V središču

mokra hrana gemon


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po sep 20, 2010 4:14 pm

Odgovor Po nov 22, 2010 10:36 pm

mokra hrana gemon

zanima me če ima kdo izkušnje z mokro mačjo hrano gemon'ali je kvalitetna,ker namreč sem jo kupila danes v aro-tu in prodajalka mi je rekla da je tako nekak srednji rang .uprasala sem jo da ni to kot kasen wiskas in tako podobno ker je cenevno zelo poceni.400g konzervica stane 0.82centov.scer sem jo danes dala mojim dvema navihančkoma pa sta se malo upirala saj jesta le hills al schesir.brikete pa sanabelle.
prosim za odgovor.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To nov 23, 2010 9:56 am

Re: mokra hrana gemon

hm, jaz ne poznam, mogoče pa lahko sestavine napišeš?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To nov 23, 2010 10:45 am

Re: mokra hrana gemon

Po sestavi nekaj takega kot Whiskas ali še nižji rang, če misliš 400g konzerve.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po sep 20, 2010 4:14 pm

Odgovor To nov 23, 2010 10:58 am

Re: mokra hrana gemon

sestavine: ribe in ribji stranski proizvodi25%
meso in mesni stranski proizvodi20%,žita,minerali.ne vsebuje barvil in konzervansov.vlaga80% sur.masčobe6% sur.vlakna0,4%,sur.pepel 2,5%kalcij35%,baker1,2%

to naj bi bile sestavine...imam pa tudi kontervico oscar ki je podobna teli gemon.mislim da naslednjič ne bom kupila tega..ja prodajalka mi je rekla da kar kupujejo ljudje tole mokro hrano in je nekaj tako srednejga da ni kot whiskas.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To nov 23, 2010 11:21 am

Re: mokra hrana gemon

Gemon je izredno masten, tista omaka okrog je vsaj na videz sama mast. Mi smo jih včasih kupovali za prostoživečke.
V kateri Aro pa to kupuješ? Matoševi?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po sep 20, 2010 4:14 pm

Odgovor To nov 23, 2010 12:41 pm

Re: mokra hrana gemon

a res al kaj?ma ne kupim več tega hudiča!kupila sem tako za poiskusit ampak ko sem videla da se nekaj upirata sem vedela da ni ravno dobro.ne kupujem to v spodnji idriji,kjer imamo malo trgovinico za male živali. kaj pa znamka oscar??
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To nov 23, 2010 1:08 pm

Re: mokra hrana gemon

Ne poznam. Katero hrano pa sta do zdaj jedla?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To nov 23, 2010 1:15 pm

Re: mokra hrana gemon

Helena, katero mokro hrano pa nasploh priporočaš? Da je kvalitetna, ješča in (seveda ;) ) cenovno ugodna :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To nov 23, 2010 1:24 pm

Re: mokra hrana gemon

Tako, kateri se vidi, da je meso in ne nekaj (bogvekaj) zmiksanega, razen paštetke (kvalitetne) za mladiče, ki se učijo jest.
Boljše katerokoli meso, kot pa tutifruti nevemkaj. Pa se potem lepi na zobe in so težave z zobki že prej kot pri enem letu.
Osnova za prehrano naj bodo kvalitetni briketi in tu in tam kakšna kvalitetna konzerva ali meso.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To nov 23, 2010 1:44 pm

Re: mokra hrana gemon

Ja, itak, jaz jima dam vsakemu po polovičko vrečke (RC kitten, ker Leii almo konzervice ne potegnejo preveč) dvakrat na teden, Norris in Yoda sta pa dobivala almo kitten konzervice, ko je bila Norris pri nas, ker tamičkena ni marala RC-ja :D
No, pač malo tuhtam, na katero mokro hrano iti, ko bomo prešli na odraslo hrano ...
Kako pa je z mesom? Prekuhano ali kar surovo? Prekuhanega piščanca bi namreč lahko požrla na tone, ta jima je bil res všeč :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To nov 23, 2010 3:28 pm

Re: mokra hrana gemon

Pomojem je meso vedno boljša izbira kot karkoli konzerviranega, če imaš voljo kuhat. :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To nov 23, 2010 4:50 pm

Re: mokra hrana gemon

Ja, res je in dokler se gospoda mačja ne naveliča... :rolleyes:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor To nov 23, 2010 7:39 pm

Re: mokra hrana gemon

jasmina21 je napisal/-a: kaj pa znamka oscar??


Meni se zdi, da je Doget prodajal ali pa še prodaja Oscar mokro hrano (če sedaj hudo lažem, se opravičujem). Nekako imam v glavi, da sem kupila enkrat za probat za moje, pa nikomur ni bila preveč všeč in je bila potem darovana naprej ... ampak še enkrat, lahko da imam drugo hrano v glavi, ker je na njihovi spletki ne najdem

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po sep 20, 2010 4:14 pm

Odgovor To nov 23, 2010 11:01 pm

Re: mokra hrana gemon

ja jaz dugače dajem njima briketi sanabelle adult in za njega ligt,ker je malo bolj okrogel(rocco).meso pa kupujem, od hilssa ki noro rada jesta.dajem jima tako dvakrat tedensko po eno vrečko.samo za njega sem brala da ga bom prej shujšala z mesom kot z briketi.sicer ima5,20kg.amapk je tam nekje na meji.samo meso kupim kar tistih 12 paketov ki pridejo po 12eur.zdaj pa sem tako poiskusila ker je bilo le cenejse ampak sem videla da se le upirata.tko da tega ne kupim več.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr nov 24, 2010 10:39 am

Re: mokra hrana gemon

ko rečemo meso, mislimo prav kos piščančjih prsi, ki jih kupiš pri mesarju. moji, ki so bolj na ribe, pa občasno dobijo file vitkega soma - to je v bistvu dietna riba, ker ima zelo nizek odstotek maščobe. ;)

ti pa potrjujem, da glede hujšanja res drži. prejšnji muci sem nekaj mesecev izključno sama kuhala (nekaj mesecev samo piščanca, potem pa eno obdobje samo ribo) zaradi alergij. dodajala sem ji še nariban surov korenček, ker dobro čisti zobke in je tudi dober vir vitaminov in vlaknin. je res zelo lepo shujšala tisti čas, z briketi je bila pa vedno precej okrogla.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po sep 20, 2010 4:14 pm

Odgovor Sr nov 24, 2010 10:57 am

Re: mokra hrana gemon

ma mislim da bom njemu ravno tako dajala briketke pa malo več mesa,ker drugače je zelo zbirčen maček...kaj pa če mu dam kar surov korenček,pa ga mu kar naribam,pa strašen smrdljiv zadah čeprav je star komaj leto.sej ko mu dam dental pomesan med briketi je malo bolje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr nov 24, 2010 11:11 am

Re: mokra hrana gemon

samega korenčka sigurno ne bo jedel, lahko mu ga pa naribaš v mokro hrano, če bo maral. ;)

če ima hud zadah, preveri stanje zobovja - lahko je posledica vnetih dlesni. malo več pa smo na temo zobne higiene debatirale TUKAJ

glede vzdrževanja primerne teže smo pa dosti razpredale TUKI. mogoče dobiš kakšno dobro idejo.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 139

Pridružen: Če sep 16, 2010 6:32 am

Odgovor Sr nov 24, 2010 12:17 pm

Re: mokra hrana gemon

kot je napisala helena. briketi so glavna hrana, na dva dni pa si muca kot priboljšek tudi zaslužita mokro hrano, vsak pol vrečkice. pri mokri hrani nekako prisegam na almo nature, ker dejansko ko to vrečkico odprem mi tako diši, da bi kar sam to pojedel. tudi zgleda kot kvalitetno meso. govorim o tem
http://www.supercombe.si/almo-nature/42 ... e-70g.html

Res da ni poceni, ampak je to kot priboljšek in pomoje je mačkom okusen priboljšek. Prav tako dobita dva krat na teden piščanjčje prsi malo popečene na teflonu brez olja, ali govedino enako malo popečeno brez olja. Seveda pa briketi ostajajo glavna mačja hrana.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po sep 20, 2010 4:14 pm

Odgovor Sr nov 24, 2010 12:24 pm

Re: mokra hrana gemon

hvala vam za odgovore... :rolleyes: :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr nov 24, 2010 1:08 pm

Re: mokra hrana gemon

Kaj pa storiš, če mačka še naprej gnjavi, beri mijavka za mokro hrano? Sicer bi morala starejšo navajati na samo briketke in priboljške občasno in pa na meso. Ampak mi ne gre, že zato ker dobro ve, kdaj bo hrana in tako milo gleda, da potem res ne morem samo malima dvema dati.. Ko bosta mala dva že leto dni, bom pa lažje uvajala vse tri na samo to hrano, dokler sta mala dva še na mokri hrani, pa res nimam srca še starejši tega ukiniti :girlsad: Nasveti mogoče?
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.