V središču

Zamrežitev oken


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor Ne jul 03, 2011 7:37 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

S fantom sva ravno ta teden zamrežila okna in sicer: v zid (levo in desno) je zvrtal luknje (6 na vsaki strani) in kot nosilce dal tiste "žeblje" z zanko. Nato sva z unimi plastičnimi vezicami gor pričvrstila tako čvrsto (nič upogljivo) mrežo - kockasto (6x7cm) - trenutno je v živexu v akciji ;). Na to sem jaz prišila tisto navadno (najcenejšo) antikomarčno mrežo čez celo površino in čez sva namontirala še eno (tanjšo in mehkejšo, z manjšimi luknjicami - je kot satje) mrežo (za vsak slučaj, da ne bi kak ptič noter uletel) - tako je "tadebela" mreža 2x z vezicami pritrjena (1x samostojno, drugič pa preko te druge mreže), tako da ni šans, da bi maček kakorkoli priešl mimo. Vse je od roba do roba, plus to, da sva mrežo z odrezanimi (ostrimi) konci spodvila na noter, tako da bi ga zagotovo v smrček zbodlo, če bi slučajno imel kake ideje pobega(čeprav je nemogoče, da bi sploh premaknil mrežo, ker je res trdna). Tako da končno lahko spimo brez skrbi z odprtimi okni :). Samo komarčnika (četudi je tisti "tapravi") jaz ne bi upala imet - se mi zdi prešvoh (samo moje paničarsko mnenje :D ).

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 28

Pridružen: To nov 23, 2010 12:08 pm

Odgovor Ne jul 03, 2011 7:39 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

jaz sem reklamo opazila v kaki prilogi dnevnega časopisa po moje. saj lah napišem, če bojo dovolili: roltek.si
se priporočam za povratne info, če boste preizkusili.

ja, mački najdejo pot ven, jih moraš imet skoz na uču: jaz sem sedela zraven pri odprtem oknu, maček na štrikcu dremal na polici in gledal ven....in kara naenkrat - mačka ni! sem ga bingjajočega potegnila nazaj noter (saj sem v pritličju, ne bi se poškodoval, lah pa bi pobegnil). in zdaj se ne gremo več tega....pač probaš, vsak maček je čist drugačen. ta drugi na kraj pameti ne bi padlo ven skočit, ker jo je strah za umret....
“Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea.”
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 29

Pridružen: So jun 25, 2011 9:40 am

Odgovor Ne jul 03, 2011 8:52 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

@riri, daj mal pofotkaj ;)

@venacava, je omenjena firma blizu mojega kraja, pa bom ta teden šel mal v kontrolo. Sam glede na ostre kremplje/skalpelčke ki jih majo naše mačke, mora bit res kvaliteta :D
Knof.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor Po jul 04, 2011 7:19 pm

Re: Zamrežitev oken

Ekola, to je levi del okna
Slika
pa spodnji del, kjer je ta mehka mreža spodvita pod rob pvc okna, pa komarčna mreža je tudi lepo do "dna" speljana
Slika

in še celota
Slika
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 29

Pridružen: So jun 25, 2011 9:40 am

Odgovor Po jul 04, 2011 7:30 pm

Re: Zamrežitev oken

aha hvala, mal mi ni blo jasno, slikca pove več kot taužnt besed ;)

ni variante, da pride ven, je zamreženo huje kot v alkatrazu. :P
Knof.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor Po jul 04, 2011 8:22 pm

Re: Zamrežitev oken

Hihi, sam je res verjetno boljš zavarovano kot kak zapor :P :lol: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Ne jul 31, 2011 6:07 pm

Re: Zamrežitev oken

Kako preprosto in poceni poskrbeti za varno prezračevanje (npr. v najemniškem stanovanju, kjer ne moreš ravno vrtati v okna ali fasado) ;)

Okvir za "polovično" okno:
Slika

Slika

Potrebuješ: kovinsko palčko za okvir, srednje močno mrežo, par vezic in "desca" :P ki zna "švasat".
Edina res pomembna stvar pri tem okvirju so natančne mere, da se lepo vsede v notranji okenski okvir.

Slika

Ker bi (teoretično) ta okvir mački lahko potegnili k sebi (in bi mene potem kap :P ), sta na vrhu še 2 kaveljčka, ki dodatno fiksirata okvir, ko do tu spustimo roleto.

Slika

Tole je prvi prototip :rolleyes: , deluje preverjeno varno! Pa še mimogrede se sname in pospravi (ko je npr. mraz). Mački zadovoljni, jaz pa še bolj. :good:
Za obvarovanje mačkov pred napadi muh (in dvonožcev pred napadi komarjev), bi bilo pa potrebno na okvir pritrditi še mrežo prosti komarjem. To pa drugič! :)

(slike so bolj slabe, ampak za osnovno predstavo verjetno bo)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:56 pm

Odgovor Ne jul 31, 2011 7:41 pm

Re: Zamrežitev oken

Alexx d'best! :clap: Sem pokazala mojmu (je izjavil da zna švasat ;) ), zdej pa samo upam, da se bo tudi res končnoooo spravil k delu. :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Ne jul 31, 2011 8:00 pm

Re: Zamrežitev oken

Midva sva pa naredila lesen okvir, nanj pritrdila mrežo in ga pritrdila kar na fasado. Tamali so pridobili kar nekaj prostora in to na sončku. Od kar imajo ta dodaten prostor so vsi tam :) :good: .

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Ne jul 31, 2011 8:04 pm

Re: Zamrežitev oken

Lahko vama, k' sta v svoji hiši! (fovš)
(jaz bi bila tudi vajina mačka!) 8)

ps: a balkona/terase pa ne boš nič pokazala? :rolleyes:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Ne jul 31, 2011 8:09 pm

Re: Zamrežitev oken

Alexx je napisal/-a:(jaz bi bila tudi vajina mačka!) 8)


Sej teli uživači tud moji niso :P .

Teraso lahko ob priliki poslikam, sam ni nič posebnega. Na ograjo je pritrjen visok bambusov rolo, ki najinim lenobam zadostuje. Preden greva od doma jih pa pospraviva v flat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne jul 31, 2011 9:58 pm

Re: Zamrežitev oken

Iiii, kakšne kulske rešite, mi bi tudi takole imeli, eno polino polico za stalnike in eno za začasnike,
na balkonu pa tisto od alexx :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: Če jul 14, 2011 6:37 pm

Odgovor Če avg 25, 2011 10:52 am

Re: Zamrežitev oken

jst pa ne vem kaj naj nardim... mačka sta že več kot eno leto z nama, med tem smo se selili en štuk višje - prej spodaj ni bilo takšnih problemov ker je bilo pol stanovanja v kleti, in praktično ves čas mrzlo kot hudič. Tuki je pa druga pesem... Samo !!ENO!! okno imam takšno, ki se taufne - in ima na vsaki strani steno - da maček ne more skoz. Vsa ostala okna pa so več delna in ko ga taufneš, pride hudič pa se začne štemat gor in vohat ko zmešan. :O mam pa fobijo pred tem, ker se je eni bežni znanki maček tko obesil - gor splezal, glavo skoz porinu, pol mu je pa podna zmankal in..... :O :girlsad:
Uglavnem, zdej mamo na razpolago 2 balkona in eno ogromno teraso... ok. mačkov ne zanima kaj je tam zuni, tko da če je partija na balkonu, prideta do roba, pošnofata, jih grdo pogledam in vesta da ne smeta čez prag :D (pa pravjo da se jih ne da nč naučit). enako je pri vhodnih vratih ipd... ampak bem*** luftat je pa treba! popolnoma ena stvar jima ni jasna ko ju zaprem v kopalnico in nardim "durhcuk" :D ampak očitno druge rešitve ni...
well... ZAKOMPLICIRALA SEM! :lol: zanima me še to, če ste mnenja da sta mačona za kaj "prikrajšana" k jima ne omogočm balkončkanja? bi se mogla potrudit kljub svoji paniki kakšni so vsi možni scenariji da se mačkam kaj nardi? :blush:
aja povedat sem še to hotla - ok, sm razmišljala o nakupu povodca - od kolegice soseda ima namerjeno dolžino za skok na ograjo, mačka priveže in on kraljuje na balkonu... ampak mislm da bi naša dva tut brez povodca potem rinla na balkon, in bi s tem povečala možnost da mi uideta... (kot že rečeno zdej vesta da ne smeta)...
hvala za vaš trud pri razumevanju mojga sestavka :D :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16494

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če avg 25, 2011 10:56 am

Re: Zamrežitev oken

Jaz sicer pol ne razumem (pa to ni nč novega, sem pač blont in se ne da pomagat), toda vseeno: kaj te ovira, da na okno postaviš mrežo, kakšne so tukaj že opisane? :scratch:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: Če jul 14, 2011 6:37 pm

Odgovor Če avg 25, 2011 1:07 pm

Re: Zamrežitev oken

:girlblush: haha u bistvu me ne ovira nič, razn to da bo treba dedca prpravit do tega da se spravi h stvari in nekaj zbije skup :P ;)
bolj pomembno je vprašanje o tem: "zanima me še to, če ste mnenja da sta mačona za kaj "prikrajšana" k jima ne omogočm balkončkanja? bi se mogla potrudit kljub svoji paniki kakšni so vsi možni scenariji da se mačkam kaj nardi?"
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16494

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če avg 25, 2011 1:12 pm

Re: Zamrežitev oken

Moje mnenje je, da narediš mrežo (če se le da) in spustiš mačke na balkon. Če tega ne moreš na hitro, potem vsaj zamreži balkonska vrata, da ne morejo ven, lahko pa vseeno gledajo, kaj se dogaja, ko so vrata odprta.

Oziroma, bolj jasno: jaz jih ne bi spuščala na nezaščiten balkon.

Sej za na oknu mrežo montirat ne rabiš več kot eno uro. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6176

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če avg 25, 2011 1:18 pm

Re: Zamrežitev oken

Če mački ne morejo ven, niso za nič prikrajšani. Ven si želijo šele, ko jim daš možnost, da grejo.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: Če jul 14, 2011 6:37 pm

Odgovor Če avg 25, 2011 1:21 pm

Re: Zamrežitev oken

oooh defintivno na nezaščiten balkon jih nebi spustila za nč na svetu! jst sm tak paničar da padeš v nezavest! sploh zarad tega, ker je enmu balkonu čisto blizu drevo, in no way da ju pustim tja, tut pod nadzorom ne. to bo še prišlo, najprej se bom posvetila oknom, čeprav nekako ne zaupam tistim "easy" variantam komarnikov - nekateri pravijo da jih razpraskajo, to našim dvem ratal nebi, ker mata postrižene kremplje, ampak da se vinnie s svojimi "skromnimi" sedmimi kilami na okensko polico odžene, bo komarnik z vsemi komarji odpihnilo 8)
vam povem če/ko zberem pogum da jima dam malo več nadzorovane svobode, čeprav menim da jima nič ne fali, ampak bi jima rada nardila en presenečenje :D ah sej ne morm verjet, rajš ne grem za sabo brat kaj sem napisala hahaha :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16494

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če avg 25, 2011 1:23 pm

Re: Zamrežitev oken

Pa si prebrala temo od začetka? Komarniki so totalno neprimerni.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: Če jul 14, 2011 6:37 pm

Odgovor Če avg 25, 2011 1:26 pm

Re: Zamrežitev oken

Visinnox - hvala, tut jst sem takšnega mnenja in mislm da res to drži...
Cats - ja ja sem prebrala, sej zato pravim da ni šanse da bi dala tiste tanke mrežice gor. najbrž bom res žnarala do amena :lol: in zahtevala švasanje po načrtih iz alkatraza :lol:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.