidi, da imaš mrežo! Cool! :good:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 2:41 pm

Re: Zamrežitev oken

Vau, luštno, sploh se ne opazi. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne jun 12, 2011 2:43 pm

Re: Zamrežitev oken

Meni je najbolj všeč visečka ob vratih. Noro dobro zgleda! Moj okus, Taperverčki.. :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 450

Pridružen: Pe feb 04, 2011 7:35 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 8:23 pm

Re: Zamrežitev oken

[quote="gipsy"]... Imamo mreže na oknih!...

Sem zelo zelo zelo vesela zate in tvoje in male in velike muce :) :clap: :good: vidiš, kar si zelo želiš, dobiš, ;) pa še super izgleda!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor So jul 02, 2011 10:00 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

A bi mačka iz balkona kar skočila? Mislim, se je komu to že zgodilo? Jaz jih kljub temu, da bi bile pod mojim nadzorom na balkonu, ne upam spustit, živim pa v drugem nadstropju. Mu lahko zadogaja in se kar vrže dol?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jul 02, 2011 10:46 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Odvisno, kolk je pogumna mačka. Namenoma dvomim, da bi šla, razen če bi jo tako zelo trava zaslepila, da bi mislila, da pa ni tako daleč za dol probat it. Bolj je problem to, ker mačke vsakega ptiča opazijo in bi lahko ponesrečeno za njim skočila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Ne jul 03, 2011 12:13 am

Re: Priporočam/odsvetujem

mi imamo čez tisto spodnjo špranjo postavljene deske, tako da ne siliji z glavo tam skozi. sicer so firbčne ampak so obenem tudi bolj plašne sorte in ob nepričakovanih dogodkih (recimo ptiči), stečejo nazaj notr. so pa seveda zunaj samo pod strogim nadzorom, če se pa kaj preveč stegujejo, jih pa takoj okregam in/ali pospravim not. ne vem, jst enga razigranga mladiča ne bi spustila na balkon, tele moje lenuhinje pa itak večinoma poležavajo ali pa mirno in zadržano opazujejo dogajanje. gor na ograjo pa še nobena ni niti poskušala splezati/skočiti. enako taspodnji mački (od očeta od mojega) hodijo na njihovo teraso pod nadzorom in se dvakrat povaljajo in grejo nazaj not. pač odvisno od mačka.
po drugi strani pa imam bivšega sodelovca, ki mu je mačka po devetih letih skočila dol z balkona (samo ne vem če je imela nadzorovane tele izlete na balkon).
eni mački bojo skočili za ptičem, eni ne. jih malo opazujem. recimo bučke ptiči sploh ne ganejo. cvetko pa sicer zanimajo ampak samo dokler letajo proti njej, se pravi proti balkonu. ko pa letijo ven, jo je pa preveč strah da bi skočila proti ograji.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29932

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jul 03, 2011 7:22 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Mačke si veliko upajo, zato nezamreženi balkoni predstavljajo veliko nevarnost za mucka.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16494

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne jul 03, 2011 10:48 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Poznam dva primera, v katerih so mački v visokih nadstropjih izvajali vratolomije na balkonih. V obeh se je končalo tragično. Ker vem, kakšna sta moja dva, ko zagledata ptiča, ali ko se podita, mi na pamet ne pride ju spustit na balkon, dokler ne bo zamrežen.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6176

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne jul 03, 2011 10:53 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Mačka skoči (oziroma pade) z balkona, ko se požene za mimo letečo muho ali ptičem. Torej, POZOR!

Lastnoročno sem pobirala mlado muco, ki je "priletela" s četrtega nadstropja. Diagnoza: odprt zlom ene tačke. Zelo hudo. Lastniki so po tem zamrežili balkon. Okrevanje je bilo zelo boleče in zelo dolgo in za lastnike zelo drago.

Kolegici pa je maček padel prav tako s četrtega nadstropja na spodaj parkirani avto, vendar se na srečo ni poškodoval. So pa plačali za avto novo streho.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne jul 03, 2011 12:18 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Tudi moji znanki je celo 2x padla (ista) mačka čez balkon/okno, pa ne vem, a je bilo 2. ali celo 4. nadstropje. Enkrat ji ni bilo nič, drugič se je nekaj malega poškodovala, vendar je popolnoma okrevala. Seveda sem ji svetovala zamrežitev oken še pred padci, če jo je izvedla kasneje, pa ne vem, ker so se najine poti razšle.
Moja teta ima že celo življenje notranje mačke (po 3, 4 ). Balkona nima, okna pa niso (bila?) zavarovana. Ena muca je padla skozi okno iz 2. nadstropja in si je zlomila hrbtenico, da je bila hroma nekje od sredine dalje in so jo evtanazirali. :girlsad: V desetetjih se to ni zgodilo nobeni drugi njeni muci.

Prej sem živela v 4. nadstropju in sem imela nezamrežen balkon. S prejšnjo muco sva kdaj sedeli zunaj (samo skupaj!), ker je bila umirjena in je itak samo spala na sončku. Teh treh razbojnikov pa niti slučajno nisem spustila ven, ker se mi zdijo neobvladljivi. Trije hkrati pa še mladički so bili takrat - ni šans! Si ne bi nikoli oprostila, če bi se jim zaradi moje nepazljivosti karkoli zgodilo. :kiss:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne jul 03, 2011 12:29 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Moj tastarejši mačkon je celo odtrgal mrežo z okna in skočil ven.. (navadna mreža za komarje pripeta z risalnimi žebljički...)
Na srečo samo iz prvega nadstropja, tako da se je končalo z pobunkanim gobčkom, par praskami in užaljenim ponosom...
ampak je bila pa dobra lekcija za trdnejšo zamrežitev vseh ostalih oken...

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor Ne jul 03, 2011 1:22 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Ni se za hecat s tem...kolegici je nedavno tudi mačka padla iz balkona - 13. nadstropje :O :( . Menda je bil zamrežen - očitno preslabo, tako da le pazite, da mrežo res dobro pritrdite.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 261

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:27 pm

Odgovor Ne jul 03, 2011 1:59 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Ja mora bit mreža res fejst. Meni je tudi Dexter poletel z mrežo iz okna vred (železna samo očitno ni bila dovolj pribita), ko je slišal, da pod oknom "debatiram" z enim prostoživečkom... Letos imam za zdaj kar okna zaprta in resno študiram kako narest trdno in varno zamrežitev vsaj enega okna

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 28

Pridružen: To nov 23, 2010 12:08 pm

Odgovor Ne jul 03, 2011 5:16 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

baje obstajajo celo komarniki, prilagojeni direkt za domače živali - so kovinske mrežice al neki, da jih ne morejo raztrgat in odmontirat. nisem še videla v živo, eno slovensko podjetje to oglašuje, ampak ne bom tu delala reklame ;)
sama razmišljam o tem, a je dolgoročni plan....

po karakterju bolj radovednih in pogumnih mačk (kot je moj Nik) pa verjetno nič ne ustavi....se bojim :rolleyes:
“Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea.”
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 29

Pridružen: So jun 25, 2011 9:40 am

Odgovor Ne jul 03, 2011 6:10 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

jaz bi te pa vseeno prosil za proizvajalca/prodajalno kjer bi najdel te komarnike...da vsaj vem kaj iskati po netu oz. kako se ti komarniki "strokovno" rečejo :)

Drugače pa zadnjič dan po tem ko sem bral tu temo o komarnikih in zaščiti oken/balkona, sem imal mucko v sobi, sam pa sem še ven in debatiral z nekom...kar naernkrat k meni priteče Kitti in jaz ves šokiran wtf... Sicer je od tal do kokna dober meter in pol, torej ni problem za njo, ampak raztrgala je spodnji del in moram nekaj porihtrat (semštudiral da bi dal iz notranje strani mrežo (ki jo lahko demontiram) in da komarnik ostane, ker poleti brez komarnika je konec.
Knof.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.