V središču

Zamrežitev oken


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr avg 31, 2011 2:09 pm

Re: Zamrežitev oken

JEEEEEEEEE!!!! Mački v spalnici!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:
:P
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Po nov 21, 2011 9:37 pm

Re: Zamrežitev oken

Alexx kje je bila pa kupljena tale mreza za zalarjevo? Sedaj ko imamo doma dva norca smo zaceli razmisljati o novi mrezi (sedaj imamo samo eno cez polovico enega okna - za poletje bo potrebno malo vec, ko se vec zraci).. Bomo pa tudi sami doma naredili, tako da, iscem cim cenejso varianto ;)
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To nov 22, 2011 8:04 am

Re: Zamrežitev oken

V Merkurju :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor So mar 24, 2012 1:30 pm

Re: Zamrežitev oken

hej

Tako, nasa mreza na oknu v dnevni sobi je koncana.. :) Sem rekla, da se tukaj pokazem, kako smo se stvari lotili in kaksen je koncni izdelek :D

No, nabavili smo lesene profile, zmontirali skupaj, pobarvali v barvi oken, nabavili mocno pocinkano mrezo z luknjami 2x2 cm, "naklamfali" mrezo na okvir, potem pa okvir prisraufali na okenski okvir, tako da je iz zunanje strani, da se okna lahko zapirajo. Mreza je pa vmes med obema okvirjema, tako da je stisnjena, in tako se bolj ojacana. V planu je bila se iz zunanje strani mreza proti komarjem, ampak jo trenutno ni za dobiti (tisto v DMu - crno- se nimajo), tako da tisto pride naknadno..

Pa se foto dokumentacija:
Samo okvir in okvir z mrezo
Slika Slika

Namontiran na okno
Slika

Kontrola ce je uredu :rolleyes:
Slika

In pa seveda stestirat, ce se da tudi po tem plezati :rolleyes: :dash:
Slika Slika

Stroskov z materialom je bilo okoli 30 eur, vse smo naredili sami, ker je ocim kar mojster za take stvari.. :)

Sedaj pa veselo cepita na oknu in opazujeta vrabce, pa KONCNO lahko normalno prezracimo stanovanje, brez da ju zapiramo v spalnico.. 8)

Lp..
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16109

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So mar 24, 2012 1:46 pm

Re: Zamrežitev oken

:good: :clap: Super ste to zrihtali. Tudi nam je posijalo sonce, ko smo (so nam) zamrežili par oken v stanovanju in lahko zdaj po mili volji zračimo. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16494

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So mar 24, 2012 6:08 pm

Re: Zamrežitev oken

O, ja, mreža na oknu je zakon :good: norca pa kar gor plezata, kaj? Uf, mene bi kap, če bi mojima to prišlo na misel :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor So mar 24, 2012 6:15 pm

Re: Zamrežitev oken

Super! :good:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor So mar 24, 2012 7:48 pm

Re: Zamrežitev oken

ful dobro zgleda!
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor So mar 24, 2012 9:34 pm

Re: Zamrežitev oken

Ma, ta dva norca cisto povsod splezata, tako da smo ze vedeli, da bosta tudi gor na mrezi visela :rolleyes: Zato smo bili malo v dvomih, kako mocno je potrebno vse skupaj narediti.. No, recimo, da vse skupaj fajn drzi, in da ne bosta snela okvirja iz 8ih sravfov ali mreze iz maljon klamf :blush:
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Ne mar 25, 2012 1:59 pm

Re: Zamrežitev oken

mene je tud blo najprej strah da se bo strgalo, zlomilo, snelo, pol pa vidiš da ostane gor tud če 6 kil gore dole pleza in se pomiriš.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 261

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:27 pm

Odgovor Ne mar 25, 2012 3:22 pm

Re: Zamrežitev oken

Noro zgleda tole, prav študiram če bi kaj podobnega šlo pri nas... :good:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor Pe mar 08, 2013 3:07 pm

Re: Zamrežitev oken

Začasna skrbnica naše Zofke, mi je namignila, da bi bilo fajn tale filmček pokazat v vzgojne namene :) . Da ga pokažete vsem naivnežem, ki mislijo, da njihova mačka pa že ni tooook neumna, da bi padla/skočila skozi okno. Mogoče ne bo prvič, drugič...lahko pa bo tretjič. Mogoče sploh ne bo ničesar lovila, ji bo pa samo zdrsnilo :( ...tako da ja - naj bodo okna zamrežena, zaradi njhove varnosti :cat: .

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor Pe mar 08, 2013 3:24 pm

Re: Zamrežitev oken

p.s. Kvaliteto posnetka se da izboljšat tam, ko je un kolesec desno spodaj pri videu...ne vem zakaj mi objavlja v najslabši kvaliteti :scratch:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe mar 08, 2013 7:44 pm

Re: Zamrežitev oken

Ufff, ta pa je "lovka"!!! :O
Ne j**e ne mačka ne psa... :D
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: To nov 13, 2012 9:28 pm

Odgovor Pe maj 17, 2013 2:24 pm

Re: Zamrežitev oken

Živjo! Jaz sem prebrala tole temo po dolgem in počez in če sem dobro spremljala vse skupaj, nima nobena od vas takih mrež, ki bi bile trdne in zanesljive (seveda ne tolk, da bi mucke puščal kar same doma pri odprtih oknih) in ki bi se lahko preprosto snele. Midva premoreva le dva okna in bi fuul rada imela snemljivo varianto, da bi ob zaprtih oknih imela optimalno svetlobo.

A ima kakšne izkušnje, ideje? Okna bodo PVC, so naročena, ko bodo enkrat vrajena pa upam da dobim kakšno idejo tudi sama... Naj omenim še to, da imamo v bloku tako direktivo, da nič (menda) ne sme bit šravfano v fasado - od škatel za rolete naprej, tako da bi rabla eno neinvazivno, pa vseeno trdno rešitev... :S Če ne rešiva tega problema, se bo pač luftalo dvakrat na dan po 10 minut, bodoči kosmati prebivalci pa bodo medtem zaprti v kopalnici...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe maj 17, 2013 2:39 pm

Re: Zamrežitev oken

pri nas imamo (sicer ne zelo trden, ampak je po moje princip lahko enak) okvir, ki je enake velikosti kot okno. ko se okno odpre, se ga vstavi v okenski okvir. najbrž bi se ga dalo še dodatno fiksirati z notranje strani s kakšnimi zatiči - pri nas to ni potrebno, ker so okna take oblike, da okvir stoji notri. izdelovalci oken ponujajo izdelavo snemljivih komarnikov, morda bi jih lahko vprašala, če bi lahko izdelali "komarnik" z močnejšim ogrodjem in trdnejšo mrežo?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: To nov 13, 2012 9:28 pm

Odgovor Pe maj 17, 2013 4:00 pm

Re: Zamrežitev oken

No sj to imam v planu fajn zaslišat ko bodo prišli montirat okna.. Sam zbiram ideje povsod naokrog, da pretehtam čim več možnosti :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 9

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:43 pm

Odgovor Ne jun 15, 2014 1:23 pm

Re: Zamrežitev oken

Francoski balkonček:

Slika

Zamreženo okno s ptičjim kinom,:

Slika

ki se nadaljuje v ca 4m2 mačjaka splezalom:

Slika
Slika
Slika

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 9

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:43 pm

Odgovor Ne jun 15, 2014 1:26 pm

Re: Zamrežitev oken

Ups, se opravičujem, če so fotke prevelike (lahko moderator popravi), pa sem dala na shrani.si na 100 pikslov!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16109

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jun 15, 2014 1:32 pm

Re: Zamrežitev oken

Uau, pravi raj za mačke. :good: :clap:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.