V središču

Koliko mucev lahko spravim v stanovanje?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 23

Pridružen: Ne maj 28, 2017 6:39 pm

Odgovor Po maj 29, 2017 11:35 pm

Koliko mucev lahko spravim v stanovanje?

Pozdravljeni! Imam malo neumo vprasanje :D , ki me ze dlje casa tezi. Koliko mucev lahko spravim v 44m2 stanovanje, z moznostjo sprehodov zunaj (izkljucno na vrvici) vsak dan? Ne mislim v ekstremih razmerah, ampak da bodo vsi srecni nadaljnih 20 let.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po maj 29, 2017 11:38 pm

Re: Koliko mucev lahko spravim v stanovanje?

Dva (največ tri, če je že treba). Moje osebno mnenje, seveda. Če se med sabo razumeta/jo ali vsaj tolerirata/jo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To maj 30, 2017 3:18 pm

Re: Koliko mucev lahko spravim v stanovanje?

Moje mnenje je da max 2, pod pogojem, da imata stalno na razpolago vseh 44 kvadratov.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To maj 30, 2017 3:31 pm

Re: Koliko mucev lahko spravim v stanovanje?

Dodala bi edino se to, da je lahko povrsina stanovanja lahko zelo varljiva: ce je 100 kvadratov nabasanih do zadnjega centimetra in ce macki nimajo dostopa do visine (praskalniki, omare, police), ce ni dovolj oken etc, potem niti 100 kvadratov ne bo dovolj za dobro pocutje enega samega macka. Pa na st. wc-jev ne pozabit: praviloma eden na macka+dodatni. Sproti potem vidis, ce je dodatni res potreben, za zacetek pa naj kar bo.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 23

Pridružen: Ne maj 28, 2017 6:39 pm

Odgovor To maj 30, 2017 8:25 pm

Re: Koliko mucev lahko spravim v stanovanje?

Hvala za odgovore. Že imam dva posvojenčka iz zavetišča in me učasih prime da bi še enega vzela ker se mi srce para ko jih noben noče vzeti. Sem si mislila da najbrž ni možno ampak se ne spoznam toliko in sm želela mnenje ekspertov :). Torej dokler ne bo večjega stanovanje ostajam le botra na daljavo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr maj 31, 2017 7:22 am

Re: Koliko mucev lahko spravim v stanovanje?

Moje 4 muce niso na nič večjem prostoru, če od stanovanjske površine odštejem mačjo sobo in sinovo sobo, do katerih nimajo dostopa. Se pa strinjam z mokso, da je veliko odvisno od ureditve stanovanja, da imajo muce možnost umika v svoj kotiček, na višino... In seveda od muc samih - kakšen dominantnež utegne na manjši površini povzročati še večjo stisko ostalim.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Sr maj 31, 2017 2:53 pm

Re: Koliko mucev lahko spravim v stanovanje?

Moji dve živita na približno 40 m2 in meni se še posebej zadnje čase to zdi čisto premalo. Sicer imata na voljo police samo zase, praskalnike, užitno rastlinje, zamrežen balkon, okno, interaktivne igrače ... vendar si želita več tekanja. Razporeditev stanovanja je sama po sebi zoprna in jima ne omogoča 100 na uro šibanja, ves čas jima je nekaj v napoto, čeprav je vse po najboljših močeh prilagojeno njima. Tako da meni se zdi, da ta kvadratura več kot 2 mačk sploh ne prenese, ker je zelo težko vzdrževat dovolj fizične aktivnosti, posledično je lahko problem telesna teža, pa tudi splošno počutje. Seveda je fino, da bi jih lahko kot pse vozili ven na sprehode, a tukaj je toliko enih dejavnikov, ki vplivajo na izvedljivost tega, da je v mojem primeru (okolju) 100 % notranje bivanje še vseeno kvalitetnejše in varnejše.

Če bo šlo vse po sreči, bomo še letos presedlali na 100+ m2, pa lahko poročam, kako se bosta mačici odzvali na spremembo. Pričakujem, da bosta po začetnem selitvenem stresu precej oživeli in ne bosta vedeli kaj početi z vsem tem prostorom. ;) Upam, da nas nisem zdaj "pođinksala". :lol:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 23

Pridružen: Ne maj 28, 2017 6:39 pm

Odgovor Če jun 01, 2017 7:53 pm

Re: Koliko mucev lahko spravim v stanovanje?

Sporoči kako se bosta počutili na 100 kvadratnih :). Pri nas je stanovanje bolj neprimerno za ljudi kot pa za mačke hehe :lol: vse imamo prilagojeno za mačjo uživancijo :). Enega peljemo vsak dan na sprehod, zelo uživa zunaj. Drugi se pa grozno boji zunanjega sveta (Je bil zapuščen in so ljudje grdo z njem delali :( ). Ko je v stanovanju je pa kralj, nas ima vse pod nadzorom. Tako da za naša dva nimam občutka da bi jima bilo premalo stanovanje. Si pa predstavljam da nebi imela nič proti večjemu stanovanju :) Najbrž je tudi odvisno od mačke? No nevem, morda.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.