Stran 1 od 1

mokra hrana

OdgovorObjavljeno: Sr okt 23, 2019 8:20 pm
Napisal/-a rozika
Pozdravljeni. Tu ste sigurno že vse diplomirale iz tega kar zdaj mene muči. Mokra hrana za mečke. Ko gledaš sestavo, kako si razlagati tisto kar gor piše? Če npr. piše meso in živalski stranski proizvodi (14% kokoš), zelenjava, minerali. Kaj je potem notri. 14% kokoš, ostalo pa? Za ježiko v začasni oskrbi rabim kvalitetne konzerve (brikete sem našla, fiju), perutnina, ampak bolj ko berem sestavo vsega kar najdem, bolj sem izgubljena. :dash:

Re: mokra hrana

OdgovorObjavljeno: Če okt 24, 2019 9:10 am
Napisal/-a Nika
Kake konzerve pa so, da ne piše? Na kvalitetnih načeloma prav piše koliko % česa vsebujejo, v njih je tudi manj stranskih proizvodov (perje, kremplji..) in več mesa. Ampak konzerva s 14% mesnih zadev se ne uvršča med kvalitetne, že en sam navaden hoferjev pasji Romeo jih ima švoh 70%.

Re: mokra hrana

OdgovorObjavljeno: Če okt 24, 2019 9:15 am
Napisal/-a Nika
Evo recimo almo nature "Piščančja prsa: piščančja prsa (75%), piščančji bujon (24%), riž (1%). " Mačke so mesojedi in ne rabijo v hrani zelenjave in ogljikovih hidratov.

Re: mokra hrana

OdgovorObjavljeno: Če okt 24, 2019 10:25 am
Napisal/-a renata
Nika, za ježa rabi, ne za mačko. :)

Drugače pa tole:
rozika je napisal/-a: Če npr. piše meso in živalski stranski proizvodi (14% kokoš), zelenjava, minerali. Kaj je potem notri. 14% kokoš, ostalo pa?
pomeni, da je od vsega mesa, ki ga hrana vsebuje, procent kokoši 14%. Manjka pa podatek o skupnem procentu vsega mesa v hrani.

Re: mokra hrana

OdgovorObjavljeno: Če okt 24, 2019 1:47 pm
Napisal/-a Leia
Ravno zadnjič sem gledala sestavo ene od znamk, ki se jih dobi v supermarketih - nima navedenega odstotka mesa, ampak samo delež npr. perutnine v mesu in stranskih mesnih proizvodih.

No, jaz hranim svoja dva s hrano, ki vsebuje tudi drobovino, vendar pa so te zadeve zelo eksplicitano navedene, npr. tole je sestava pri piščancu (je pa to monobeljakovinska linija, zato je samo ena beljakovina noter, drugje imaš lahko tudi druge vrste mesa, vendar je to navedeno): 70 % piščanec (sestoji iz src, mesa, jeter, želodcev, vratov), 28, 8 % mesna juha, 1 % minerali, 0,2 % makadamijevo olje.

Če bi res želela visokokakovostno hrano, išči visok odstotek mesa (ne mesnih stranskih proizvodov) in poskusi kupovati v specializiranih trgovinah. Seveda tudi tam dobiš marsikaj, zato glej, da bodo sestavine navedene (zaželeno v odstotkih) in na prvem mestu naj bo meso.

Re: mokra hrana

OdgovorObjavljeno: Če okt 24, 2019 6:43 pm
Napisal/-a rozika
Ta s 14% je eko, zato mi je bilo toliko bolj čudno. Kupila v DM eno iz firbca. Seveda sem iz Čombota naročila žnj kvalitetnih. Bi pa vseeno rada malo bolj razumela kaj to kar piše gor pomeni. Tako, da hvala. No glede ježkov, rabijo perutnino, čimbolj kvalitetno seveda. Bodečka konkretno manj kalorične verzije, ker se ne rabi več tako hitro rediti. So pa bili časi ko smo ploskali ob vsakem pridobljenem gramu, tako, da ja, kaos v moji glavi.

Re: mokra hrana

OdgovorObjavljeno: Pe okt 25, 2019 8:57 am
Napisal/-a Nika
renata je napisal/-a:Nika, za ježa rabi, ne za mačko. :)


Jež-eš :D

rozika, zakaj pa ravno perutnino? Bi rekla, da so druge vrste mesa ravno tako sprejemljive oz. dobrodošle, poleg tega pa verjetno tako "loviš" tudi njihovo naravno hrano? Najceneje in najkvalitetneje prideš čez, če preprosto kupiš sestavine v trgovini in narediš obroke - časa potrebuješ točno toliko kot preučevanje katero hrano kupit :) Ne vem a rabijo kuhano ali lahko surovo, ampak za perutnino recimo kupiš celega piščanca, ga skuhaš in dodaš malo zelenjave in OH (če je potrebno)

Re: mokra hrana

OdgovorObjavljeno: Pe okt 25, 2019 1:37 pm
Napisal/-a rozika
Se malo razpišem ker vem kako grozljivo težko je najti informacije o skrbi za ježke. Več forumov kot prebereš, bolj si zmeden, preverjeno.
Torej, loviti zunanje črtve itd. se strogo odsvetuje zaradi parazitov. Ježi, ki so v oskrbi, so že itak bili bolni/zahirani itd., tako, da so toliko bolj občutljivi na vse, dokler ne zrastejo in se okrepijo. Bodečko so notranji paraziti skoraj živo pojedli, za laaas jo je vet potegnila nazaj med žive. In še vedno ima posledice zaradi pljučnih parazitov+pljučnice, zato tudi letos ne sme na hibernacijo, čeprav je že dovolj težka. Upamo da preraste težave in gre lahko spomladi nazaj ven, do takrat pa je še daleč. Ježi abosultno ne smejo nič mlečnega. Odsvetuje se tudi ribe. Nekaj briketov za ježe sicer obstaja, ampak so bolj "hitra prehrana" verzija, za take, ki so bili bolni nam potem ostane samo perutnina. Taka so splošna navodila čez cel svet, kar se tiče evropskih ježev. Za zunanje, ki jih je treba samo porediti da bodo lažje preživeli spanje, se hrani svašta od perutnine, pri Bodečki pa kompliciram, da je še z nami je itak čudež. V njenih obrokih mora biti do 38% beljakovin, malo maščob (njej nagon pravi da se je treba rediti za spanje, jaz pa vem, da ne bo spala in jo moram imeti na dieti, kar ji seveda ni všeč) in čimmanj oh. Občasno lahko dobi jagodičevje in kaj od suhih žuželk, kar je pa kar težko dobiti, razen mokarjev, ki so povsod, ampak so spet samo posladek, ne pa kot glavni obrok. Mene glede perutnine muči, da je to pač žival ki je najbolj genetsko uničena in ima najslabše pogoje za razvoj, ponavadi, zato potem iščem kaj kar je malo manj kruto gor zrastlo, če že kot vegan hranim meso. Ne želim podpirati več trpljenja kot je nujno, hraniti Bodečki nekvalitetno hrano pa mi ne pade na kraj pameti, je bila preveč bolna da bi šparala na njej. Perutnina seveda ni optimala, optimala je življenje zunaj, kadar ni mogoče, pač iščeš najboljšo možno pot. Njen jedilnik trenutno sestavlja 25g mokre hrane in 20g ND briketov, odkar je na njih ima opazno več energije. Ostalo še nisem poskušala uvesti. Tako da ja, kupiti piščanca in kaj skupaj sestavljati ne upam, že zaradi izredno majhnih količin. Pa da se ne bo kdo ustrašil, ni za vse ježke tako težko skrbeti, ona je pač mali posebni bodeči čudež. :)