V središču

Zamrežitev oken


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor To maj 24, 2011 8:02 pm

Re: Zamrežitev oken

Jaz sem izbrala varianto z vpleteno jekleno žičko, zaradi česar je možnost grizenja še manjša. Ko sem jo rezala s škarjami, jo je bilo kar težko (ne pa nemogoče) prerezati. Proti "pregrizom" je vsekakor najbolj "ziher" jeklena/železna/alu mreža (ograja) kot jo vidiš na tistih tunelčkih.
Pri nas mreža ni do tal, le nekje 3/4 nad tlemi, pa še ni napeljana napeto, zaradi česar mačkoni nimajo interesa nanjo plezat, niti ni drugje takšne možnosti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr jun 01, 2011 12:24 pm

Re: Zamrežitev oken

No, po posvetu z ostalimi iz terase ne bo nič :girlsad: Bom pa na okna namontirala mrežo, bom to temo podrobno prebrala, pa mogoče bomo še klimo nabavili - je v moji sobi vročeeeee, ker zračiti ne morem dlje kot 15 minut (mačke so tečne,če morajo biti v kopalnici)+teh 15 minut pomaga prav nič.
Hvala vam vseeno za nasvete :kiss:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jun 01, 2011 12:40 pm

Re: Zamrežitev oken

Kaj vse mi je prihranjeno, ker sem nabavila okna z vgrajenimi komarniki...
Če kdo menja okna, TOPLO TOPLO priporočam to zadevo, fantastična je, samo potegneš dol vrvico od mreže ki se odrola kot platno za projektor, spodaj naredi KLIK in voila, zamreženo okno. Ko hočeš odstranit pa spet KLIK in se zrola gor.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr jun 01, 2011 1:11 pm

Re: Zamrežitev oken

Ehm..imamo nova okna, vsa imajo komarnike in je maček enega strgal v nekaj minutah.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jun 01, 2011 1:23 pm

Re: Zamrežitev oken

A res?!?! :O :O :O
Moji jih v letu in pol še niso, pa so kar podivjani, še posebej tavečji!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr jun 01, 2011 1:55 pm

Re: Zamrežitev oken

Mačja mama, me je kar presenetilo, da ti "tvoj ta'večji" :D še ni strgal komarnika?!? :O
Ko sem okoli spraševala, so mi punce tudi rekle, da so bili precej hitro strgani...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jun 01, 2011 2:16 pm

Re: Zamrežitev oken

Pol mam pa jaz ekstra pridne mačke (pajade... :devil: ) al pa ekstra močne komarnike! :O

(je pa tudi res da ko so okna odprta sem jaz ponavadi v istem prostoru in jih mal kontroliram...)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16109

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jun 11, 2011 5:49 pm

Re: Zamrežitev oken

Včeraj je bil pri nas en prijazen in spreten gospod in poskrbel, da se nam je v naši družini kvaliteta življenja v hipu bistveno izboljšala. Ker zdaj lahko ZRAČIMO po mili volji. Imamo mreže na oknih! To je tako super prima, da smo danes dobili celo zagon za pospravljanje in izvedli pravo malo generalko. Prej kar ni bilo volje, ker je smrdelo v vsakem primeru, kadilci, pa še četica mačk. Tudi hotel Gipsy (mačja soba) je bogatejši za zamrežitev in stanovalci dihajo svež zrak s polnimi pljuči. Hvala vam, prijazni gospod :kiss: in hvala tudi njegovi najdražji :kiss: , ker nam ga je nesebično posodila.

A ni to najlepša zamrežitev, kar ste jo kdaj videli.
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So jun 11, 2011 6:03 pm

Re: Zamrežitev oken

Super je. :good:
Če prav vidim, je mreža pripeta na okvir, ki se lahko po potrebi sname,
okvir pa pritrjen kam - zunaj na fasado ali kar direkt na okno?
(planiram zamrežit okno v spalnici, bomo kar sami, za balkon so me skasirali
tako, da še zdaj k sebi hodim :dash: )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16494

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So jun 11, 2011 6:04 pm

Re: Zamrežitev oken

Najlepša ni :P oziroma tkole bom povedala - najlepša v Šiški, zagotovo :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16109

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jun 11, 2011 7:44 pm

Re: Zamrežitev oken

Pritrjena je na okenski okvir in jo lahko samo odvijem, če bi hotela. Pa ne bom hotela. In ja, najlepša vsaj v Šiški, smo pa mi definitivno med najbolj navdušenimi kar zadeva novo pridobitev. Ma super je. Človek mora biti skromen in hvaležen, ker le tako lahko uživa v "malenkostih".

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jun 11, 2011 8:04 pm

Re: Zamrežitev oken

O hudo! :) :good:

Jaz bi tudi to imela, imam eno okno za to rezervirano, samo ne vem kdaj in kako se bomo lotili. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6176

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So jun 11, 2011 8:55 pm

Re: Zamrežitev oken

Toplo priporočam, ne zaupajte komarnikom. Se ne strgajo tako hitro, kot se iztaknejo iz vodil in s tem se naredi velika luknja za ven past. Mi imamo nova okna s komarniki, pa še vedno čez mrežo koz Gipsy.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 8:59 am

Re: Zamrežitev oken

Hotel Gipsy je ravnokar dobil še eno zvedzico! :good:

Dovolj dober komarnik imate, če izdatno priklamfate (s pištolco za tapiciranje) alu mrežo na lesen okvir, ki ga našraufate na okno. Ostali so prešvoh za plezalce.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 9:04 am

Re: Zamrežitev oken

A ima kdo kakšno fajno idejo, kako takle mačkalnik (če je "ono" komarnik, ane ;) ) pritrdit res fajn, pa lepo in praktično, na PVC okno, pa da ga lahko tudi kamot odstraniš, po potrebi in je istočasno dovolj varen, da lahko mačke pustiš same v tem prostoru?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14873

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 9:21 am

Re: Zamrežitev oken

Okna je škoda. Boljš pritrdit mrežo na lesen okvir v barvi okna, pa okvir našraufat na zunanjo stran okna, na "špaleto" :girlblush: , al kako se že reče. Sicer se ne snema ravno komot, ko pa se trajno sname, zakitaš pač tiste štiri luknjice, pa s penzlom potegneš čez njih.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 9:34 am

Re: Zamrežitev oken

Ja sej, okvir iz lesenih deščic narediš sam in gor naklamfaš mrežo. Tudi meni bi bilo škoda direktno na okna. Imam pa to res prišraufano iz zunanje strani s 6 vijaki direktno na okvir lesenih oken. Če odstranim komarnik, tudi teh 6 malih luknjic komot pokitam z lesnim lepilom. Ampak itak ne bom hotela odstranit, ker:
a) nikoli v življenju ne želim biti brez mačk
b) nikoli v življenju ne želim imeti mačk s prostim izhodim
c) ne maram komarjev

Za pvc je pa res boljše, če pritrdiš nosilce direktno na steno ob oknu. Jaz si tole predstavljam nekako takole: okvir postaviš v odprtino. Na špaleto tik ob okvirju našraufaš 4 kovinske L-profile (dobijo se pocinkani pa tudi beli in rjavi). Če je okvir tok velik kot kompletna odprtina okna, potem si fertik. Če je okvir kaj manjši, pa še okvir prišraufaš na L-profile. :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 10:12 am

Re: Zamrežitev oken

ah jst, najbolj tehnični tip pod soncem....saj tule je bil odgovor takorekoč na dlani... :girlblush:
hvala! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 10:24 am

Re: Zamrežitev oken

Jaz pa nimam pojma kako bi tale lesen okvir z mrežo pritrdila na pvc okna, ker imam zunanje rolete, ki se ne bi mogle zapret zaradi okvirja :(
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14873

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 10:47 am

Re: Zamrežitev oken

:scratch: Eeee, mogoče tako, da okvir prišraufaš par cm stran od okna? :D

Slika

Takole je narejeno, priporočam pa okvir iste barve, kot je okno, ne pa takle šlamperaj, kot je pri meni. :D

Slika
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.