V središču

Mravlje v stanovanju


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 1

Pridružen: Sr okt 16, 2019 3:22 pm

Odgovor Sr okt 16, 2019 3:47 pm

Mravlje v stanovanju

Čeprav živim v 10. nadstropju, si letos stanovanje delim z mravljami. Naredijo avtocesto vsakič, ko kje ostane kakšna drobtinica.

Rad bi postavil strupene pasti, a me je strah za muco, zato tega še nisem storil.
Ali ima kdo priporočilo za specifičen produkt, ki je varen za mačke in ki se dobro obnese? Lahko je tudi iz tujine.

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Sr okt 16, 2019 5:44 pm

Re: Mravlje v stanovanju

Če jih imaš ti, jih imajo tudi sosedje. To se morate v bloku zment, da se pokliče podjetje, ki se ukvarja s tem. Oni priskrbijo pasti, ki se nastavijo na določena mesta v stanovanju. Kolikor sem videla pri tašči so pasti takšne male blazinice z nekim prahom, ki se nalepi na steno v več prostorih v stanovanju in se potem po potrebi zamenja (ko se sprazni). Če se to nalepi na steno na višino, ki mački ni dostopna (torej ni zraven police ali druge površine, preko katere bi prišla do pasti), bi rekla, da je kar varno.
Če se boš želel znebiti mravelj se morate to res lotiti skupaj cel blok, sicer ti nič ne bo pomagalo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr okt 16, 2019 5:49 pm

Re: Mravlje v stanovanju

So to faraonke?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Sr okt 16, 2019 7:08 pm

Re: Mravlje v stanovanju

Mačkam nenevarnega produkta sama nisem našla, iskala sem tudi v tujini. Letos poleti sem jih prvič imela tudi jaz, ampak sem v pritličju, obdana z vrtom, tako da je čudno, da jih nisem še prej imela. Tedne in tedne sem čistila kot v laboratoriju, zdaj imam cca dva meseca mir. Moj občutek je bil, da jih privlačijo ostanki lesenega mačjega posipa na tleh, lahko se sicer tudi motim, ampak mravelj je bilo več, če popoldan nisem pometla.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr okt 16, 2019 7:21 pm

Re: Mravlje v stanovanju

Doktorirala sem že iz mravelj v stolpnicah :D trenutno čakam, da se naši zmenijo, da se izpelje postavitev vab v celotni stavbi, kot tudi tretiranje ventilacijskih jaškov.

Naredila sem svoje vabe iz sode bikarbone, niso zanimive. Pa menda tudi koruzna moka deluje - nisem še poskusila. Načrtujem pa nakup ameriškega hladilnika, da bom VSO hrano, razen kozerv, imela v njem.

Če ta blok ima zeleno fasado, sva verjetno soseda :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr okt 16, 2019 8:22 pm

Re: Mravlje v stanovanju

Mi smo se faraonk znebili tako, da smo se preselili. Imeli smo večkratna špricanja v bloku (smo bili še brez domačih živali), pa so se stene, tla, pohištvo dobesedno utapljali v tej svinjariji, mravelj pa nič manj. Bile so povsod, tudi v pralnem stroju v posodi za prašek, tudi v mikrovalovni pečici... Hrana sploh ni bila problem, ker je bila vedno vsa pospravljena v hladilniku. Če imate tako, sočustvujem.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.