V središču

Zamrežitev oken


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne apr 24, 2011 4:05 pm

Re: Zamrežitev oken

V strop zvrtala luknje za kavlje (problem pri nas je, ker smo povsem zgoraj in je strop izoliran s 5 cm stiroporjem, šele nato je beton, zato tistih ličnih kavljev na dolžino 10-12 cm ni in je bilo treba kombinirati več stvari), napeljala mrežo, ki sem jo nabavila na Zoo...s, ob steni pa pridejo še teleskopske palice, na katere bom fiksirala mrežo ob steni.
Na iste kavlje sem istočasno še roloje namestila - dve muhi na en mah...
Pod ograjo je namontirana pocinkana mreža, ker je ravno toliko prostora, da bi se lahko v v ležečem položaju kdo zapeljal dol.
Mreža me je prišla (s poštnino vred) cca. 30 EUR, vse skupaj pa nanese na 100 EUR - kupovala že pozimi nekatere dele...
Pa še najboljši del tega - mreža se od spodaj in iz ceste SPLOH NE VIDI! Pa če verjamete ali ne! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne apr 24, 2011 4:08 pm

Re: Zamrežitev oken

Takole izgledajo kavlji na stropu:

Slika
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor Ne maj 22, 2011 8:02 am

Re: Zamrežitev oken

Uuu tole z mrežo je pa ena boljših idej :good: Naša dva imata dostop do odprtega strešnega okna...toliko odprtega, da ne moreta ven...smo ga zaščitili s ketnico, da se ne da odpret več kot toliko in prav uživata ko vohata vse kar je zunaj...če bi imela možnost še na balkon it...uau...mislim, da ju več ne bi spravila noter :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne maj 22, 2011 8:41 am

Re: Zamrežitev oken

MojcaL, naša dva sta kar "zunanja", saj sta ves čas, ko smo doma, samo še na balkonu. Se sončita, opazujeta sosede spodaj... Res je fajn :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16124

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne maj 22, 2011 9:18 am

Re: Zamrežitev oken

Gina, jaz sem tudi gledala te mreže, ampak so se mi zdela okna v mreži nekam velika (3x3). Mislim velika predvsem za male mucke. Se ti zdi, da je kakšna šansa, da bi se lahko zataknil vanje?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne maj 22, 2011 9:48 am

Re: Zamrežitev oken

Po moje bi bila ta možnost za čisto majhne mucke, ki pa itak na okno ne zmorejo. Naša dva uspeta v zanko samo smrček stiščati in to je to. Sicer pa obstajajo mreže z manjšimi zankami, če si v dvomu. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2048

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:36 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne maj 22, 2011 10:34 am

Re: Zamrežitev oken

Kaj pa zgoraj, med enim in drugim kavljem - bi se maček eventuelno lahko mimo stlačil?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Ne maj 22, 2011 11:07 am

Re: Zamrežitev oken

Miimamo podobno meržo na balkonu, kavlji na stropu pa ob strani, ob robovih bambus palice za fiksacijo, spodaj je na pa balkonsko ograjo pritrjena. Sedaj je gor drugo leto in se dobro drži, sem pa jaz med "vrtnarjenjem" en kvadratek prerezala, tako da je zdej "popravljan"
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14887

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne maj 22, 2011 11:26 am

Re: Zamrežitev oken

Mi smo pa leni :girlblush: in smo lani kar ograjo v luft obesili na zastekljenem balkonu. :D Letos se ji bo verjetno pridružila še ena, da bo še več zraka. Se dokaj enostavno sname tistih parkrat letno, ko umivam šipe. Sedaj seveda niso umite, ker se drugače na sliki ne bi sploh videlo, da so to šipe. 8)

Slika

Slika
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne maj 22, 2011 2:17 pm

Re: Zamrežitev oken

Tudi dobra varianta!
Med kavlji je pa premalo prostora, da bi se stlačil skozi, poleg tega mreža ni napeta (po navodilih proizvajalca) in zaradi tega nočeta niti plezati nanjo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16498

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne maj 22, 2011 6:00 pm

Re: Zamrežitev oken

Mene čaka stresno poletje :negative: namreč, na bloku bodo delali fasado. Terminski načrt ali kaj tazga je očitno težki SF, ali je pa dostopen le posvečenim, ker stanovalci še ne vemo N-Č, razen, da so v dveh dneh postavili en delček enega odra. Skratka, ko pridemo na vrsto, bom morala odstraniti mrežo na spalničnem oknu in ga posledično ne odpirati, dokler ne bodo gotovi na tej strani :O istočasno pa nimam varne variante za alternativo, ker ne balkon ne dnevna soba nista dobra ideja. Torej, živeli bomo v zaprti škatli do nadaljnjega :dash:

Zdaj gruntam, da bi pritrdila eno provizorno mrežo na vrata od balkona, da lahko vsaj malo preluftam, ne da bi kdo skliznil ven. Uf.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Ne maj 22, 2011 6:24 pm

Re: Zamrežitev oken

Ammm, pričakujeva povabilo na kufe v kratkem?!? :rolleyes: ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Ne maj 22, 2011 6:43 pm

Re: Zamrežitev oken

:offtopic: Cats, jaz pa samo upam, da bodo povedali, preden bodo na naši strani kaj delali. Na uni ki gleda na levo od vhoda so namreč oder začeli postavljati ob 7h zjutraj in so gledali folku v spalnice. :dash: Moj, ki dela skoraj vsak dan do 1h zjutraj in torej hodi spat okrog dveh je pa itek že za v naprej čist uživčen, ker mu bojo dopoldne pred oknom ropotali...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16498

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne maj 22, 2011 7:14 pm

Re: Zamrežitev oken

Alexx, delali bomo, ko končajo, kofe pa lahko tudi kadarkoli prej :D :D Tudi večkrat :lol:

Vixen, jaz UPAM, da bodo kaj obveščali, spomnim se pa tega istega izvajalca, ko je, ko smo pred 12timi leti menjali ograje na balkonih in oknih, postavil oder, odstranil vse ograje in potem so šli na kolektivni dopust za nekaj tednov :devil: Prava groza me je tega, kar nas čaka. Danes sem celo računala, kaj, če bi se nekako zdaj na hitrco res preselila - tam pri Cockti je še kar nekaj praznih stanovanj :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To maj 24, 2011 9:52 am

Re: Zamrežitev oken

Poletje se bliža in posledično tudi to, da bomo vsi več zunaj. Zunaj imamo teraso, ki je ograjena, ampak ne tako, da bi bila dovolj za varnost muc. Zanima me vaše mnenje, kaj bi lahko naredila zunaj, da bi tudi muce bile z nami zunaj, kakšno ograjo, kako? Mene že kar muči misel na to, da bomo skoz zunaj, muce pa skoz notri. Dajte mi prosim kakšno idejo :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor To maj 24, 2011 10:20 am

Re: Zamrežitev oken

hehe, mene, ko zagledam terase (ker tole moje je blakon, z malo več kot 2m2 in nikakor ni terasa), ki ne morejo služiti kot mačjaki prime, da bi jim mrežast tunel naredila vse okrog terase :) pa se lahko ganjajo po njem, mimo ljudi, ki so zunaj :). Če je zgoraj ravna, lahko služi pa še kot polica za rože, ali mizica za odložit kak kozarec.

kot recimo tile tunelčki, samo pač po robu terase
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To maj 24, 2011 10:33 am

Re: Zamrežitev oken

Eno ornk oprsnico, pa 8-metrski fleksi, pa je... ;)
(ker pri primernih ograjah boš na žalost bankrotirala!) :dash: :(

Houidini, saj poznaš tisto: sanja svinja o koruzi... (a koruze nema) :P
(pri nas je balkon širok 60 cm... gor gredo komaj 4 mački!)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor To maj 24, 2011 10:50 am

Re: Zamrežitev oken

Veš kaj, ko bom velika :P, bom imela teraso, in bo imela tunelčke!

Je pa rešitev z oprsnico enaka kot ruska rešitev pisanaja v vesolju. Američani so porabili milijone, da so izumi pisalo, ki bo pisalo v vesolju (tunelčke), rusi so pa lepo uporabili svinčnik (opersnica + flexi) :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To maj 24, 2011 11:30 am

Re: Zamrežitev oken

Ojej. Oprsnice za vse tri? To pa ne bi... Raje vržem full denarja stran, pa da imam vse ograjeno in smo brez strahu lahko skupaj zunaj. Vem pa, da se tuneli sploh ne bi dobro obnesli - predvsem, ker bi gnjavili pa ne bi mogli priti k meni. Ah, ko bi le bilo preprosto iz česa ustvariti varno zavetje zunaj :dash:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor To maj 24, 2011 7:04 pm

Re: Zamrežitev oken

Jaz sem se odločila :D (mojega je skoraj kap heheh...ampak skoraj ga je kap, ko sem prišla na idejo dveh muckotov in skoraj ga je kap, ko sem si omislila še enga :lol: ....v nevarnosti je zraven mene...ne morem pomagat :lol: ), da bom balkon delno zamrežila in jim omogočila, da lahko uživajo na zraku tudi, ko mene ni doma. Sam bi rada, da bi bila zadeva montažna, torej, da lahko po potrebi pospravim. Ne vem kakšno mrežo bi uporabila, da je mace ne bi mogle strgat ali razgrist? A je ta mehka na zgornji sliki varna?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.