V središču

Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20925

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe dec 18, 2015 8:58 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Kot je napisala že Helena pri nas vsi jejo N&D grain free jagnjetino, čeprav sem bila sprva opozorjena da je to bolj neješča hrana. Jo imamo že več kot pol leta in moram potrkat da do zdaj ni bilo nobenih problemov ali puntanja. Tudi mladiči, ki jim je ob N&Dju ponujen tudi kitten brez pomislekov jejo N&D brikete. Enkrat do dvakrat dnevno dobijo še mokro hrano (mladiči odvisno od stanja tudi večkrat, Vavachi je skoraj do odhoda v nov dom jedla le konzervice :P).
Tudi v zavetišču se N&D dobro obnese, tako da z naše strani samo :nyam: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16125

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe dec 18, 2015 9:45 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Jaz sem glede briketov v preteklosti skoraj doktorirala, da bi našla pravo kombinacijo med kvaliteto, ješčnostjo (ne preveč/ne premalo, pa da jih imajo muci radi kaj dlje kot samo na začetku) in seveda ceno. Zdaj imam že dlje časa N&D lg piščanca, občasno jagnje, in sem zelo zadovoljna. Pomembna mi je tudi velikost briketov in N&D so relativno majhni, kar nam tudi zelo ustreza, saj imam doma za vse muce (moje in starostno mešano populacijo varovančkov) eno vrsto briketov, pa jih lahko jedo tako moji "brezzobčki", kot tudi mladiči (čisto mali, ko so nameščeni posebej, seveda dobijo kitten oz. RC growth). Drugače se pa trudim (kolikor mi le denarnica dopušča) muce čim pogosteje hraniti z mokro hrano. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe dec 18, 2015 12:54 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Hvala lepa vsem, bomo probali se tole. Z mokro hrano smo pri nas zelo skromni, ker se dva neimenovana pozeruha vsakic tako baseta, da pol bruhata. Samo od tega, ker prevec hitita.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: Če dec 17, 2015 9:25 pm

Odgovor Po dec 21, 2015 7:19 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Zdravo,
mislim, da sem že objavila podobno vprašanje a je objava nekam izginila (ali jo jaz ne znam pravilno shranit).
Skratka, zanima me če je že kdo imel hrano Concept for life in kako se vam zdi? Glede na sestavo, kvaliteto, ceno?
Moja muca d zdaj ni delala težav, poje vse kar dobi, trdivva se dajat relativno kvalitetne brikete a da je vseeno sprejemljiva cena.
LP

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2028

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne jan 24, 2016 11:42 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Še tukaj lepim povezavo, preko katere se pride do izračunov ogljikovih hidratov v hrani: http://sweetkitties.net/Downloads.aspx
Na dnu seznama sta linka za Androide in iPhone.
Naj spomnem: hrana za sicer zdrave mačke naj bi vsebovala manj kakor 10% ogljikovih hidratov, za diabetične muce na bi se OH gibali med 2 in 2,5%. Govora je izključno o mokri hrani.
Več o prehrani muc tukaj: http://www.catinfo.org/docs/FeedingYour ... es8-10.pdf
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 3

Pridružen: Sr feb 10, 2016 10:12 pm

Odgovor So feb 13, 2016 5:01 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Pozdrav vsem :)
Zanima me, kaj menite o zmrzovanju konzerv. Imamo enega mačka, za katerega še ugotavljam katere malo bolj kvalitetne konzerve so mu všeč. Med drugim, pa sem ugotovila tudi, da čeprav je nad kakšno konzervico prvič navdušen, jo, ko jo dobi drugič zaporedoma, že s težavo poje :rolleyes: Za enkrat imam zalogo različnih 200 gramskih konzerv in mu jih razdelim na nekako tri dele. In velikokrat se zgodi da kakšno tretjino enostavno zavržemo, saj je ne poje in se prej zasuši. Pa sem prišla na idejo, da bi morda razpakirala konzerve na več delov in jih dala zmrznit (in pri tem morda še malo prihranila, saj bi lahko kupila večje konzerve :D ). Kdo slučajno kaj takega že prakticira? Menite, da bi se obneslo? Občasno dobi tudi brikete, tiste pa seveda poje brez problema, pa kakršni koli pač že so.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor So feb 13, 2016 5:47 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Pri nas delamo tako, in se obnese. Zamrzujemo ne v konzervah, ampak v posodicah za zamrzovanje hrane, in potem odtalimo v mikrovalovni pečici (samo previdno, da mački ne dobijo prevroče hrane). Pa tudi v hladilniku lahko v plastični posodi počaka kakšen dan - če je dalj, je naši nočejo več jesti, tako da zaupam njihovim nosovom.

Edit: za vsak primer, da bo jasno: že odmrznjene hrane pa ne smeš še enkrat zamrzovati.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 3

Pridružen: Sr feb 10, 2016 10:12 pm

Odgovor Po feb 15, 2016 9:34 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Coprnica Zofka, hvala za mnenje. Mislim, da se bomo poslužili te metode. :)

Pravkar sem slučajno naletela na brikete Wildcat: http://www.ekomprof.com/hrana-za-macke.html
Pa me zanima, kaj menite. Meni se zdijo zelo dobri. Nisem še našla mačjih briketov s tako dobro sestavo. Cena je sicer 9,5 eur na kg, ampak jih mačka potrebuje zelo malo. Sicer zna biti mogoče po majhni količini malo lačna, ampak bi rekla, da si pri takšni sestavi brez problema privoščiš kombiniranje tudi s kakšnimi cenejšimi briketi, ali mokro hrano.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2028

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po feb 15, 2016 10:40 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

V omenjenih briketih (kot v nobenih drugih) ne vidim nič posebno dobrega, še najbolj me moti, da se kitijo z nizko vsebnostjo OH, ko to sploh ni res, dovolj je že bežen izračun/pregled. Mačka v prehrani zagotovo ne potrebuje krompirja, sadja, začimb. Če imaš možnost, ponudi muci samo kvalitetno mokro hrano - če nič drugega, ti bodo najmanj njene ledvice in ostala sečila zelo hvaležni.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 3

Pridružen: Sr feb 10, 2016 10:12 pm

Odgovor To feb 16, 2016 11:45 am

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

moksa, res je, sem šele sedaj videla, da imajo nekateri okusi zraven sladki krompir. Sama sem gledala samo verzijo s puranom in kokošjo (ter zajec in puran), ki krompirja nima. (http://www.ekomprof.com/pdf/sestave-briketov/wildcat/WildCat-Etosha.pdf) In tudi v analitski sestavi piše, da je OH-jev samo 10%. Osebno briketov s tako sestavo pri nas še nisem zasledila, rekla bi pa tudi, da je mnogo boljša od marsikatere mokre hrane, začimbam navkljub. In ja, ravno zato ker se z mačkom borimo, da najdemo kakšno konzervo, ki mu je vsaj približno všeč, iščem alternativo še v kvalitetnih briketih.
Kako pa se izračuna delež OH v hrani? Mokri in suhi... to mi še vedno nekako ni jasno :D Link, ki si ga prilepila par postov nižje bi z veseljem uporabila, a na mojem računalniku ne deluje, oz. ga win blokira oz. zahteva namestitev ne vem točno česa.

Mac

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 16

Pridružen: Po mar 14, 2016 1:34 pm

Odgovor To mar 15, 2016 1:24 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Kakšna hrana se vam pa zdi Meowing heads? Spada med bolj kvalitetno hrano pa me zanima še kaj vi menite oz. če jo kdo prakticira?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16498

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To mar 15, 2016 1:35 pm

Re: Hrana za mačke -suha, mokra, doma pripravljena?

Moji so radi pojedli Meowing heads.

Od mokre hrane pri mojih visoko kotira Cosma in zadnje čase Grau.
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.