V središču

Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To jul 21, 2015 12:51 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Khm, sem kupila za psa konopljo (mlete proteine), ker naj bi bili dobri za sklepe in kosti (med ostalim). :rolleyes:

Zdaj pa premišljujem, da bi jih malce tudi mačkom dala?! Ima kdo kakšne izkušnje?
Naj bi bili dobri za prebavo, dihala, dlako, imunski sistem ... ni da ni?!

(seveda jemljem vse skupaj z rezervo, ampak škoditi verjetno ne more?) :rolleyes:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor To jul 21, 2015 12:58 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Tilkec je sicer na olju, ampak bomo naslednjič tole naročili... ;)

PS: Ta velka mucka tudi... Pri S. se že ful pozna na dlaki, za M. smo pa šli na večjo dozo. :D
Knock-knock na les, zaenkrat še brez hot-spotov...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To jul 21, 2015 1:21 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Tilkova, ti si neusahljiv vir znanja 8) Hvala, ker ga deliš! :rose:

Tole :martini: pa itak (BTW: mam nove kozarce za long-drink) ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor To jul 21, 2015 2:05 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

SinM je napisal/-a:Tilkec je sicer na olju, ampak bomo naslednjič tole naročili... ;)

A to čist navadno konopljino olje ali kako spešl?
Kakšno količino tega mu pa daješ? (raj prej prašam, da ne bo slučajno treba delat notranjega kozolca za zadete notranje mačke) :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To jul 21, 2015 5:24 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Tole pa tudi mene zanima. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor To jul 21, 2015 6:19 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Ko so pri Saki odkrili limfom, sem jaz nabavil "spešl" olje zanjo. Vzel sem 10- krat razredčenega (po nasvetu prodajalca, je rekel, da je to primerno za živali), dal sem ji eno kapljico, pa je kljub tako majhni količini večino dneva prespala. Nato sem ga še sam precej razredčil z olivnim oljem in ji dajal par dni tega. Zatem sem nabavil isto "spešl" olje, ki mu je bil THC odvzet, imel pa je visoko vsebnost BCD (snov, ki bi naj ravno tako pomagala pri rakastih obolenjih). Ne enega ne drugega ji nisem dajal dolgo, ker so se ji bezgavke po jemanju močno povečale, kar je bilo ravno nasprotno od tega kar sem pričakoval.
Sem ga pa naročil iz "dežele olja", če koga zanima, mu lahko pošljem link. Je cenejše kot pri nas, je pa poštnina kar visoka.
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Sr jul 22, 2015 6:24 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

rava je napisal/-a:A to čist navadno konopljino olje ali kako spešl?
Kakšno količino tega mu pa daješ? (raj prej prašam, da ne bo slučajno treba delat notranjega kozolca za zadete notranje mačke) :)

Brez opojnih substanc. ;) :D
In sicer iz tlele http://www.trnulja.com/sl/trnulja-home.php
Je tudi napisano kje se jih da dobiti.

Imajo tudi to, kar je nabavila alexx. V bistvu je to stranski proizvod hladnega stiskanja olja.
Tilkec dobiva eno še ne polno čajno žličko na dan. Polijem po briketih.
Ta velika dva pa priporočeno dnevno dozo za dvonožce. 8)

Kupila sem - na priporočilo iz več strani - kot preventivo, ker smo se lansko leto borili s hot-spoti. Ta največji mucek se ne mara preveč česat... :rolleyes:
Tudi zaradi tega, ker ima "mal posebno" dlako in ga zelo cuka. Sedaj se dlaka lažje razčesava.

Kot je napisala alexx, ima tudi druge pozitivne učinke...
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor To dec 15, 2015 10:34 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Jaz imam pa eno vprašanje...
Moja mačka (stara malo več kot pol leta) sta zaenkrat zelo neizbirčna mucka. Na začetku sta jedla RC Kitten, pa smo potem prešaltali na Ontario Kitten, ki ga imata zelo rada, mi gre pa na živce, da se ga dobi samo v 2kg pakiranju. Razmišljala sem, da bi prešaltali na Sanabelle ali Happy Cat. Kvaliteta se mi zdi, da je približno enaka... Kakšne so vaše izkušnje? Kaj imajo mačke raje? :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To dec 15, 2015 10:58 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Moji so že veliko let na Sanabelle (mešam Hair & skin in Dental v razmerju 3:1) in sem zelo zadovoljna.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 329

Pridružen: To maj 27, 2014 10:11 am

Odgovor To dec 15, 2015 12:01 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Jaz imam svoje mačkone na Sanabelle že nekaj let, mešam pa Sensitive jagnetino ali Hair and skin z Dental verzijo. 3 od 4 mačkonov jih zelo radi jejo, dlako imajo zelo lepo in tudi na splošno so zdravi :) najstarejša mačkica (okoli 7 let) je pa samo na mokri hrani Carny od Animonde. :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor To dec 15, 2015 12:37 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Hvala vam! Bomo poskusili s Sanabelle ;)
Mogoče kdo ve v kateri fizični trgovini bi se dalo kupit majhen paket (400g)? Bi rada prej poskusila, preden naročim 20 kg hrane :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To dec 15, 2015 4:45 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Zakaj pa ne bi poskusila s kvalitetno mokro hrano?
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor To dec 15, 2015 10:01 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Mokro hrano dobita vsako jutro. Približno polovico priporočenega dnevnega obroka, ostalo jima dam brikete čez dan. Imamo pa Nuevo Kitten ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr dec 16, 2015 2:53 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Sanabelle s piscancem sem futrala prvi dve leti moje (pa natural trainer. Kar je bilo pac na voljo).

Potem je pa Cimet razvil netoleranco na dolocena zita (hudo driskanje, prebavni krci,...), in so zdaj moji na matisse chicken&rice zaradi tega. Vsi srecni, zdravi, zadovoljni, prebava super, dlaka lepa,...

Babicen macek je se vedno na Sanabelle in je tudi ona zadovoljna. Vse ok.

Pri supercombe bi po moje lahko dobila sanobelle 400g. Link je v bannerju zgoraj, pa tudi fizicna trgovina je pri veterini na bernkarjevi.

Drugace je pa uvoznik po mojem se vedno Aler, oni so pa v BTCju hala A, zraven tosame. Admini, ce tega nebi smela napisat, ali pa ce se motim, zbrisite.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr dec 16, 2015 3:02 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Happy cat sem pa samo enkrat kupila po sili razmer. In nikoli vec. Briketi so smrdeli, macki so se spuntali, kakci smrdeli za popizdit. Pa mam res "kontejnerje" od mackov doma ki bi jedli cist vsake brikete ki jim jih pod nos pomolis. Od tamale vrecke jo je pol romalo v smeti. Tut za prostozivecke nisem tvegala.

Ne vem a sem samo na slab, pokvarjen, skisan, ali karkoli ze zakel naletela, al je to redno njihova kvaliteta, samo nimam namena naprej probavat. 100x raje natural trainer/sanabelle/matisse.

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Če dec 17, 2015 10:45 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Moja požeruhinja je že cca 4 leta na Happy cat Light, kot mladič je bila na Sanabelle. Izbirčen mačkon pri starših pa že nekaj let na Sanabelle Urinary pa občasno Dental. Obema kakci smrdijo ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če dec 17, 2015 10:53 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Kar se 10 kg pakiranj tiče je N&D low grain ali grain free odlična izbira, za občutljivce in pretežke ovca, za ostale riba ali piščanec. Tudi potrošniški testi Zavoda za varstvo potrošnikov so ga z razmerjem cena/kvaliteta postavili na vrh. Mi ga imamo v zavetišču velikokrat, če ga le imajo na zalogi. Drugače pa ni ne Happy cat in ne Sanabelle slab, kar pač kateri muci odgovarja.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 180

Pridružen: Sr maj 21, 2014 6:45 am

Odgovor Pe dec 18, 2015 6:34 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

ND hrana se lepo obnese, vendar se v Mariboru dobi samo v eni trgovini.Naročam jo po spletu pri Super Čombe-tu
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe dec 18, 2015 7:45 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Kaj bi priporocila obcutljivcku, ki kar pogosto bruha? Dodatni pogoji: ne sme zapirat, mora biti fejst fejst jesce in ne sme bit low energy, ker ima Nezka zaradi zdravil bl svoh apetit. Pa diete z visokim delezem mesa (Applaws in podobne) nam pri zadnjem eksperimentiranju par let nazaj niso obnesle.

Je kaksen razlog, zakaj Combe nima vec Granata pet? Gre za poslovno odlocitev ali se je izkazalo razmerje med ceno in kakovostjo kot slabo?
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe dec 18, 2015 8:45 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Granatapet ni slab, daleč od tega, je pa predrag za naš trg, nižje cene od priporočenih niso možne, saj so cene pri proizvajalcu zelo visoke, ko prištejemo prevoz, se skoraj nismo pokrili. Kaj pa jeste zdaj? Drugače damo mi vse bruhavčke, driskavčke, čohalčke na N&D grainfree ovca, je malo manj ješč kot low grain ali piščanec recimo, ampak vseeno dovolj. Tudi low grain je čisto ok, cenovno pa sploh. Če še ta ne pomaga, gremo pač na dieto za nekaj časa. Vsi pri beli šapi so recimo na N&D gf ovca že nekaj časa, ker je zraven Hannah, ki ima hujše kronične težave, mogoče lahko ona kaj več pove. Pa pri Nyke in gipsy sta začasni skrbništvi tudi že nekaj časa na N&D, pri Nyke na različni, pri gipsy na piščancu lg.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.