V središču

Zamrežitev oken


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16494

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne jun 15, 2014 1:38 pm

Re: Zamrežitev oken

Čudovito :clap:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 9

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:43 pm

Odgovor Ne jun 15, 2014 1:46 pm

Re: Zamrežitev oken

Še opis :) :

Mreža je pripeta na lesen okvir in na leseno ograjo. Lesen okvir je vpet na fasado in/ali na ograjo. Delala sta mi dva različna mojstra/znanca. Mačjak je bil kar tricky, ker gre za tloris trapeza in streha gre poševno dol oz fasade v ograjo/okvir. Ker mački vstopajo skozi okno imam iz zunanje strani še mini vratca ali pa plezam čez okno :D.

Ko me ni doma, mački niso v mačjaku so pa lahko na francoskem balkončku.
Pred pro mačjakom smo imeli Trixie mrežo, ki se žal ni obnesla zaradi fasade in spidercat-ov in pred balkončkom smo imeli pritrjeno ograjo za kip

Bom fotkala še iz zunanje strani.

Imate pa zelo domiselne in lične rešitve pa lušne mucke :kiss: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po jun 16, 2014 9:32 am

Re: Zamrežitev oken

UFFF! Bravo!!! :clap: Sploh "francoski balkonček" za mačke na visokih položajih! :D Pa domači naravni "praskalniki"! :good:
Lahko še kakšno slik'co, ja... :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29932

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po jun 16, 2014 10:51 am

Re: Zamrežitev oken

:good: Super, blagor vašim muckom! :clap:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Sr nov 12, 2014 11:17 am

Odgovor Sr nov 12, 2014 2:02 pm

Re: Zamrežitev oken

Prosim za kaksen nasvet glede zamrežitve okna. Okno bi zamrežila vključno z okensko polico, da bi muca lahko varno sedela na okenski polici. Polica je široka približno 50cm. Razmišljala sem, da bi mreža potekala od konca police naravnost navzgor ob fasadi, pa verjetno ne bo šlo, saj nimam nikogar, ki bi mi lahko mrežo z nosilci pritrdil z zunanje strani, višina od tal 5m. Prelistala sem celotno temo, všeč mi je možnost, kjer imajo mucki zamreženo polico ali pa balkonska korita. Samo ne vem kako naj to izpeljem, težava je prej omenjena višina, pa tudi vrtanja naj ne bi bilo prav veliko, saj je stanovanje najemniško. Za vsak nasvet se vam najlepše zahvaljujem, lahko pa mi priporočite tudi kakšnega ne predragega mojstra. Sem iz Ljubljane. Hvala za pomoč.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor Pe nov 14, 2014 10:03 pm

Re: Zamrežitev oken

Mi imamo pa na enem oknu komarnik in se fajn obnese. Je pa res, da naš maček je fuuul priden, mu niti na misel na pride, da bi kaj trgal. On se vsede na poličko mal gleda ven, voha zrak pa gre. Tudi okna imamo lahko npr odprta na oberlift pa ni panike. Nikoli nima idej, da bi kam plezal. Tako, da se obnese pri mačkah, ki niso preveč divjački. ;) Bi pa najrajši imela tako zamreženo kot je nalimala slikce v tej temi zmaja, da bi lahko še zunaj sedel v koritih, ker je rad na zraku, samo kaj, ko se vsi ne strinjajo doma s tako zamrežitvijo, češ, da bomo potem kot v arestu. :rolleyes: No sej lepo res ni, samo je pa fajn potem, ko je muc lahko tudi zunaj malo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe nov 14, 2014 10:44 pm

Re: Zamrežitev oken

babyjazz, nikar ne odpiraj oken na škarje, tudi, če imaš komarnike, nimajo veze pri tem. Tudi, če muc dosedaj ni pokazal nobenih znakov, da bi kam plezal. Če enkrat bo, je lahko usodno, ker se zagozdi. Odpri "na režo", v temi zamrežitve je slikano tudi to, kako to zgleda - pride 1cm velika luknja, zrači se zadosti, nevarno pa ni. Pa če imaš komarnike, lahko itak, v svoji prisotnosti seveda, odpreš na stežaj za par minut in potem zapreš, pa je še bolje zluftano.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Pe nov 14, 2014 11:21 pm

Re: Zamrežitev oken

Nam se je eno okno, narejeno na zračenje, odprlo na kip. Pojma nimam kako, je pa zunaj takrat veter pihal, tako, da je verjetno dovolj zamajalo. :scratch: Samo v opozorilo, da ni pametno it od doma in pustit okna na kakršenkoli način odprta...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor So nov 15, 2014 12:18 am

Re: Zamrežitev oken

Mi imamo okna skozi odprta na oberlift, kip ali karkoli se že reče, če smo doma ali ne, 12 let skozi isto, mu ne pade na pamet, da bi kam ven šel. Lahko tudi okno čisto odprem, ko sem jaz v istem prostoru, če vidim, da ga mika it proti oknu samo rečem ne in že teče stran. Pa lahko karkoli zunaj čivka oz skače. Na tistem oknu, kjer je komarnik je odprto na stežaj tudi, ko je sam doma. Pa me ne skrbi, včasih je lahko odprto pol dneva pa niti pogledat ne pride na okno ali pa sam za nekaj minut pa gre, pa ptiči mimo letajo itd. Mogoče malo neverjetno ampak jaz sem 100 %, da lahko mojemu mačku tako pustim, približno pa vem po vseh teh letih kako se obnaša. ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor So nov 15, 2014 12:58 am

Re: Zamrežitev oken

Tule imam zelo močne zunanje lamelne rolete na ta stil spodaj:
Slika

Če grem na hitro od doma in res "rabim" zračenje te rolete spustim skoraj do dna. Pustim ravno zadosti prostora na dnu da mačkončki vidijo ven, ker je pa zadeva popolnoma pritisnjena k okvirju okna višje gor pa ni šans da bi se mjavkasta bitja stisnila kakorkoli v kakršenkoli nevaren položaj.
Seveda gre bolj za trenutke ko za 20 minut v trgovino skočim. Če je odsotnost daljša okna zaprem.
Na licitacijah sem pa čez poletje investirala v mačje zamrežitvene mreže za okna, ki pa bodo inštalirane čim uspem ugotovit kako bi se jih dalo naštelat da bi "vključila" še zunanje okenske police, in to po možnosti brez da bi razjarila sosede z vrtanjem njihove ljubljene nove fasade.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Sr nov 12, 2014 11:17 am

Odgovor So nov 15, 2014 6:14 pm

Re: Zamrežitev oken

Ja, v zamrežitev bi rada vključila tudi okensko polico. Bi nalimala slikco, pa ne znam kako. S klikom na sliko v tej temi -kopiraj, nato pa prilepi, ampak na uspe. Kako pa nosilec na katerem je mreža pritrdim na steno -fasado, zaradi izolacije (stiropor), da bo dobro držalo? Hvala za vsak nasvet.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29932

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So sep 03, 2016 6:30 pm

Re: Zamrežitev oken

Alkatraz ;)
Slika
Od danes naprej bomo imeli zamrežena še 2 okna.
Prosim, da še kdo objavi zamrežitve (okno, balkon), ker to zelo rada pokažem posvojiteljem. :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16494

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So sep 03, 2016 6:48 pm

Re: Zamrežitev oken

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29932

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So sep 03, 2016 7:20 pm

Re: Zamrežitev oken

:good: Super, lepa hvala!
Še drugo okno, z malo večjo/širšo mrežo.
SlikaSlika Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor So sep 03, 2016 7:34 pm

Re: Zamrežitev oken

Super :clap: :clap: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne sep 04, 2016 12:03 pm

Re: Zamrežitev oken

:clap: bravo, Trixi :good:

Pa naš balkon:
Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr mar 08, 2017 7:21 pm

Re: Zamrežitev oken

Še ena krasna zamrežitev, ki je po potrebi odtranljiva. Meni je tole zelo všeč :clap:
Objavljam z dovoljenjem lastnice te srečne muce :good:

Slika
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29932

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr mar 08, 2017 8:32 pm

Re: Zamrežitev oken

:good: Zelo všeč.
Super bi bilo, da pokaže še ključne podrobnosti, kako fiksirat to mrežo, ki jo je verjetno treba snet/odstranit, ko se to okno zapre. ?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2026

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če mar 09, 2017 7:23 am

Re: Zamrežitev oken

Trixi je napisal/-a::good: Zelo všeč.
Super bi bilo, da pokaže še ključne podrobnosti, kako fiksirat to mrežo, ki jo je verjetno treba snet/odstranit, ko se to okno zapre. ?


Se pridružujem predlogu.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Če mar 09, 2017 2:35 pm

Re: Zamrežitev oken

Mi imamo na balkonu lesen okvir našravfan v beton, nanj pa prinetano ograjno mrežo z okenci 5x5.
Neke švoh kao mačje mreže ne pridejo v poštev, ker pri nas mačje opice po mreži plezajo na polno in mora bit zadeva močna, da zdrži tudi enga majhnega bika.
Ker pri nas mačke futramo. Celo večkrat na teden :P

Za kakim ptičem se v mrežo z zaletom naenkrat zažene par 6-8 kilskih opic in tak šus in plezanje mora mreža zdržat.

Tiste mrežice, ki se prodajajo kokr bite-resistant and wire-reinforced, pridejo v poštev samo za take, ki imajo vaze v obliki mačk, ne pa zmešanih norcev in divjakov, kot jih imamo pri naši hiši. 8) :crazy: <3

Slika

Slika
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.