V središču

Kaj je narobe s smrčkom


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Če jan 06, 2011 6:33 pm

Kaj je narobe s smrčkom

Moj Beni je začel v torek kihat in si s tačko drgnit po gobčku. Sem mislila, da se je malce sprehladil, včeraj pa se je nadaljevalo. Ni več toliko kihal, ampak spuščal take zvoke, kot bi pihal čez nos (tako, kot to storimo mi, če nas nekaj požgečka v nosu - upam, da si znate predstavljat). pogledala sem mu smrček in v levi nosnici nekaj opazila. Sem slikala, ko je spal in si pogledala od bliže. Zgledalo je kot sluz. Ko je kihnil, je prišlo, včasih več, včasih manj, te zadeve ven.
Klicala sem veterinaja, ki pa je rekel, da za prehlad ni običajno, da teče samo iz ene nosnice. drugih znakov nima. Naredila sem mu inhalacijo. Danes ni bilo nič boljše, čeprav sluzi ni bilo več videt. Po smrčku si je drgnil že z obema tačkama, zato sem ga odpeljala k veterinarju. Rekel je, da je leva nosnica zamašena, nato pa ga poslušal s stetoskopom in rekel, da so slišne dihalne poti, ne glede katero nosnico mu zapre. Tujka ni videl, vendar pa me je opozoril, da je morda kje globlje, kamor pa ne more videt.
Glavno je to, da mi je rekel, da je ponavadi za nagajanje ene same nosnice kriv ali tujek ali pa tumor. Nato ga je še dal na inhalacije, če bodo kaj pomagale. V soboto imava kontrolo, če ne bo bolje. Če ne bo izboljšanja, mi je rekel, da ga lahko peljem na neko slikanje v Lj, Po ali v Topolšico in da stane 300 eur.
Ali je imel kdorkoli podobno izkušnjo ali pa mogoče ve, za kaj bi lahko šlo? A se cene tega slikanja kaj razlikujejo glede na lokacijo?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Pe jan 07, 2011 2:17 pm

Re: Kaj je narobe s smrčkom

Kaj res nihče ne ve, kaj bi to lahko bilo?

Ob posvojitvi so mi svetovali, da če bo kdaj kaj življenjsko pomembnega, naj se obrnem na 300 kosmatih (dugače sem iz Mb), sedaj pa sem ugotovila, da dr. Knez ne dela več tam. Ve moogoče kdo, kje bi jo bilo možno najti, ker če bomo šli tako daleč, bi res, res rada njo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jan 07, 2011 2:20 pm

Re: Kaj je narobe s smrčkom

pinga, obrni se direkt na heleno, ti bo znala svetovati.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jan 07, 2011 9:08 pm

Re: Kaj je narobe s smrčkom

Glede dr. Knez.. Ona se (po mojih informacijah) včasih oglasi pri svojem bratu v negovi ordinaciji v Trbovljah, tako da najboljše, da pokličeš kar k njemu, poveš na čem je stvar in vama bo naročil sestanek.. Ime pa mu je dr. Miran Knez. Upam, da pride kaj prav..
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor So jan 08, 2011 8:36 am

Re: Kaj je narobe s smrčkom

Jaz osebno imam najboljše izkušnje z dr. Milanom Matkom iz Topolšice. K njemu hodijo iz Hrvaške in Italije, predvsem zaradi tega, ker je dober ortoped, vendar je zelo dober tudi drugače.
Vse živali, ki sem jih imela in jih bom imela (psi, mački, morski prašičk..), vozim k njemu. Njegovi ambulanti se reče Toplica.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So jan 08, 2011 9:10 am

Re: Kaj je narobe s smrčkom

*šiva* je napisal/-a:Glede dr. Knez.. Ona se (po mojih informacijah) včasih oglasi pri svojem bratu v negovi ordinaciji v Trbovljah, tako da najboljše, da pokličeš kar k njemu, poveš na čem je stvar in vama bo naročil sestanek.. Ime pa mu je dr. Miran Knez. Upam, da pride kaj prav..


Dr. Knezova je strokovna vodja Mačje hiše in naša Vetka :) :kiss: , tako, da ji bomo posredovali tvoj problem in bo povedala, kako se lahko slišite naprej.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor So jan 08, 2011 7:04 pm

Re: Kaj je narobe s smrčkom

helena je napisal/-a:Dr. Knezova je strokovna vodja Mačje hiše in naša Vetka :) :kiss: , tako, da ji bomo posredovali tvoj problem in bo povedala, kako se lahko slišite naprej.


Hvala :kiss: . Upam, da bo kaj spodbudnega.

Gina, glede Matka bom še malo počakala, da vidim, kaj bo rekla dr. Knez, ampak vseeno hvala za priporočilo.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Pe jan 14, 2011 11:56 am

Re: Kaj je narobe s smrčkom

Moj Beni je bolje :yahoo: in upam, da tako tudi ostane :angel: . Zgleda, da je šlo za prehlad, čeprav je veterinar rekel, da ker nagaja ena nosnica, to najbrž ni to. Tri krat na dan sva delala inhalacije s kamilicami in žajbljem in kihanja ter pihanja ni več :) . Cela vesela, ker me je z njegovim predvidevanjem dodobra prestrašil.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe jan 14, 2011 11:59 am

Re: Kaj je narobe s smrčkom

:good:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jan 14, 2011 12:01 pm

Re: Kaj je narobe s smrčkom

pinga je napisal/-a:Moj Beni je bolje :yahoo: in upam, da tako tudi ostane :angel: . Zgleda, da je šlo za prehlad, čeprav je veterinar rekel, da ker nagaja ena nosnica, to najbrž ni to. Tri krat na dan sva delala inhalacije s kamilicami in žajbljem in kihanja ter pihanja ni več :) . Cela vesela, ker me je z njegovim predvidevanjem dodobra prestrašil.


Meni ni še nič odgovorila, ji bom povedala da ni treba. :)

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.